700 Shares 9450 views

Ligatura szelki: opis i opinie

Ligatura System wspornik jest popularnym sposobem, aby stworzyć idealne uzębienie. Jest klasyfikację materiału użytego na rdzeń strukturalnej i określenie sposobu mocowania. Ligatura szelki – układ klasyczny, co przemawia do większości pacjentów.

funkcje

System Ligatura – jeden z fundamentów leczenia ortodontycznego. Większość zaburzeń związanych z wady zgryzu mogą być skorygowane dzięki instalacji. Konstrukcja wsporników jest sprzęgło na łuku poprzez pierścień wykonany z metalu, który nazywany jest podwiązaniu. W niektórych przypadkach, zamiast użycia przewodów. W ogóle, elastyczny mechanizm, który jest w stanie stabilnie utrzymać łuk w państwach otworowej. Ruchome zęby, które odnotowały Ligatura szelki jest dość powolny ze względu na wysokie siły tarcia pokonania. Aby zmniejszyć to dość często stosowany Ligatura elastycznego typu.

System jest uważany wspornik:

 • kolorze;
 • przejrzyste;
 • Z elementami dekoracyjnymi.

metalowe klamry są podwiązanie System srebrny. W tego typu szelek jest niezawodne mocowanie. Jednak, gdy dostosowanie struktury przemieszczenia mogą być wykonane tylko profesjonalny.

Istniejące typy ligaturą szelkami

Wsporniki ligatury są podzielone na typy, które różnią się między sobą materiału. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

 1. Ceramiki. Charakterystyczną cechą – projekt jest prawie niewidoczny na zębach, koszt jest wyższy niż w metali nieszlachetnych w czasach rywalizujących ze sobą. Ceramiczne szelki podwiązanie może być polikrystaliczny, z wielką estetyki, jak również monokryształów. Ostatnim są wysokiej jakości. Nazwa drugie szelki – szafir, każdy element konstrukcji jest wykonana ze sztucznego szafiru, który jest wizualnie bardzo podobne do naturalnego zęba.
 2. Kompozyt / połączone. Jak sama nazwa zauważyć, że to połączenie elementów z ceramiki i metalu.

Zalety i wady ceramiki i metalu jako baza

Ligatura System metalowy wspornik jest popularny dzięki niektórych parametrów, które odróżniają go od innych gatunków:

 • wysoka wytrzymałość
 • Klasyczny wygląd.
 • Optymalny koszt instalacji.

Wadą jest widoczność w uśmiechu, jak również konieczność częstej kontroli dentysty – co najmniej 1 raz na 30 dni.

Ceramika jako podstawa struktury ortodontycznego praktycznie niewidoczny na zębach, są wysokiej jakości materiału. Jednak wysokie koszty i złożoność w usuwaniu szelki wpływa na popularność takich systemów. Ponadto, materiał może być pomalowany na kolor żywności.

Połączenie metalowej + ceramiki zapewnia estetyczny wygląd i strukturę przystępnej cenie. „Minus” – z szerokim uśmiechu się widoczne wszystkie elementy mocujące metalu.

Według, do tej pory, to rozprzestrzenia się około 10 różnych systemów na podstawie podwiązaniu. zapotrzebowanie:

 • "Pilot";
 • „Zwycięstwo”;
 • "Tiger";
 • „Mistrz”.

Materiały: metal, tworzywo sztuczne, szafir

metalowe klamry ligatury z wysokiej wytrzymałości jego stopu tytanu i niklu. Konstrukcja ta ma niski koszt, ułatwia szybkie leczenie wad zgryzu. Szelki są na bazie metalu może pomóc nawet w przypadku poważnych odchyleń.

Systemy oparte na tworzywach sztucznych stosowane są bardzo rzadko, choć małym kosztem materiału i możliwość dopasowywania kolorów, łączenie z naturalnego koloru zęba. Powodem tego – krótki długotrwałe stosowanie konstrukcji niskiej wytrzymałości i zawartości alergenów. Plus, takie szelki podwiązanie łatwo zmienić kolor, gdy konsumpcja żywności z dodatkiem barwników. Nie wykluczył niebezpieczeństwo zniszczenia podczas terapii.

Stealth, wytrzymałość, odporność na przebarwienia – wszystkie szelki szafir podwiązaniu. Jednak wielu użytkowników zgłaszało nie tylko swoje pozytywne, ale również negatywne cechy. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup projektu na podstawie sztucznych szafirami. Ponadto, lekarze nie zalecają ich stosowanie w leczeniu dzieci z powodu silnego przylegania do zębów. Podczas system usuwania zębów wrażliwej szkliwo dzieci mogą być łatwo uszkodzone.

Złoto i ceramika

Projekty w złocie są swoistym rodzajem systemów metalicznych. Podstawą szelki – stal medyczna, która jest pokryta złotem poszycia. Istnieje błędne przekonanie, że instalacja takiego ortodontycznego projektu – oznaką luksusu. Ale głównym celem deweloperów koncentruje się na wykorzystaniu złota szelki pacjentów cierpiących na zaburzenia w układzie pokarmowym.

Systemy ceramiki wyróżnionych przez połączenie wszystkich zalet wzorów z plastiku i szafirami. Te ligature opinii szelki , które w większości przypadków, są tylko pozytywne konotacje. Systemy te nie powodują podrażnień, gdy używany i alergie. Ceramika koszt jest znacznie niższy w porównaniu z projektami szafiru.

Przy wyborze szelki większość pacjentów kierują się tylko od strony finansowej. Jednak ostateczna decyzja powinna być wykonana tylko przez specjalistę. Aby obniżyć koszty, możliwe jest, aby połączyć istniejące opcje. W widocznym na strukturze ceramicznej jest umieszczony, i zdalne wideo – metal.

Przeciwwskazania

Ligatura szelki są surowo zabronione, aby umieścić małe dzieci, lub w przypadku braku zębów. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić, aby odroczyć procedurę:

 • Skłonność do powstawania alergii.
 • Jeśli zdiagnozowano przyzębia.
 • Z niewystarczającego wdrożenia higieny jamy ustnej.
 • Jeśli pacjent cierpi na pewną chorobę psychiczną.
 • W przypadku braku chęci pacjenta do zaleceń lekarza.

Zalety systemu ligatury jako całość

Ligatura szelki posiadają wysoką funkcjonalność, zdolność do naprawy poważny zgryz nawet gdy początkowe odchyleń. Po zainstalowaniu takie struktury mogą być pewni wysokich wyników terapii. To wskazuje na możliwość stosowania niepozorny kiedy uśmiechnięty szelki wykonane z ceramiki lub sztucznego szafiru przy użyciu przejrzystego gumę. Mają niższy koszt w porównaniu z systemami neligaturnymi.

minusy

Główną wadą szelki podwiązką mogą obejmować:

 1. Częsta wymiana elementów elastycznych, które ostatecznie tracą elastyczność.
 2. Podczas instalowania szelki ze sztywnym ligatur powstają nieprzyjemne uczucie bólu.
 3. Nieporęczne struktura, która może utrudniać realizację procedur higienicznych.
 4. Możliwość elementów barwiących barwników naturalnych i sztucznych zawartych w żywności.
 5. Przebieg leczenia trwa dłużej niż w przypadku korzystania samoregulujący systemów.

Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że instalacja ligaturą szelki obejmuje regularne wizyty u lekarza przynajmniej raz w miesiącu. W każdym przypadku wybór rodzaju aparatów ortodontycznych powinny być oparte na zaleceniach doświadczonego specjalisty po starannej kontroli i identyfikacji istniejących problemów.