886 Shares 8568 views

Najbardziej plastyczny metal – złoto

Gold – jest najpopularniejszym metalowy w historii, w kulturze, w gospodarce. Za posiadanie nich rozlane rzeki krwi, powleczone kłótnie w rodzinie, a nawet wojny toczyły. Jego znaczenie dla całej ludzkiej cywilizacji opiera się na swoje unikalne właściwości chemiczne i fizyczne, na osobliwości struktury wewnętrznej.


Gold – jest najbardziej plastyczny metalu. Ta cecha sprawia, że jest popularny wszędzie od przypadku biżuterii mikroelektroniki.

Najbardziej „metal” metal

Złoto skoncentrować wszystkie najbardziej oczywistych cech, które naukowcy nazywają metal. Przewodność elektryczną, to jest drugi jedynie srebro, miedź i czystego palladu. przewodności cieplnej – to samo srebro, miedź i kobalt. Przez zdolność do absorbowania energii cieplnej jest drugi tylko do złota egzotycznych bizmutu, rtęci i srebra na przodzie. Dla innych „metal” – ciągliwość i właściwości odbijania światła – to mistrz. Gold – jest najbardziej plastyczny metalu na świecie, a jego blask – pojęcie legendarny.

Struktura molekularna złota jest bardzo „metal”. Jest geometrycznie regularnego kratownicy z jonów dodatnich w węzłach i gęstej chmury stężenia „e” pomiędzy nimi gazu. Ta część stanowi atom wolnych elektronów, umieszczone na poziomie zewnętrznej energii. Tworzą siły przyciągania między węzłami sieci, która zapewnia zdolność do odkształcania bez naruszania metalu ogólną integralność. To jest sposób najbardziej ciągliwy.

Określenie plastyczności

Od greckiego Πλαστική ( „rzeźbienia”, „formowanie”) pochodzi słowo „plastikowy”, który dał pierwiastek do innych związanych ze zmianą w postaci stałej. Plastyczność – Solid State własność, aby zmienić kształt i rozmiar i zachowują odkształcenie szczątkowe po ustaniu siły zewnętrzne bez zmiany głośności i złamać.

W przypadku metali, jest to jedna z najważniejszych cech, które pozwala wykorzystać je w praktyce. Bez możliwości zamocować przedmiotów wykonanych z metalu pożądany kształt byłoby niemożliwe nawet najprostszych codziennych przedmiotów. Złoto – najbardziej plastyczny metal i artykuły z nich – jest przykładem tego, co można zrobić kształt zgodny tyle materiału do kucia, walcowania ciśnienia odcinku, rysunek, itp Rewers poczucie własności materiału jest kruche …

Test plastyczność

Charakterystyka metalu ciągliwość zazwyczaj definiowane na podstawie badań statycznych. Najbardziej znacząca jest próba rozciągania. Aby dowiedzieć się, które jest ciągliwy, musi być poddawany takim wpływ próbek równej wielkości w podobnych warunkach temperaturowych. wielkość odkształcenia, które jest odporne na próbkę metalu przed pęknięciem, – obiektywną miarą plastyczności.

Liczbowe wyrażenie wyniku testu na rozciąganie są dwa głównym czynnikiem. Wydłużenie – procent zwiększoną długość próbki po szczeliny spowodowane przez odkształcenie do oryginału. Najbardziej plastyczny metal – złoto – ma stawkę – 65%. Dla porównania: żelazo – 40-50 – 30-40 z aluminium.

Drugi wskaźnik plastyczności – Względna zwężenie przekroju poprzecznego próbki. Złoto ma początkowy odcinek próbki wynosi 90% więcej niż to, co ma przed przerwą. Aluminium, ta – 80% miedzi – 75%.

Miękkie, ciągliwe i wytrzymałe

Według skali Mohsa twardość według kursu złota – 2.5-3.7. W postaci czystej, to metal jest znacznie bardziej miękki wiele wspólnych materiałów i zarysowany za pomocą noża lub paznokcia. Dlatego, aby uniknąć szybkiego artykuły zużycie złoto, ich wytwarzania metalu dodaje ligatur specjalne elementy wzmacniające, typowo srebro lub miedź. Nie ma złota i szkodliwych zanieczyszczeń. Najbardziej ciągliwy w układzie okresowym, w obecności ołowiu, kadmu lub platyny, siarka staje się krucha.

Miękkość szczególny charakter złota, jest uzupełniona przez jego wytrzymałości i plastyczności. Łatwość formowania i obróbki informacji uzupełnione wysoki poziom wytrzymałości na rozciąganie – 3300 kg / cm2. To unikalne połączenie właściwości fizycznych i mechanicznych złota jest używany przez dłuższy czas. Przykład – złoty liść.

Kopuły w Rosji croutes czystego złota …

Mimo długiej historii złoto, metal ten nie zawsze należały do rzadkich i szlachetnych. Jest to najbardziej ciągliwy. Ta cecha sprawia, że korzystanie z złotej folii dekoracyjnych elementów wnętrza, a nawet na pokrycie kosztów kopuł kościelnych skuteczne. Bardzo mało metali szlachetnych wymagane do pokrywania dużej powierzchni 1 gram płytka może być wykonana z arkusza nieskrępowany powierzchni 1 m2.

Nawet instrukcja Sposób wytwarzania arkuszy dla złota poszycia sprawia, że możliwe jest uzyskanie grubości jednej tysięcznej milimetra. Ta grubość płytek pozwala trzymać złota na powierzchni na skutek przyciągania molekularnego. Technologia wytwarzania blichtr znacznej poprawie. Teraz na spłaszczenie arkuszy złote używanych robotów linię, ale przez cały proces – wysoka plastyczność materiału wyjściowego.

wątek złoto

Zdolność złota wytrzymać siłę rozciągającą bez zerwania znane od samego początku jego komercyjnego wykorzystania. Dokonywanie drutu biżuterii powstała w czasach starożytnych – starożytni mistrzowie wiedzieli, co jest najbardziej metalowy plastikowy. W połowie XX wieku produkowanego Microwire z rdzeniem złota, które nawet z izolacją plastikową 7 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Od 1 gram metalicznego złota opracowano włókno ciągłe około 3,5 km.

Dzisiejsza technologia przyniósł złoty grubość drutu do kilku mikronów, dalszy rozwój zalety technologiczne metalu trwa.