479 Shares 7865 views

To wygląda jak ospa wietrzna

Wielu z nas z własnego doświadczenia choroby znanej „zielonym” – ospa wietrzna. Jest to popularnie nazywane ospa wietrzna. Najczęściej cierpią z niego jako dziecko, i malowane zielone kropki dzieci wyglądają w oczach rodziców nawet śmieszne. Czy jest jakiś powód, by się martwić? I wygląda na to ospa wietrzna?


Ospa wietrzna jest jednym z infekcją i przejawia się jako pojawienie się fal jak wysypki na skórze i błonach śluzowych, często wraz ze wzrostem temperatury. Czynnikiem sprawczym choroby jest wirus herpes zoster, który przepuszcza się przez obiekty i unoszących się w powietrzu kropelek podczas kaszlu, kichania, rozmowy. Wirus jest w stanie za pomocą ruchu przepływu powietrza na dalekie odległości. Źródłem zakażenia jest człowiek, który jest obecnie chory z wietrznej lub półpaśca lishaom. Osoba jest uważana zaraźliwy na 2 dni przed pojawieniem się wysypki skórne oraz następujących 4 dni po wystąpieniu ostatniego miejsca.

Choroba Ospa przechodzi kilka etapów. Okres inkubacji trwa od półtora do trzech tygodni. Wirus rozprzestrzenia się przez tkanki ciała. Na zewnątrz, to nie ma się przejawiać.

Następnie, w ciągu jednego lub dwóch dni stan dziecka pogarsza się i zaczynają wykazywać pierwsze objawy ospy wietrznej: zmniejszenie apetytu, nudności i wymioty, bóle głowy, zmartwiony. Jednak ustalenie, że w ten sposób objawia się pierwsze objawy ospy wietrznej, nadal jest dość trudne. Wysypki na ciele jeszcze.

Wreszcie, można zobaczyć, jak widoczne na ospę wietrzną. wysypki okres trwa od trzech do pięciu dni. Wysypka na skórze towarzyszy gorączka. Plamy na ciele nie pojawiają się jednocześnie, ale w kilku etapach. Najczęściej ostatni opadów przypada w piątym dniu choroby.

Jaka jest pierwsza ospa wietrzna? Miejsca mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele: na głowie (nawet w dziedzinie włosów), twarzy, rąk i nóg, pleców, nóg i rąk, na genitaliach śluzowych. Po pierwsze, nie jest miejsce, które jest nieco powyżej skórze.

To wygląda jak ospa wietrzna kilka godzin lub dzień? wytworzyć na drodze, wewnątrz którego położenie każdej plamki – przezroczysta ciecz. Jeśli bańka pęknie, czerwona plama pozostaje na swoim miejscu. Pęcherzyki powodować swędzenie, ale nie można czesać, ponieważ skóra może tworzyć blizny, które pozostają na całe życie.

To wygląda jak ospa wietrzna na najbliższe pięć – osiem dni? Na miejscu pęcherzyków utworzonych ciasto, które same znikają w ciągu kilku dni.

Co jeśli okaże się objawy podrzędne wietrznej? Jeśli skóra pojawiła się mała wysypka, zadzwoń do pediatry w domu lub udać się do lekarza chorób zakaźnych. Nie trzeba iść do ogólnego pediatry recepcji, jako dziecko może być źródłem zakażenia dla innych dzieci.

Jeśli dziecko czuje zauważalnie pogarsza i wysypka staje się coraz bardziej konieczne, aby wezwać karetkę.

W większości przypadków choroba przebiega bez komplikacji. Twoje zadanie – aby zorganizować leczenie dziecka. Tak szybko, jak można zauważyć pierwsze objawy ospy wietrznej, należy odizolować pacjenta z innymi członkami rodziny, którzy nie mieli chorobę. Z pokoju, gdzie nie będzie dzieckiem, konieczne jest, aby usunąć wszystkie dodatkowe rzeczy, jak i miękkich zabawek, dywanów, a wirus może pozostawać na niczym. Często wietrzyć i mokro codziennie.

Od diety pacjenta konieczne jest wyeliminowanie kwaśny, słony i krakersów, które mogą porysować śluzówkę. Przygotować pyszne ciepłe dziecko owsianka, gotowane lub parową mięso, herbatę lub kompot.

Plamy na wysypki skórnej należy systematycznie przetwarzać zieleń brylantowa. Gdy wysypka będzie zatrzymać, przerwać leczenie.

Szybkiego gojenia ran śluzu sprzyja częstego czyszczenia i płukania jamy ustnej krocza (aż do 5 razy na dzień), stosując wlew rumianku, nagietka, antyseptyczne rozwiązań.