451 Shares 5768 views

„Dziki Pies Dingo lub historię Pierwszej miłości”: streszczenia i analizy

„Dziki Pies Dingo lub historię Pierwszej miłości” jest najbardziej znanym dziełem radzieckiego pisarza, RI Fraerman. Głównymi bohaterami opowieści są dzieci, i to jest napisane, w rzeczywistości, dla dzieci, ale problemy poruszone przez autora są różne powagi i głębi.


zawartość

Kiedy czytelnik otwiera dzieło „dzikiego psa Dingo lub historię Pierwszej miłości”, historia rejestruje swoje pierwsze strony. Główny bohater, uczennica Tanya Sabaneeva, na pierwszy rzut oka wygląda jak wszystkie dziewczęta w jej wieku, a mieszka normalnego życia radzieckich pionierów. Jedyną rzeczą, która odróżnia go od przyjaciół – namiętny sen. Australijski dingo – to dziewczynka marzy. Tanya wychowuje ojciec mama zostawiła ich, gdy córka właśnie skończyła osiem miesięcy. Po powrocie z obozu dla dzieci, dziewczyna odnajduje list zaadresowany do matki, ojciec mówi, że zamierza przenieść się do ich miasta, ale z nową rodzinę: żonę i pasierba. Dziewczyna przytłoczony bólu, złości, niechęci wobec jego przyrodniego brata, ponieważ, jej zdaniem, on pozbawiony jej tata. W dniu przyjazdu ojca, idzie się z nim spotkać, ale nie znaleźliśmy w zgiełku portu i daje bukiet kwiatów chory chłopca leżącego na noszach (później Tanya uświadamia sobie, że to Nick, jej nowy względna).

rozwój

Opowieść o dingo pies idzie do opisania społeczności szkolnej: Nick znalazł się w tej samej klasie, w której uczy Tanya i jej przyjaciel Shary. Między przyrodnim bratem i siostrą zaczyna rodzaj konkursu na uwagi ojca, są one ciągle kłócą, a inicjatorem konfliktu, co do zasady, służy Tanya. Stopniowo jednak, że dziewczyna zdaje sobie sprawę, że miłość z Kola ona ciągle myśli o nim, boleśnie nieśmiały w jego obecności, ze ściśniętym sercem czeka na jego przybycie w wakacje noworocznym. Ta miłość jest bardzo nieszczęśliwy Shary: odnosi się do starego przyjaciela z wielkim ciepłem i nie chce, aby ktokolwiek go udostępnić. Grafika „Dziki Pies Dingo lub historię Pierwszej miłości” ukazuje drogę, która biegnie każdy nastolatek: pierwsza miłość, niezrozumienie, zdrada, potrzebę dokonania trudnych wyborów, a ostatecznie w dorosłość. Oświadczenie to może być przypisane do wszystkich znaków w pracach, ale w największym stopniu – Tanya Sabaneeva.

Wizerunek głównego bohatera

Tanya – jest to „Dingo”, pseudonim uwagę na nią w zespole dla siebie. Jej doświadczenia, myśli, rzucając pozwolić pisarz podkreślić główne cechy dziewcząt: samoocena, współczucia i zrozumienia. Ona serdecznie współczuję matce, która nadal kocha byłego męża; ona stara się ustalić, kto ponosi winę za małżeńskiej niezgody i nagle przychodzi do dorosłych, wspólnych wniosków. Wygląda to prosty uczennica Tanya inny od swoich rówieśników zdolność do odczuwania, dążenie do piękna, prawdy, sprawiedliwości. Jej marzenia o niezbadanych terytoriów i dingo podkreślić, porywczość, zapał, poetycką naturę. postać Tanyi jest najwyraźniej objawia się w swej miłości do Cole'a, jest ona podana przez całe moje serce, ale nie traci się i próbuje zrozumieć, pojąć, co się dzieje.