149 Shares 2501 views

Pita przepis: gotować w domu


Pita – częstym gościem na naszym stole. Dzięki niemu można gotować różne potrawy łatwo. Ponadto, wiele z chlebem pita substytutów kalorycznych, a tylko jako samodzielne danie, on również wygląda dobrze. Kiedy czytasz składu produktu, gdy istnieje potrzeba, aby przygotować chleb pita w domu. Tak, nie, oczywiście, że może być, że to tylko mała uwaga: to nie będzie jeszcze obecny, nie znaczy „gruziński” i „ormiański”. A chodzi o to, że prawdziwy chleb pita przygotowany w specjalnym piecu, który, niestety, nowoczesny piekarnik nie może zostać zastąpiona.

Jeśli nadal chcesz się gotować pyszny chleb pita w domu, to może spróbować to zrobić. Szczególnie dlatego, że wszystko jest proste, i dużo czasu na to nie odejdzie.

Przepis pita N1

Składniki: 3 filiżanki mąki, ź kubek ciepłej wody, 10 g drożdży, 1 łyżeczka cukier, olej roślinny.

Preparatu w małej miski, wlać ciepłej wody, dodać cukier i drożdże. Poczekaj, aż drożdże jest odpowiedni. W tym czasie wymieszać mąkę i sól, zrobić małe wgłębienie w środku i stopniowo wlać tam wymyślanie drożdże i 3 łyżki olej roślinny. Gwałtowne ruchy całość mieszano do uzyskania jednorodnej masy.

Otrzymujemy ciasto z miski i rozprowadzić go na posypanej mąką powierzchni. Zaczynamy zagnieść ciasto i zrobić to w ciągu 10 minut. Następnie przesuwa ciasta (powalonego do kuli) z powrotem do pojemnika (lekko oczyszczane i smarowane). Umieścić miskę w ciepłym miejscu na kilka godzin, aż ciasto podwoi objętość.

Gdy zauważysz, że nadszedł dobry ciasta, rozgrzać piekarnik do 2300S. Uderzać ciasto i podzielić ją przez około 15-16 sztuk. Posypać blat roboczy z mąką i rozwałkować ciasto zacznie. Należy uzyskać cienką warstwę o grubości około 4 mm. W rezultacie, trzeba utworzyć prostokąt (około 20h8 cm). Przenieść walcowanego ciasta na blasze posypane mąką.

Jako Dodatkowo ciasto może być przebita za pomocą widelca, posypać wodą i traktowane sezamowym lub maku (możliwe itd, i inne). Czas pieczenia – 3-5 minut, aż nasz chleb pita jest złoty brąz.

Przepis Lawasz N2

Składniki: 200 ml jogurtu, 1 łyżka olej roślinny i 1 łyżeczka sodowy i sole, 2-2,5 szklanki mąki.

Przygotowanie: lekko ogrzewa się jogurt mieszany z solą dodanie sody (powinien pojawić się pęcherzyków), olej roślinny i mąki. Zaczynamy zagnieść ciasto. Jeśli nie ma mąki, dodać więcej jak ciasto powinno mieć takie jak miękkość płatku ucha. Przykryć ręcznikiem i pozostawić na 40-45 minut na odpoczynek.

Kiedy mija czas, podzielić ciasto na kulki wielkości, z których będzie zależała od naczynia, w którym idziesz do wypieku chleba pita. Na przykład, jeśli wziąć patelnię o średnicy 20 cm, kula powinna mieć 8 Jeśli smażenia więcej – kulki zrobić mniej. Każda kulka toczyć się cienką warstwę (około 4 mm). Piec w suchej miski, z których każda strona musi być smażone 30-35 sekund. Gdy tabela może być smarowane masłem, lub gotować pyszne nadzienie do pita.

Więc skąd mamy wiedzieć, jak upiec chleb pita, nie zaszkodzi zapoznać się z tym, jak to może być stosowane. Oto dwa smaczne przepisy kulinarne chleb pita, które można zadowolić nie tylko swoją rodzinę, ale również gości.

pita Przepis z zieleni i twarogiem

Weź arkusz lavash i nasmarować go z dowolnego sera (specjalny smak daje „Penguin” ser). Ułożone na wierzchu drobno posiekanej koper i kolendry. Zawinąć w rolkę i pokroić na małe kawałki. Może być na szczycie zieleni, położyć kawałek wędzone lub jakiś inny smaczny produkt.

Przepis Pita koreańskich marchwi i kiełbasy

Na arkuszu warstwy Lavash sera spread „Ser Suluguni” i wyruszył na kilka sekund w kuchence mikrofalowej do stopienia sera. Na wierzchu warstwy sera topionego umieścić koreańskich marchwi i pół kiełbasy (należy oddzielnie gotowane lub pieczone w piecu mikrofalowym). Starannie zawinięte w chleb pita rolki i pokroić na dwie części.