664 Shares 4154 views

Firefly – dekorowanie owad noc

Każdy, kto kiedykolwiek widział w nocy na polu lub w lesie tańczących miriady malutkich lampek, nie zapomnij o tym fascynującym widowiskiem. Czy chcesz przyjrzeć się bliżej tajemnicze latarnie dekoracja lato noc? Ten świetlika – owad, który należy do rodziny chrząszczy z rzędu Coleoptera, zwany po łacinie Lampyridae.


Dlaczego oni świecić?

Jego niesamowite zdolności świecić świetliki mają ponieważ są one w dolnej części brzucha organów składających się ze specjalnych komórek fotogenicznymi i w takich reflektorów, które są wypełnione kryształów kwasu moczowego. W tym przypadku procesy oksydacyjne powodując świecenie. Światło może mieć różną siłę i czas, ale zawsze zielonkawe lub czerwono-żółty kolor. Są jak owady w celu ochrony przed drapieżnikami, ostrzegając blask jego inedibility i przyciągnąć płeć przeciwną.

Firefly – owad noc

W naszych szerokościach geograficznych zamieszkany przez kilka gatunków świetlików. Niektóre z nich – robaki Iwanowo – nocne owady, które spędzają dzień w trawy i opadłych liści i na zmrok polowanie. Te świetliki żyć w lesie, gdzie na drapieżne pająki, ślimaki i małych owadów. Iwanowo żeński robak nie może latać i zupełnie brunatno-brązowy, tylko spód trzech segmencie brzuch biały. Oni jasno świecić. Firefly – owad, z którego można nawet przeczytać, co prowadzi żywą pochodnią wiersze. I świetliki żyjący na Kaukazie, blask w locie. Te czerwonawe iskry tańczą w gęstym ciemnym południowej nocy, dać mu uroku i tajemnicy.

godowy

W czasie, gdy nadszedł czas kojarzenia, zdjęcie męskiej świetlika obejrzałeś w papierze jest wysyłany, aby szukać oznak samic pragnących prokreacji. A po wykryciu takiego do niego. Fakt, że różne rodzaje świetliki emitują światło o różnych częstotliwościach, które gwarantują, które współpracują ze sobą, będą przedstawiciele tych samych gatunków. Firefly – owad, który wybiera partnera jest kobietą. To określa charakter jego luminescencji. Im wyższa częstotliwość jego migotanie, tym jaśniejsze światło emanujące z niego, tym bardziej prawdopodobne, że mężczyzna partnerem enchant. W lasach tropikalnych , samce świetliki wykonują swoje panie zbiorowej „serenady”, jednocześnie zapalania i gaszenia pochodnie. Drzew, pleciony „Lumiere” świecić jaśniej sklepy w dużych miastach. Ale są przypadki zgonów i krycia. Samica wykorzystuje znak zborny dla światła, aby przyciągnąć samce innych gatunków. Kiedy kusi nawozu są, to po prostu je zjada.

rodzaj kontynuacji

Jaj, że samica przełożone po zapłodnieniu, istnieje duże larwy żarłoczne są czarne z żółtymi plamami. Nawiasem mówiąc, oni również świecić jak dorosłych. Do jesieni ukrywają w korze drzew, gdzie pozostają na zimę. I następnej wiosny, wstawania, kilka tygodni do paszy, następnie pupate i po 1 tygodniu od 2,5 rozwijają nowe świetliki dorosłych w stanie zaskoczyć nas swoim tajemniczym nocnym świetle.