461 Shares 7293 views

Anaboliczny – co to jest? Jaki jest ich wpływ na organizm?

Piękne ciało chce mieć nie tylko przedstawicieli płci żeńskiej – wielu mężczyzn są również wrażliwi na ich wygląd i mocno zaangażowany w salach gimnastycznych. Aby uzyskać nie tylko zaostrzona postać, ale również w celu zwiększenia masy mięśniowej, zwiększenie form pomocowych, niektórzy ludzie podjąć specjalne suplementy, innymi słowy – anaboliki. Anaboliczny – praktycznie każdy lek, który przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej.


fizjologia bit

W codziennym życiu, organizm ludzki nieustannie rozbija i usuwa stare komórki i tkanki, zastępując je nowymi. Proces ten nazywany jest lekarzom katabolizmu. Przeciwny proces nazywany jest anabolizm katabolizm, charakteryzuje się pokolenia młodych, nowych komórek. Suplementy specjalne mają podobny wpływ i przyczynia się do szybkiego wzrostu masy mięśniowej. To – sterydy anaboliczne do szybkiego wzrostu mięśni. Są one wykonane na podstawie produkcji hormonu testosteronu, który jest szczególny w większym stopniu mężczyzn. Leki te są dostępne w postaci tabletki lub kapsułki, które przyjmuje się doustnie w ramach szczególnego systemu. Istnieją również sterydy anaboliczne do mięśni, które muszą zostać podjęte przez długi czas. Są one dostępne w formie zastrzyków.

Czym są sterydy anaboliczne?

Anaboliczny – lek, który poprawia przemianę materii, a także pomaga szybko przyswajać te substancje, które są odpowiedzialne za odnowę tkanek organizmu. Przede wszystkim poprawia białka i mineralne metabolizmu. Biorąc pod uwagę, że leży u podstaw sterydy anaboliczne testosteronu, tego typu dodatków sprzyja tworzeniu mięśni męskiej sylwetki. Sterydy anaboliczne dla wzrostu mięśni czasami nadany przez specjalistów w celach medycznych, na przykład, z silnym pacjenta wyczerpywania po poważnych obrażeń i poważnych chorób. Te substancje lekarze przepisują gdy sam organizm ludzki nie może poradzić sobie z rozwojem nowych komórek. Ale najczęściej steroidy anaboliczne do mięśni zyskać całkowicie zdrowych osób – sportowców i kulturystów. I biorą te substancje nie do celów medycznych oraz w celu łagodzenia mięśni i wzrost siły fizycznej.

Dlaczego sportowcy brać sterydy anaboliczne?

Anaboliczny – jest w rzeczywistości, lek, aw sporcie zawodowym jest zakazane. Mimo to, kulturyści, kulturyści, sprinterzy i innych sportowców korzysta aktywnie wspomnianą substancję w celu zwiększenia ich wydajności. Zatem anaboliki dozowania przyjętej przez sportowców, są znacząco różne od tych dawek, które są określone przez lekarza w celach leczniczych. Gdy te dodatki tylko zaczęły się pojawiać (w latach 60. ubiegłego wieku), ich obecność w ludzkiej krwi nie jest jeszcze w stanie określić, dlaczego zakaz sterydów anabolicznych nie istniała w tym czasie. Teraz są na liście zakazanych leków w sporcie, a test na stosowanie sterydów anabolicznych jest przeprowadzane nie tylko w konkursach, ale także podczas treningu.

Jak niebezpieczne otrzymaniu sterydów anabolicznych?

Regularne stosowanie sterydów anabolicznych zapewnia tworzenie pięknej i mięśni ciała szybkiego wzrostu mięśni. Ale te substancje nie są nieszkodliwe, to nic dziwnego, są one ujęte w wykazie zakazanych przedmiotów. Jak już wspomniano, anaboliki są doping, więc wykorzystać je do poprawy sukcesu sportowego jest zabronione. Ponadto, są one zasadniczo podważa zdrowia ludzi i prowadzić do zaburzeń w narządach i systemów wewnętrznych. Guile sterydy anaboliczne jest to, że wadliwe działanie organu jest wykrywany natychmiast, ale po pewnym czasie. Dlatego też w większości przypadków choroba jest wykrywana, gdy jest już uruchomiony, a jego leczenie wymaga wiele wysiłku i pieniędzy.

Konsekwencje otrzymujących sterydy anaboliczne

Regularne przyjmowanie sterydów anabolicznych prowadzi do pojawienia się następujących działań niepożądanych:

  • nudności;
  • zawroty głowy;
  • wymioty, utrata apetytu, aż do odmowy żywności;
  • drażliwość, agresja.

U mężczyzn często występuje impotencja, zapalenie gruczołu krokowego, zmniejsza aktywność plemników mają trudności z poczęciem dziecka. Odbieranie anabolików kobiet prowadzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego i zwiększenie wzrostu włosów (efekt męskiego hormonu w organizmie kobiety). Ponadto, płeć piękna często coarsens głos. Nastolatków biorących sterydy anaboliczne jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ, oprócz naruszenia w pracy wszystkich układów i narządów, prowadzi do zahamowania wzrostu. Często wpływ substancji na kruchym młodym organizmie jest tak silna, że jest opóźnienie w rozwoju. Bardzo często stosowanie sterydów anabolicznych w pożywieniu prowadzi do zwiększenia obrażeń. Powodem tego jest to, że mięśnie nadużywania sterydów szybko rośnie w rozmiarze, ale więzadła i kości pozostają w tym samym stanie i nie może wytrzymać takie obciążenia. Im szybciej rosnące mięśnie, tym większe ryzyko zerwania ścięgna, ale druga strona medalu. Z reguły ludzie w pogoni za tym nie myśleć mięśni ciała. Lub po prostu nie są świadomi wszystkich konsekwencji zażywania sterydów anabolicznych. Insidiousness tych substancji jest nadal na tym, że operacja, przypływ siły i wzrostu mięśni występuje tylko w zakresie korzystania z tych dodatków. Przerwanie biorąc je, to wszystko wraca do pozycji wyjściowej, zmuszając mężczyznę znowu i znowu do brania narkotyków, a nawet zwiększyć ich dawkę. A zgniatające sterydów anabolicznych może być trudne, ponieważ ludzie po prostu staje się uzależniony od narkotyków.

Ale czy istnieje alternatywa?

Ale nie wszystkie sterydy anaboliczne są szkodliwe. Są to rośliny z mocą światła anaboliczny. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, nie złamać równowagi ciała, ale przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej. Naturalne sterydy anaboliczne do wzrostu mięśni – seler, koper, por, pasternak i chrzan. Niech ich stosowanie zwiększa masy mięśniowej nie jest tak szybki jak na narkotyków syntetycznych, ale nie podważają zdrowia danej osoby, nie prowadzi do skutków ubocznych i nie są zakazane do stosowania na imprezach sportowych. Dlatego przed podjęciem sterydów anabolicznych w celu szybkiego budowania mięśni, starannie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, i skonsultować się z lekarzem na temat możliwych skutków stosowania takich leków. Rzeczywiście, anaboliczne – to nie jest nieszkodliwe witaminy i białko serwatki, a także substancje, które mają silny wpływ na organizm i dlatego wymagają ścisłej kontroli i stosowania w dawkach zalecanych, więcej niż nie są ściśle zalecane.