747 Shares 2262 views

Piekarnik gazowy: jak używać, jak określić temperaturę w instrukcji obsługi

Gospodynie w domu jest często używany piekarnik kuchenka gazowa. Naczynia it Out bardzo użyteczne i smaczne. Prawdopodobnie każdy dom posiada kuchenkę gazową. Jak z niego korzystać? Ta informacja jest w zasadach operacyjnych.

Warunki korzystania

Przed gotowanie powinien zapoznać się z zasadami korzystania z urządzenia. Instrukcje gazowy piekarnik jest obecny w każdym urządzeniu. Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, technika ta będzie bardzo długa.

Jak używać piekarnik gazowy? Aby to zrobić, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad:

 • wewnątrz osłony podczas gotowania nie powinien być do gotowania, jedynie matryca może być w niej;
 • Przed gotowanie jest niezbędne do ustalenia wymaganego poziomu, to nie powinien być zmieniony;
 • konieczne rozgrzać piekarnik, a to wystarczy na 10 minut, po czym naczynie może być gotowane;
 • podczas gotowania nie należy często otwierać drzwi, żeby nie było dużo ciepła.

W wielu domach, jest ona wykorzystywana kuchenki gazowej. Jak go używać, pomoże z prostymi instrukcjami. Zgodność ze wszystkimi zasadami umożliwić bezpieczne korzystanie z urządzenia.

zapłon piekarnik

Piekarnik gazowy w porównaniu z Podgrzewane szybko, że potrzeba szybkiego gotowania. Sprzęt jest używany do podgrzewania żywności, nawet jeśli dom zgasił światło.

Jak zapalić kuchenkę gazową? Najpierw sprawdź, czy urządzenia do instalacji gazowej jest podłączony. Konieczne jest również, aby zapoznać się z obrazami na talerzu. Konieczne jest, aby wcisnąć metalowy dna. Wewnątrz będzie zakrzywiony latarka z otworów wylotowych płomień. Przeznaczony do zapłonu 1 lub 2 otwory. Jest on doprowadzony do meczu, a jednocześnie włącza przekaźnik.

Jak zapalić kuchenkę gazową, jeżeli ma przycisk zapłonu. Palnik kranu należy obrócić, aby ustawić pożądaną temperaturę. A następnie naciśnij przycisk zasilania gazem początek. Ogień jest podłączony inny przycisk, który znajduje się w panelu bocznym. Jeśli kilka sekund nie ma gazu, konieczne jest, aby odłączyć urządzenie i powtórzyć procedurę.

temperatura

Są to niuanse, które sprawiają, że będzie działać poprawnie kuchenki gazowej. Jak go używać, że trwa długo. Temperatura musi być ustawiony na podstawie badania typu, rozmiaru i kształtu naczynia. Wskaźnik ten może być:

 • umiarkowany – 130 – 180 °;
 • środkowy – 180 – 220;
 • High – 220 – 270.

Metody oznaczania temperatury

Jak określić temperaturę gazu w piekarniku? Ważne jest, aby wiedzieć, jak wykonać tę procedurę, aby przygotować danie poprawnie. Trzeba rzucić trochę mąki na blasze. Jeśli stało się rumiany, temperatura wynosi około 230 stopni. Złoty kolor pokazuje wskaźnik 170. Kiedy mąka jest długi czas nie zmienia temperaturę stu stopni.

Aby móc określić temperaturę, należy zakupić specjalny termometr. Jest również mierzona w inny sposób – kawałek papieru. Powinny one być umieszczone w dolnej części pieca. Z powolnym żółknięcia ustawionej średniej, a jeśli arkusz szybko stał się brązowy, a następnie ustawić wysoką temperaturę.

wybierz poziom

Jakość jedzenia jest w dużej mierze zależy od poziomu, na którym działa piec gazowy. Jak z niego korzystać, aby uzyskać smaczny posiłek. W wielu przepisów, które nie określają poziom wyposażenia powinny być zainstalowane do gotowania. Można polegać na tradycyjnych metodach.

Odnosi się do średniej uniwersalnego przy pieczeniu przez naczynia jakościowo ze wszystkich stron, oraz górną i dolną ogrzewania. Jeśli chcesz stworzyć złoty kolor, a następnie pod koniec gotowania powinien być ustawiony na wysokim poziomie. Kiedy konieczne jest propekaniya dnie naczynia, trzeba minimalną stawkę. Kuchenki gazowe „Hefajstos” z pieca gazowego wyposażonego w niezbędne funkcje do gotowania wygodne.

Ustawianie

Pożądane jest, aby wybrać gotowania równomierne nagrzewanie górze i na dole. Ten tryb jest idealny do pieczenia, pieczenie ryb i mięsa. Wiele nowoczesnych urządzeń posiada wiele trybów, z których jedna jest silne nagrzewanie dolnego elementu grzejnego i standardowego ogrzewania górze.

Sprzęt dla średniej i wysokiej cenie jest wyposażony w wentylator na tylnej ścianie. Służy do równomiernego podgrzania jedzenia. Zazwyczaj urządzenia używane do wypieku całych kawałków mięsa, ryb.

Niższy tryb ogrzewania jest wymagany do tworzenia potraw, które są powleczone top owoce lub ser, aby uniknąć przywieraniu. Nadaje się do podgrzewania potraw. Górna ogrzewania służy do tworzenia bogatej żywności. kuchenka gazowa „Indesit” gazem piekarnik wyposażony w kilku trybach, co pozwala gotować różne potrawy.

Niektóre urządzenia mają niski ciepło, które działają zarówno elementu grzejnego. Sposób nadaje się do rozmrażania, suszenia produktów. Nowoczesna technologia ma tryb grill, z którego produkty mogą być przygotowane tak, jakby były palone przez pożar.

rodzaje pieców

Teraz sprzedawane wiele rodzajów urządzeń gazowych. Każdy z nich wyposażony jest w jej funkcji niezbędnych dla jakości pracy. Przez popularnych marek należą:

 • kuchenki gazowe „Hefajstos” z piekarnikiem gazowym: atrakcyjny design, kompaktowe wymiary i bezpiecznego użytkowania;
 • producent urządzeń Gorenje produkuje klasyczny typ z centralą i powierzchni grzewczej szkliwa;
 • Produkty marki DeLuxe popularne niezawodną i wygodną obsługę, obecność emaliowanych siatek, szuflady na sztućce;
 • Beko produkty firma posiada mechaniczny zapłon elektryczny, ochrona przed przypadkową aktywacją, jak również funkcję „minimalny płomień”;
 • Sprzęt nazywa Zanussi wyposażone kuchenki gazowo-kontrolnych, elektroniczny, a powierzchnia jest wykonana z emaliowanej łatwego czyszczenia.

kuchenka gazowa „Indesit” ma piec gazowy ze sterowaniem mechanicznym, panel szkliwa. Kompaktowe wymiary pozwalają zainstalować urządzenie w odpowiednim miejscu.

funkcje piekarnika

Jeżeli kuchenka nie jest trybem „Grill”, to przynajmniej można dostać smaczne danie uniwersalne ogrzewanie. Po upieczeniu duże kawałki mięsa lub ryby, to jest konieczne, podczas gotowania żywności konieczne sterowanie procesem. Kawałki powinny być podlewane wyróżniać soku.

Poza metodą klasyczną może być pieczony w naczyniu w piecu, z zastosowaniem sztucznej membrany, na przykład, folia lub pakiet. Pierwszy materiał jest stosowany do gotowania mięso, ryby i warzywa. W przypadku korzystania z folii, ważne jest, aby przestrzegać prostej zasady: błyszczące powierzchnia powinna być włączona do naczynia, ale Matt – out.

Pakiet ten jest idealny do pieczenia danie z przystawka, ale przed jego ścian jest niezbędne do wykonywania otworów. Taka procedura pozwala gotować jedzenie soczyste i miękkie. W piekarniku, można gotować owsiankę i zupę, dzięki czemu potrawa smakuje wyśmienicie znaleziska.

Jak wybrać kuchenkę gazową?

Sprzęt służyć przez wiele lat, konieczne jest, aby wybrać prawidłowo. Po pierwsze, należy ustalić, który szafy potrzebne – zależne lub niezależne. W pierwszym przypadku, kuchenka jest wbudowana w płytę grzejną. Niezależne szafy wbudowane w dowolnym miejscu w kuchni.

Ważne jest również, aby określić wielkość i ilość sprzętu. Wysokość i głębokość prawie wszystkich tych samych szafkach. Tylko szerokość może różnić się – 45 cm, 60 lub 90 w stosunku do powierzchni sprzętu wynosi 56 do 74 litrów. Wielkość urządzenia powinna być określana na podstawie liczby osób w rodzinie, częstotliwości obszaru gotowania pomieszczenia.

Sprzęt będzie wyglądać znacznie lepiej, jeśli jest on wybrany na podstawie projektu pokojowej, w zestawie słuchawkowym. Główne kolory to biały, czarny, srebrny.

Korzystnie technika nabyć z konwekcji, ponieważ jest on wyposażony w wentylator, wykonując obiegu powietrza. W związku z tym istnieje jednolity naczynia do pieczenia. Można również przygotować jedzenie na 2 blachy do pieczenia razem.

Urządzenie nie umieścić funkcję samooczyszczania. Piece te mają katalizator w celu zmiękczenia i zniszczyć resztki pożywienia. Jeśli ta funkcja nie działa, na powierzchni jest tablica, która może być myte za pomocą szmatki.

Ważne jest, aby upewnić się, że piec ma cechy potrzebne. Może to być światła, kontrola gazu, elektryczny zapłon. Prawidłowo wybrany sprzęt będzie najlepszy asystent w przygotowaniu smaczne i zdrowe jedzenie. Konieczne jest jedynie, aby przestrzegać zasad pracy.