354 Shares 9711 views

Adaptacja dziecka w przedszkolu: kilka słów o znaczeniu

W każdej rodziny przychodzi czas, kiedy dziecko będzie prowadzić do przedszkola. Wiele dzieci mogą łatwo przyzwyczaić się do nowego otoczenia i środowiska, ale większość z nich nie może od razu przyjąć takie zmiany. W związku z tym, istnieją pewne trudności, których można uniknąć poprzez odpowiednie przygotowanie dziecka i obserwując pewne warunki do komunikowania się z nim.

Ogólnie rzecz biorąc, adaptacja dziecka w przedszkolu jest łatwiejsze, jeśli dziecko oddać do wieku 3 do 5 lat. Jest to najbardziej korzystny czas dla dziecka, aby zrozumieć wszystkie zalety ogrodu i dostępu do dzieci, i przyzwyczaić się do nowego środowiska. Adaptacja do Sadiq nie powinno się rozpocząć po dziecko przekroczył próg jako „przedszkolakiem”, a krótko przed tym. Matka powinna stopniowo przyzwyczajać dziecko do idei ogrodu, aby pokazać to, aby mówić o zaletach swojej wizyty. Na miesiąc przed moją matką była zamiar dać dziecku, musi spędzać mniej czasu z nim niż zwykle. Ma to zapewnić, że dziecko przyzwyczaić się do idei braku matki do pewnego czasu.

Konieczne jest dokonanie przeglądu okres, aby zapewnić, że dziecko ma pozytywne wrażenie przedszkola: dumni z ich potomstwa (on jest duży, więc może przekroczyć próg przedszkola), pokazują, jak dzieci grają tam i co robią. Nie należy jednak przesadzać: nie mów o zbliżającej się stale zmieniać, tak aby nie spalić na panewce.

Do adaptacji dziecka w przedszkolu poszedł bardziej skutecznie, częściej muszą być z dzieckiem w miejscach publicznych, zarówno wśród dorosłych i dzieci: na spacer, odwiedzić parki, teren zabaw dla dzieci, gdzie duża rzesza dzieci. Ma to zapewnić, że dziecko nie boi się dialogu i dotarcia do niego.

Również adaptację dzieci zależy w dużej mierze od wyboru instytucji i nauczyciela, którego grupa jest twoje dziecko. Przy wyborze przedszkola jest to niezbędne do oceny wnętrza i meble w pokoju w ogóle, aw szczególności w grupie. Hałas, śmiech i podniecenie – główne cechy utylizacji sytuacji. Jeżeli podczas wizyty nie słyszałeś, a dźwięk, szukać innej szkoły. Poza tym, spotkać się z nauczycielem, by na niego spojrzeć. musi on dokonać tylko pozytywne wrażenie. Należy również powiedzieć o funkcji Twojego dziecka: jego charakter, poziom umiejętności komunikacyjnych i rozwoju, specyfiki zachowań.

Adaptacja dziecka w przedszkolu zależy od tego, jakie pojawiły się pierwsze wrażenie z dzieckiem. Przede wszystkim należy pamiętać, że po dostaje dziecko tam, nie zrywać rękę gwałtownie: powinien on pozwolić jej odejść w spokoju. Po pierwsze, lepiej się z nim: niech dziecko do opanowania i przestanie się bać. Pamiętaj, aby przekonać go, że będzie wrócić i zabrać go.

Jest to ważne w nie rozstanie się opóźnić pożegnanie. Niepokój i zmartwienie na twarzy zostaną przekazane do dziecka, a on nie chce iść. Jeśli dziecko jest ciężko rozstać się z matką, lepiej jest poprosić o pierwszych kilku tygodni od jego ojca, który zabrał syna lub córkę.

W celu przystosowania dziecka do przedszkola jest udany, można dać jej ulubioną zabawkę. Następnie, jeśli zgodzi się zostawić ją w nocy, nosić go ze sobą na co dzień.

Czasami takie sytuacje, gdy dziecko nie chce zaakceptować nauczyciela, skarży się na niego i nie chce komunikować się z nim. W tym przypadku, jeśli sytuacja jest krytyczna, spróbuj przełożyć je do innej grupy. Nie każ mu cierpieć i doświadczenie: to niekorzystnie wpływa na psychikę dziecka.

Pamiętaj, że dziecko powinno być prowadzone w przedszkolu dla niego do zabawy i interakcji z rówieśnikami. Nie wolno nam zapominać, że ogród i rodzina – dwie różne rzeczy. Jeśli nie chcesz iść na temat swoich dzieci i zapewnienie możliwości rozwoju i edukacji przedszkola w całości, to będzie niekorzystnie wpływać na swoje dzieci. Oni potrzebują miłości i uczucia rodziców i przedszkola – to tylko jednostka pomocnicza, a nie odwrotnie.