514 Shares 4185 views

Jak żył i pracował dla Pol Gogen? Do dzieła, nierozpoznane przez jego współczesnych

Zmarł w biedzie, niedoceniana i nierozpoznany przez swoich współczesnych. Artysta, który uwielbiony w erę post-impresjonizm malarstwa, wraz z Van Gogha i Cézanne – malowidła Pol Gogen które dziś znajdują się na liście najdroższych obrazów sprzedanych na aukcji publicznej i aukcja zamknięty. Jest on często nazywany „potępionych Gauguin” i uważał się pechowy od dzieciństwa i oskarża Boga „niesprawiedliwości i okrucieństwa”. Rzeczywiście, czytając biografię wielkiego artysty, można by pomyśleć, że zły los wisi nad nim przez całe życie: licznych prób, niepowodzeń i chorób towarzyszy całej swej ziemskiej drogi, przez co trudno jest być kreatywny i nie pozwalając smak sławy i uznania.


„Kolorowe dzieciństwo” i młodzież przyszłego artysty

Jak jego formacja jako artysty, jak zacząć i co przyszedł Gogen Pol? Jego biografia jest bardzo ciekawy i jest połączona z ciągłym ruchu. Zamieniają się miejscami, a sen życia w oryginalnym dziewiczych brzegów – kolejna wielka pasja razem z nienasyconym pragnieniem malowania. I nie było to miłość do egzotyki w jego dzieciństwa, kiedy żył w ojczyźnie matki w Peru, a na co dzień widział jasne kolory strojów narodowych, bogatej roślinności naturalnej i korzystających beztroskie istnienie w tropikach.

Kiedy mały Paul ledwo rok życia, jego ojciec – dziennikarz Klovis Gogen, republikaninem – po nieudanym zamachu stanu antimonarhistskogo postanowił przenieść się z Francji do Peru, gdzie urodził się jego żona. Jednak droga zmarł na atak serca. Paul na siedem lat mieszkał i dorastał w Limie w posiadłości wuja. Po tym, ona i jej matka przeniosła się do Paryża, gdzie chłopiec szybko nauczył się francuskiego i pomyślnie ukończył liceum. Jednak badanie nie odwołania go, a wszystkie myśli były podróżujących drogą morską. Wreszcie, po osiągnięciu 17 lat, Gauguina, nie zdały egzaminu w szkole, żagiel jako pilot studentów. Prawie sześć lat, jest w ciągłej podróży na morzu, odbył tournée po Ameryce Południowej i Europie, pływać w basenie Morza Śródziemnego i Morza Północnego.

Broker lub artystą?

Na wieść o śmierci matki, w 1872 roku, Pol Gogen powrócił do Paryża, a przy wsparciu przyjaciela rodziny Gustave Arosa, wszedł do służby jako makler. Oczywiście, to nie jest to, co zawsze marzyli o Pawła. Jednak od jakiegoś czasu udaje mu się prowadzić „normalne życie”: żeni Duńczyk, aby mieć dzieci. Rodzina żyje szczęśliwie, mam mieszkanie w bardziej komfortowe. W tym szczególnym miejscu w domu ma swój warsztat. Gauguin, poprzednio tylko zbierać obrazy, zaczyna pisać sam. Jego pierwsze pejzaże były już w latach 1873-1874 lat. W tym samym czasie, spotkał się z impresjonistów, a od 1879 udział w wystawach sztuki. Teraz jego poważnie potraktować jako artysty. Szczególną rolę w jego twórczości grał Edgar Degas, który był bardzo zobowiązany Pol Gogen. Obrazy, które maluje, on kupuje Degas i zachęca go do zrobienia handlowych impresjonistyczne obrazy. Stopniowo pracować broker zaczyna uciskać Gauguina do malowania, jest bardzo mało czasu. Dlatego też, w 1885 roku, Paul postanawia rzucić pracę, opuszcza swoją rodzinę w Danii i udał się do Paryża. Przez jakiś czas spędził w Bretanii, gdzie pisze i rozmowy z twórców symbolizmu. Mówi takie słynne obrazy jak „wizja po kazaniu” i „Świniopas. Bretanii” (ukazujący życie ludzi, nie psuje cywilizacji).

Ucieczka od cywilizacji i kwitnące w pracach Gauguina

Życie we Francji nie jest dostępne do Gauguina, który pragnie poświęcić się pisaniu. W maju 1889 roku, uderzając wystawę kultury orientalnej i inspirowana przez jasne i kolorowe farby wystawianych prac, Paul decyduje się na Tahiti. To tutaj, że jego talent i natchnienie osiągnął najwyższą realizację. Rajskiej wyspy zostały stworzone przez najbardziej znanych i udanych obrazów. Wreszcie odsłonić jak artystę Pol Gogen. Malowanie, w tropikach, znamienny jasnych i ciepłych kolorów. Paweł ukazuje opalone ciało kobiety z zielonym ( „Tahitian Kobiety z owoców mango”) i złoto-różowym piaskiem ( „Czy jesteś zazdrosny?”). W trakcie 1892 roku pisał aż 80 obrazów! Różnią się one nie tylko w kontrastowych kolorach i kompozycji statyczna, ale również jasne dekoracyjnych. Przykłady obejmują malarstwo, która została napisana w tym samym roku – „Pol Gogen Tahitian Pastorale” – dziś jest wystawiany w Ermitażu.

Nowy cios w życiu Paula Gauguina

Po krótkiej wizycie w Paryżu (z powodu choroby i braku pieniędzy), gdzie artystka spodziewa się niewydolność triumfalny (wystawa ostro krytykowane) zamiast oczekiwanego uznania, w końcu wrócił do Oceanii. Oto on nadal działać, a nie tylko jako artysta, ale także jako pisarz, dziennikarz, rzeźbiarza. Jednak jego praca nie jest tak wesoły jak w latach ubiegłych. Obrazy odzwierciedlają niepokój i frustrację, osiedlił się w sercu Gauguina:. „Nevermore” „Macierzyństwo”, W 1897 roku pisał jeden z jego najsłynniejszych dzieł „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. Po ukończeniu studiów podjęła nieudaną próbę samobójczą, zmęczony choroby i ogólnego zamieszania (nawet w „ziemskiego raju”, był uważany za nietaktowny i niekompetentny).

„Wybawienie”, a nie od pożądanego śmierci

Modlił się do Boga o śmierć, ale pozostał przy życiu. Wycofał się choroba, nagle miał pieniądze (od Paryż wysłał 1.000 franków, choć niektóre z tych obrazów nie udało się sprzedać), a następnie osoba, która była w stanie skutecznie sprzedawać obrazy artysty. Nazywał się Ambruaz Vollar, zaproponował co całe życie marzył Pol Gogen. Obrazy, które pisał Vollard mogli nabyć 25 rocznie (gwarantowane), jest zatem zobowiązany z kolei zapłacić artyście miesięczne wynagrodzenie (300 franków).

nieszczęśliwe zakończenie

Wydawało się, że los uśmiechnął się Paul, ale nie na długo. Choroba zaczęła nabierać tempa ponownie i nie było problemów z władzami (miejscowi przeciągnięty Gauguin – teraz nie tylko artystą, ale także dziennikarz – w polityce). Paul zaczął brać morfinę, nalewka z opium, aby uśmierzyć ból. Wkrótce został znaleziony martwy (była to śmierć naturalna lub celowe zatrucie, nie jest znana).

Pol Gogen i jego wkład w sztukę

Pomimo ciężkiego życia w ciągłej walce (choroba, okoliczności, osoby), Pol Gogen nadal zaangażowany w to, co zobaczył swoje powołanie – kreatywność. Jego obrazy poczyniły ogromny wkład do sztuki współczesnej. Oto niektóre z najbardziej znanych obrazów, który dał światu Pol Gogen: „Kobieta trzyma owoc”, „Żółty Chrystus”, „Kobieta z kwiatem”, „zbieranie owoców” „Martwa natura z papugą”, „Fun zły duch”, „Its Vayramuati nazywany „drugim.