201 Shares 8373 views

Kiedy posadzone tulipany: tajemnice uprawy

Tulipany, bez wątpienia – jest bardzo popularne na całym światowym bulwiaste rośliny. Czułeś chęć na miejscu dokonania piękny kwiat łóżko , które zadowolą cię na wiosnę, i wybrali dla siebie nowych odmian, ale nie są pewni, kiedy sadzić tulipany? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć to pytanie, a kwitnienie grządek będzie musiał pojawić się każdego roku.


Zacznijmy najczęstszych błędów początkujących hodowców. Widząc wczesne cebulek wiosennych tulipanów w sklepie, wielu „zwabił” i kupić. Po upuszczając je w swoim ogrodzie, czekamy na piękne kwitnienia i bardzo rozczarowany, które otrzymały zielone liście. Dlaczego tak? W 95% żarówek nie mają czasu na korzeń i produkować tylko liści. Niewiele zdenerwowany, tulipany kwitną w nadchodzącym roku.

Kiedy konieczne jest tulipanów roślin?

Aby zobaczyć piękne kwiaty na wiosnę, posadzone cebulki tulipanów muszą spaść – we wrześniu i październiku. W tym czasie do sadzenia wiele razy więcej, a wybór jest bardzo różnorodne rodzaje.

Sadzenia powinna kierować temperaturę gleby, która powinna mieścić się w zakresie od +4 do + 10 ° C Cebulki korzeń dobrze w temperaturze + 4 ° C, Będzie dobrze, jeśli po sadzenie tulipanów przed nadejściem mrozów uporczywego zajmie co najmniej 3-4 tygodni. W tym czasie żarówki dobrze mieć czas na korzeń.

Kiedy sadzić tulipany, one pogłębić w ziemi na 5-15 cm, w zależności od rodzaju i wielkości żarówki. Innymi słowy, będzie to jedna trzecia wysokość żarówki, dzięki czemu nie pogłębiać ich bardzo dużo. W literaturze klasycznej polecić obszar, w którym zostały posadzone cebulki, zamulchirovat słomy, torfu lub luźnych liści ziemi. A jeśli zespół jest bardzo silny mróz – przykryć warstwą liści lub gałęzi świerkowych, będzie chronić roślinę przed mrozem. Pamiętaj, aby zdjąć osłonę sprężyny na działanie promieni słonecznych mogłaby ogrzać gleby.

I nie bój się, co się kiełki wcześnie wychodzą spod ziemi, są odporne i będzie przetrwać mrozy do -12 ° C

Kiedy posadzone tulipany, nie może w żadnym razie zrobić świeżego obornika pod ziemię! Będzie to prowadzić do infekcji grzybiczych chorób bulw lub rozkładu. Jeśli chcesz odżywiają gleby, które zostaną posadzone materiału rozmnożeniowego, to lepiej na kilka tygodni przed sadzeniem, przygotowanie łóżka, kopać nad gleby kompostu i usunąć korzenie chwastów. Nawożenia tulipany trzeba zrobić na wiosnę.

Gleby, w której rośliny zostaną posadzone też zwrócić uwagę, kiedy sadzić tulipany. Jest to najlepiej pasuje żarówek piaszczystych glebach. A jeśli ziemia jest bardzo gęsty i ciężki – to może być rozwiązany przez dodanie piasku rzecznego, co kompost lub pościel luźnej żyznej gleby.

Teraz można łatwo odpowiedzieć na pytanie: „Kiedy sadzenia tulipanów – jesienią lub na wiosnę,” Podsumowując, chcę zwrócić uwagę na materiał do sadzenia. Jeśli masz hybrydowej odmiany tulipanów, są one zalecane do kopania (w czerwcu) każdego roku w celu utrzymania marki. odmiany zwykłych i bezpretensjonalny mogą rosnąć bez zmian w jednym miejscu przez kilka lat.

134 shares 4549 views
483 shares 3069 views
Jaki jest jastrych Dzielenie?
504 shares 7953 views