658 Shares 3845 views

Co jest karmienie dziecka? Jak zorganizować go poprawnie?

Co jest karmienie? Wielu uzna to pytanie dziwne, a odpowiedź jest prosta: karmienie – jest karmienie. Ale dla dziecka jest o wiele bardziej skomplikowana. karmienie niemowląt – to nie tylko wchłanianie pokarmu dziecko i zadowolenie z głodu. W pierwszych miesiącach życia nowo narodzonego dziecka, zwłaszcza jeśli jest karmione piersią, jest to prawdziwy sakrament, to czas, kiedy matka poświęca się jej tylko okruchy, kiedy, jak również w czasie ciąży, stają się jednym. Dlatego, nawet jeśli dziecko-bottle-dziecko, karmić należy wyłącznie matka czule przytula i głaszcze dziecko podczas karmienia. Więc nie będzie czuł się mniej bezpieczne niż miękiszu, jedzenia mleka matki. Dla starszych dzieci posiłki powinny być nie tylko w doborze przydatnych produktów, ale również we właściwej organizacji procesu karmienia.


karmienie piersią

Co jest karmienie dziecka? To przede wszystkim właściwa dieta, która nie tylko zapewnia harmonijny rozwój i wzrost dziecka, ale również stanowi podstawę dla jego dobrego zdrowia i odporności na różne choroby zakaźne i niekorzystnymi wpływami środowiska. Oczywiście, mleko matki jest idealnym pokarmem dla noworodka i matki powinny zrobić wszystko, co możliwe, aby utrzymać laktację. Zalety karmienia są oczywiste. Jest to przede wszystkim unikalne właściwości biologiczne mleku matki, który ma zrównoważony skład, który zapewnia dobre wchłanianie ciała swojego dziecka. Ponadto zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, które są ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

karmienie sztuczne

Ostatnio jeden z najbardziej palących problemów jest hypogalactia – zmniejszona produkcja mleka w gruczołach sutkowych kobiet. W tym przypadku, dziecko musi być karmione butelką. Głównym zadaniem – wybór optymalnej mieszanki dla niemowląt , który spełnia wszystkie wymogi zrównoważonego i racjonalnego odżywiania. Korzystne jest podanie dostosowanej wzór przybliżone składem do mleka ludzkiego. One zawierać wszystkie istotne dla wzrostu i rozwoju okruchy składników odżywczych, a także wymaganej ilości witamin i minerałów. Dodatkowo, w substytuty mleka matki, takich zoptymalizowany stosunek białka, węglowodanów i lipidów.

Cechy karmienia

Co jest karmienie dziecka? Jest to nie tylko nasycenie dziecka, ale również obowiązkowe przestrzeganie zasad higieny. Wszyscy wiemy, że od dzieciństwa zdrowie – jest gwarancją zdrowia. W odniesieniu do okruchów jest szczególnie ważne. A jeśli starsze dzieci jest bardziej związane z higieną ciała, w przypadku niemowląt uwzględnieniem higieny zastawy stołowej.

Często młode matki, starając się jakoś zaoszczędzić czas, odłożyć mycie naczyń w godzinach wieczornych. Nie martw się, oczywiście, że nie. Ale nie w przypadku dań dla dzieci. Butelki i złączki zawsze musi być myte i sterylizowane po każdym posiłkiem. W innych szybko dzielących Szkodliwe bakterie mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Innym czynnikiem organizacyjnego – czas karmienia. W świecie mówić o możliwości karmienia na żądanie. Dla dziecka w naturalnym karmieniu jest idealny. Małe dzieci powinny jeść butelki z harmonogramem. Wynika to z faktu, że mleko modyfikowane dla niemowląt znacznie dłużej niż pochłoniętej mleka matki. Przerwa między posiłkami należy 3-3,5 godziny. Zaleca się również, aby anulować nocne karmienia i stosować się do sześciu-godzinnej przerwy nocnej. Z tego wykresu dziecko będzie czuć się pełna, a on nie miał żadnych problemów z brzuchem.

gotowanie

Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu jest bardzo ważne nie tylko odżywianie, ale także jakość gotowanej żywności. Dla dzieci do trzech lat, wymogi dotyczące przetwarzania produktów prezentowane są dość wysokie. Rzeczywiście, w tej epoce powstawania układów organizmu został jeszcze zakończony, a nieprzestrzeganie zasad przygotowywania posiłków może powodować rozwój chorób. Dla starszych dzieci, wymagania te nie są tak surowe, ale zaleca się, aby wybrać przydatnych produktów i wysokiej jakości. Należy również ograniczyć ilość jedzenia dziecka, które mogłyby zaszkodzić jego ciała: ostre, słone, tłustych. Ważne jest, aby wiedzieć, że dziecko jest karmione najlepiej świeżo przygotowane, nie zawierające konserwanty żywności, gdyż jego długotrwałe przechowywanie pomaga zmniejszyć ilość składników odżywczych i zwiększenie liczby produktów rozpadu.

Ugotować posiłek dla dziecka jest zalecany dla pary, również pokarmy mogą gotować i piec w piekarniku. Jednak nadal z procesu gotowania parowego są przechowywane maksymalną ilość składników odżywczych. Dziecko Maluch żywność należy przetrzeć przez sito lub harówka za pomocą kombajnu. Aby osiągnąć dziecka 1,5-2 lata można wprowadzić do jego diety żywności wymagającej żucia. I boi się dać malyutke stałych pokarmów nie warto, w przeciwnym razie uniknąć problemów z połykaniem i żucia w przyszłości. Oprócz jakości wody uzdatnionej, okruchy po roku można zaoferować naturalne napoje owocowe, soki, jogurty. Kawa, napoje gazowane nie powinna dać dziecku. Dzieci starsze niż trzy lata mogą być ostrożnie kakao. Pamiętaj dziecko w diecie powinny być obecne warzywa i owoce, zawierają niezbędne dla rosnącego organizmu pierwiastków śladowych, witamin, błonnika. Podając swoje dziecko musi być świeże, nie poddawania ugotowane.

Konkludując

Co jest karmienie dziecka? Karmienie dobrze zorganizowany, wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska produktów w ścisłej zgodności z zasadami higieny i gotowania – jest kluczem do prawidłowego rozwoju fizjologicznego i intelektualnego, podstawą dobrego zdrowia i długowieczności.