853 Shares 5390 views

Transfer danych za pomocą kabli Ethernet i bezprzewodowo

Transmisja danych w sieci znajduje się wiele urządzeń komunikacyjnych, które łączą kanały danych i urządzenia przełączającego usytuowany pomiędzy wszystkimi wymiany komunikatów końcowych.


Między komputerów osobistych, na przykład, transmisja danych jest nieregularny i przeprowadzane zgodnie z potrzebami osób pracujących na komputerze. Urządzenia mogą być cicho przez długi czas, pracując niezależnie (transmisja danych nie jest przeprowadzane w tym czasie), a następnie wysłany gdzieś wiadomość lub dokument. Gdy kanał telefoniczny wolnoobrotowa, plik ten zostanie przekazany przez kilka minut, a często irytuje użytkowników. Aby wyeliminować te niedogodności sieć została rozwinięta, który wykorzystuje wspólny przewód szybki dla wszystkich urządzeń. Nie będziemy Dotykamy tu szczegółów technicznych, a my możemy tylko powiedzieć, że taka sieć może być przedstawiony w postaci połączonych ze sobą komputerów, z których każdy podąża kanał. W przypadku przeniesienia komputera rozpoznaje adres, a człowiek, któremu jest skierowana, otrzymuje informacje. W razie potrzeby, przenieść określony użytkownik musi czekać na zwolnienie kanału, a następnie rozpocząć transfer. Jeśli zdarzy się, że dwóch użytkowników jednocześnie starają się przejąć linię, a następnie po bezczynności przez krótki czas, spróbuj ponownie, dopóki jeden z nich przed innymi. Którzy wzięli wspólny komputer kanał można go używać z pełną prędkością i pełny. Jest to bardzo efektywny algorytm do pracy, w którym transmisja danych jest szybkie i niezawodne.

Jak już zapewne domyślasz, ten typ sieci jest nazwa Ethernet. Stosować podobne rodzaje komunikacji na małym obszarze, takich jak wewnątrz budynku. Więc jest to rodzaj połączenia lokalnego. Sieć Ethernet jest znormalizowane w skali międzynarodowej i trwało prawie cały światowym rynku w swoim segmencie.

Radio-Ethernet został opracowany niedawno. Ten nowy standard, i ma dwa zastosowania. Po pierwsze, jest to bezprzewodowej sieci lokalnej w murach budynku lub na miejscu. To rozwiązuje problem „ograniczonej zdolności poruszania się” wewnątrz organizacji – wszyscy pracownicy mają dostęp do sieci o wysokiej jakości. Po drugie, łączność Radio-Ethernet umożliwia włączenie tego problemu do dużej sieci abonentów, a transfer danych osobowych odbywa się z pominięciem ostatniego problemu mili. Określenie „ostatniej mili” jest używany do określenia łączność pomiędzy abonentem a najbliżej do niego w węźle „dużej sieci.” Odległość ta jest w rzeczywistości może się wahać od kilku metrów do 20-30 kilometrów.

To niestosowne wnieść do każdego abonenta radia „punkt-punkt”, ponieważ w tym wypadku, ze względów technologicznych, kanał będzie kosztowne, a informacje będą pompowane powoli. Więc to jest o wiele bardziej skuteczny zorganizować kanał „punkt-wielopunkt” i udostępnić go do większej liczby abonentów. Abonenci te można go używać w trybie kolizji, takie jak sieć Ethernet. Decyzja ta została opracowany i wprowadzony dopiero niedawno, i jest to zgodne z tradycyjnym kablem Ethernet. Radio-Ethernet standardem IEEE niedawno otrzymał Międzynarodowy Komitet i zapewnia stabilność techniki pracy operacyjnej.