853 Shares 9277 views

"IZH-49" (motocykl): cechy, ceny, opinie i zdjęcia

„IZH-49” – middle-class rower na drogach utwardzonych, produkowane przez „Izhmash” w okresie od 1951 do 1958 roku. Właśnie zszedł z przenośnika 507,603 maszyn dwukołowych. Jako „IZH-49” – motocykl o długiej historii, stało się muzeum eksponat Oldtimery Władywostok. Przestrzeń wystawowa w Primorsky terytorium nie jest jedynym miejscem, gdzie przeżył pokazano. Klasyczne linie legendarnych maszyn dwukołowych można znaleźć w Moskwie, Petersburgu, Rydze i Mińsku. Regiony, w których doszło do motocykla, nie mogą być liczone w rzeczywistości duża część terytorium byłego ZSRR.

historia

Po Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w pokonanych Niemczech w ramach umowy reparacyjne fabryki maszyn motocykl Dampf Kraft Wagen zostały podjęte (DKW). Akcja była na dużą skalę, ZSRR dostał całą linię produkcyjną, a jeden raz radzieccy inżynierowie nie wiedzą, co zrobić z unikatowej aparatury niemieckiej. W końcu zdecydowano się wysłać wszystkie środki techniczne w Iżewsk, fabrykę „Izhmash”.

Po kilku latach rozliczenia i zwolnić Model testowy DKW NZ 350 było jasne: Sprzęt niemiecki jest bardzo opłacalne. Specjaliści fabryka zaczęła przygotowywać linię technologiczną do produkcji motocykla drogowego klasy średniej. Entuzjaści Radziecki avtomotoproma próbował stworzyć ekskluzywny kopii krajowych cech. Jednak sprzęt niemiecki jakoś zmusił ekspertów do naśladowania niemiecką technologię.

uwolnienie początek

W 1951 roku rozpoczęła się produkcja „seryjnego modelu IZH-49„- motocyklem, utworzony na podstawie niemieckiego prototypu. Maszyna jako całość okazała się sukcesem przez siedem kolejnych lat od ukończenia szkoły, zdobyła szerokie uznanie. 49-te „Iz” motocykl z doskonałą wydajność, został wycofany z rynku w 1958 roku, od tamtej pory rozpoczęła produkcję nowej generacji motocykli – „Iz-56” I wkrótce, ostatni z 49. wyłączenia linii.

Charakteryzuje się tym, że przez długi czas „IZH-49” zdominował rynek. Jego następca, 56., nie zakończyła się sukcesem. Ponadto, nowy rower został źle zaprojektowany i dosłownie ugrzęznąć w niekończących się rewizji.

motocykl funkcja "IZH-49"

Wymiary i parametry wagowe:

 • 2120 mm, – długość motocykla;
 • 980 mm – wysokość;
 • 770 mm – szerokość; sucha masa – 150 kg;
 • Masa pełnym wyposażeniem – 165 kg;
 • Maksymalna ładowność – 160 kg.

Jazda cechy:

 • Maksymalna szybkość, bez pasażera – 90 km / h;
 • Rejsy na trasie z opatrunkiem – 170-180 kilometrów;
 • Głębokość Fording – 300 mm;
 • Zużycie paliwa podczas ruchu drogowego – 4,5 litra na 100 km;
 • Układ hamulcowy – mechanizmy bębnowe na obu kołach;
 • teleskopowe przedniego widelca, sprężyna z tłumieniem hydraulicznego;
 • tylne zawieszenie wahadłowe, sprężyny, amortyzatory hydrauliczne;
 • Wieloskładnikowy sprzęgła w łaźni olejowej;
 • Transmisja – Transmisja z prędkością przełączania czterech stóp;
 • rozmiar opon – 3,25 / 19 „;
 • napęd na tylne koło za pośrednictwem łańcucha rolkowego w stosunku 2,33.

silnik

 • Silnik "IZH-49" dwusuwowy, jedno-cylindrowy;
 • Udar – 85 mm;
 • Średnica cylindra – 72 mm;
 • Objętość cylindra – 346 metrów sześciennych. cm;
 • stosunek sprężania – 5,8;
 • Maksymalna moc – przy 4000 obr / min 11,5 KM,.
 • Układ smarowania – mieszanina oleju opałowego w proporcji 1:25 w okresie silnika;
 • powietrza chłodzącego.

Konstrukcja silnika pozwala mu działać w każdym środowisku: urządzenie pracuje płynnie i stabilnie.

Silnik Carter „Iz-49” blok składa się z dwóch części wzdłużnych, znajduje się w przedniej części komory korby wału korbowego, w tylnej części – przekładnia. Kick-rozrusznika i dźwignia zmiany biegów są na tej samej osi, na lewej stronie maszyny.

podwozie

widelec teleskopowa jest połączona z osłoną ochronną, która jest powszechnie określane jako skrzydło nie jest zamontowany przewód prędkościomierza i napędu przedniego hamulca. W górnej części kierownicy umieszczony jest paraboliczne reflektory z wbudowanym wyłącznikiem zapłonu i prędkościomierza. Istnieją również dwa światła czerwone i zielone, które reagują na zmiany w zasilaczu. „IZH-49” – motocykl, który nie wymaga baterii, cały układ może być zasilany przez Magneto.

Sterowanie oczywiście możliwe w ciągu 35 stopni zarówno lewych i prawych. Drążek kierowniczy ma regulowaną wysokość i ustalona z uwzględnieniem wzrostu motocyklisty. Na prawej ścianie bocznej zbiornika paliwa zamontowany jest przesunięcie ręczne prędkości dźwignię osłonkę zapasową. Oba sposoby zmiany biegów są równe, kierowca motocykla wybiera najbardziej odpowiedni dla siebie.

fotele

Od 49. „Iz” – rower nie jest szybkość, jej miejsca są przeznaczone do wygodnej jazdy, obszar siodło jest dość duży, rowkowana powierzchnia, o dobrych właściwościach amortyzujących, płytce zamontowane sprężyny, które mają ładunek i znacznie złagodzić drżenie. W niektórych rowerach tylne siedzenia pasażera tym samym kształcie i przy takich samych parametrach, ale w mniejszym rozmiarze. W innych przypadkach ustalono konwencjonalną podkładkę z pianki, pokryta grubości materiału.

Niektórzy właściciele są modernizowane tylne siedzenie do smaku ich Frequent Flyer do znajomych i rodziny czują się komfortowo. Dla dziecka, które regularnie podróżuje na tylnym siedzeniu, trzeba do tyłu, mniej więcej taki sam jak w fotelu, ale powinna ona być silniejsza. Materiał mogą stanowić części pręta metalowego 8-10 milimetrów. Kilka stoisk są przyspawane do podstawy, a na wierzchu tworzy poziomą wiązkę, która będzie pełnić rolę wsparcia.

Oczywiście, zaimprowizowany fotelik dziecięcy musi być zdejmowany, jeśli to konieczne, siedzenie pasażera mogła siedzieć dorosły. Warianty aranżacji tylnej można ustawić, wszystko zależy od właściciela twórczego podejścia.

wartość rzadkość

Motocykl „IZH-49” (zdjęcia, wyświetlane na stronie, pokazać go w całej okazałości) – całkiem eleganckie urządzenie z odległej przeszłości, a to może ozdobić każdą kolekcję pojazdów samochodowych. Model jest praktycznie nieobecny na rynku. Jeśli nie możesz znaleźć kopię, tym częściej nie może zostać przywrócony. Motocykl „IZH-49”, których cena obecnie dochodzi do trzech tysięcy dolarów, to marzenie wielu fanów rarytasów dwukołowych.

Tuning w większości przypadków do „Iz-49” nie jest używany jako maszyna tej klasy, kiedy lepiej jest odzyskać rower niż go zmodyfikować, aby zadowolić właściciela fantazji. Najlepszą nagrodą jest właścicielem umiejętnie odrestaurowany motocykl „IZH-49”. Maszyna zdjęcie, dostać drugie życie będzie pamięci dla potomności.

opinie

W ciągu siedmiu lat produkcji „IZH-49” motocykl w losach wielu zmian stało. Twórcy tej konstrukcji modelu Streamline, zniósł zbędnych akcesoriów. Ale nie zawsze jest 49. był model niezawodności i trwałości, samochód służył przez wiele lat bez większych napraw. Recenzje właścicieli tego roweru kilka wyjątków były pozytywne.