106 Shares 3057 views

Kurtshaar: opis rasy z Niemiec

Jest tak wiele rodzajów psów myśliwskich ras, które czasami nawet doświadczony specjalista jest trudne do sensu tej różnorodności. Rzeczywiście, trudno jest mieć pewność poprawności wyboru wiarygodnego asystenta. Jednakże istnieją psy, których reputacja i „profesjonalizm” zatwierdzone lat dobrej służby dla człowieka. Przede wszystkim jest to świetny rasy polowanie krótkowłosy.


Nazwa ta w języku niemieckim oznacza „krótkich włosach”. Przodkowie tych inteligentnych zwierząt były hiszpańskie i niemieckie krótkowłose psy wskazywanie, które zostały skrzyżowane ze wskaźnikiem. W różnych krajach, rasa ta jest nazywana „wyżeł niemiecki krótkowłosy” (nazwa ona nosi w języku rosyjskim) lub „krótkich włosach niemiecki Pointer”. W Niemczech tysiące osiemset siedemdziesiąt dziewięć roku podjęła kurtshaar standardu. Opis rasy pojawi się po jej zatwierdzeniu. Norma międzynarodowa pojawiła się dopiero po 33 lat, w 1912 roku.

Po wojnie rozpoczął swoją kurtshaar triumfalny marsz w całej Europie. Po pewnym czasie dojdzie do USA, gdzie nabywa bezprecedensową popularnością – w 1955 roku w kraju było ponad 15 tysięcy psów krótkowłosy. Opis rasy został opublikowany we wszystkich podręcznikach dla profesjonalnych trenerów psów i czasopismach dla amatorskich hodowców. To właśnie w Ameryce stał się znany jako „gniazdem wszystkich branż” dla jego niesamowitej wszechstronności i zdolności do przystosowania się do różnych rodzajów polowań. Specjalna podziw budzi jego zdolność do radzenia sobie z ich „profesjonalnych” obowiązków w trudnych warunkach i trudnym terenie.

Rosyjskich myśliwych spotkał się z kurtshaar psa, opis rasy, który został znany wielu na początku XX wieku. Należy uczciwie powiedzieć, że tak głośno chwałę, jak w Stanach Zjednoczonych, w naszym kraju nie otrzymała. Istnieją różne opinie na temat tego zjawiska. Niektórzy eksperci uważają, że powodem, że – przy przywozie dużej liczby zwierząt bez rodowodu. Naturalnie, ich cechy łowieckie były nieco „zużyte” niż ich odpowiedniki rasowych. Jednak większość ekspertów uważa, że pies rasy kurtshaar nie może konkurować z innymi, bardzo popularne rasy w Rosji (wskaźnik).

Wykorzystywane wyłącznie jako psa myśliwskiego kurtshaar (opis rasy to potwierdza) nigdy hodowane dla działań wystawienniczych. Ten myśliwy w czystej postaci. Dla każdego typu gry ma swój sposób pracy. Jeśli nagle złapać zmiany obiektów, zwierzę natychmiast odbudowana.

Kurzhaar ma mięśni, harmonijnie zbudowany ciało. Jego wysokość w kłębu 64 cm, ciężar nie przekracza 32 kg. Krótkie i grube futro tych zwierząt jest zwykle kolorowe we wszystkich odcieniach brązu. Szybko i łatwo przeszkoleni. szczenięta krótkowłosy, zdjęcia, z których można zobaczyć w tym artykule, są szybko ewoluuje. Ten pies jest idealny dla początkujących myśliwych. Jeśli niedoświadczony właściciel nie będzie wiedział, co zrobić w danej sytuacji, czworonożny towarzysz mówi mu drogę wyjścia.