119 Shares 5705 views

Jak znaleźć piosenkę z filmu: kilka prostych kroków

Jak wiecie, w muzyce filmowej odgrywa kluczową rolę w percepcji filmu jako całości. I często te soundtracki stały się znacznie bardziej popularne niż ich wersji standardowej ze sceny. Powodem tego jest dość proste, ze względu na skład w tym przypadku wiąże się bezpośrednio z doświadczeń muzyki w filmie. Ale jak znaleźć piosenkę z filmu, aby go odsłuchać, niezależnie od filmu? Jak się okazuje, aby to proste.


Jak znaleźć piosenkę z filmu: główne kierunki badawcze

Zacznijmy od tego, że dzisiaj Internet wyłożonej mnóstwo informacji, które można spróbować znaleźć muzykę, a to robi w dowolnym formacie.

I tutaj przychodzi z pomocą kilku podstawowych narzędzi i technik, które można wykorzystać w poszukiwaniu:

  • tytuł filmu;
  • tor tytułowy;
  • szukać słów;
  • specjalistycznych baz danych.

Jak znaleźć piosenkę do filmu: najprostsze rozwiązanie

W najprostszym przypadku, jeśli użytkownik zna co najmniej tytuł filmu lub utworu, można szukać pomocy dowolnej wyszukiwarki takie jak Google czy „Yandex”. Kwestia, jak znaleźć piosenkę z filmu, w tym przypadku, jest rozwiązany dość prosto. Wystarczy wpisać w polu wyszukiwania nazwę obrazu, wskazując jako dodatkowy parametr coś takiego jak „Song” czy „Soundtrack”.

Dla uściślenia, można dodać więcej i rok filmu, ale w większości przypadków nie jest to wymagane, chyba że tylko pod warunkiem, że filmy mają taką samą nazwę, albo są tak zwane przeróbki. Właściwie każdy soundtrack dzisiaj jest chroniony prawem autorskim, więc czasami w wersji bezpłatnej w wyszukiwarkach może być pominięta. Co zrobić w tym przypadku? Tak, wystarczy użyć dodatkowych haseł, które pomogą Ci znaleźć wolne piosenki z filmu, oprócz innych kryteriów wyboru.

Szukaj wg kryteriów

Przede wszystkim, gdy podana jest tytułowy utwór lub film, pożądane jest, aby określić, że chcesz pobrać piosenki za darmo. Możliwe jest uzupełnienie format wniosek przyszłej pliku (np MP3 lub OGG), ani nawet imienia kompozytora.

Można znaleźć piosenkę z filmu według. Aby to zrobić w polu zapytania wyszukiwania, należy zarejestrować zdanie z tekstu, który jest co najmniej w przybliżeniu taka sama jak oryginał. Tu jednak jest pewien haczyk. Jeśli język angielski lub rosyjski w większości studenci nie mają problemów, aby znaleźć utwór z indyjskiego filmu jest dość problematyczne, choćby ze względu na fakt, że sam język jest obcy wielu absolutnie. Ale tutaj mają swoje własne metody, które zostaną omówione później.

Niuanse pracy z wyszukiwarek

Spójrzmy teraz na kilka porad, które mogą ułatwić wyszukiwanie. W szczególności odnosi się to do zwrotów z piosenek, że słuchacz nie pamiętam dokładnie jak oryginalne dźwięki.

Na przykład w Google, można użyć dodatkowych znaków separatora jak gwiazdkami między słowami lub znak & ( „i”). To upraszcza wyszukiwanie, prawdę, a wyniki mogą być dość dużo. W tej sytuacji, połączenie może być podawane na dokładne dopasowanie do zawężenia żądań wyszukiwania, jak to możliwe.

Korzystanie uznanie

Z systemów mobilnych, sytuacja jest znacznie lepsza niż w przypadku komputerów. Na przykład, tylko na smartfony i tablety produkowane specjalną aplikację, która może zidentyfikować dźwięk z wszystkimi informacjami na brzmiące kompozycje. Jeden z najlepszych programów można nazwać TrackID.

Wystarczy uruchomić program, gdy piosenka brzmiała jak po około pół minuty, pokażą wyniki. Jednak najważniejszym warunkiem uznania jest link, ponieważ aplikacja wywołuje w wynikach wyszukiwania jest zidentyfikowanie baz danych online.

Gdzie szukać?

W rzeczywistości, jeśli wszystkie sposobu użytkowania nie są spełnione, można zwrócić się do wyspecjalizowanych zasobów. Dziś mogą liczyć tysiące, ale nasi słuchacze mogą doradzić zaycev.net, kinopoisk.ru, pesenki.ru, masteroff.org, text-you.ru, shazam.com i wiele innych usług.

Ale co powiedzieć, pytanie brzmi „jak znaleźć piosenkę z filmu?” To może być rozwiązanie dość elementarny za pomocą popularnych sieci społecznych. Ten sam odcinek sieci VKontakte muzyki zawiera tak wiele informacji, że obecnie nie istnieje jakikolwiek materiał na dowolnym słuchacza. Jednak i video hosting YouTube ma nie mniej (jeśli nie więcej) możliwości.

Tutaj wiele problem, że zasób reprezentowany przez utwory wyłącznie w formacie wideo. Nie ma nic łatwiejszego niż przekształcić pobrany utwór w formacie audio, za pomocą prostych konwerterów lub odpowiadające edytorów dźwięku.

zamiast wynik

Generalnie, aby znaleźć utwór do filmu nie jest tak trudne, jak widać z powyższego materiału. Co radzicie? Najlepszy ze wszystkich – stosowanie specjalnych metod poszukiwania słów lub oprogramowanie do rozpoznawania muzyki dla dźwięku. W pierwszym przypadku jest to spowodowane faktem, że można określić różne kryteria wyszukiwania. W drugim możliwe jest osiągnięcie dokładnego określenia kompozycji, w których oryginalny (zwłaszcza w postaci, w której prowadzono początkowo). Jednak inne środki są dobre, zwłaszcza jeśli odnoszą się do baz danych, które zawierają dokładnie to utwory z filmu. Z drugiej strony, możliwe jest, aby ustawić szukanie na nazwę filmu i wybierz skład wszystkiego, co znajduje się w wynikach wyszukiwania. Również nie boli, ale w tym samym czasie, aby znaleźć pomoc kilka dodatkowych utworów, które słuchacz ma, być może, nie pamiętam.