771 Shares 6484 views

Izolacja „Rockwool”: cechy techniczne wilgoci, wielkości gęstości. opinie

Współczesny rynek materiałów budowlanych reprezentowane grzejniki różnych typów i marek. Jednym z najbardziej popularnych odmian są bazaltowe płyty i maty. Produkują takie produkty, wielu producentów – zarówno zagranicznych i rodzimych. Bardzo dobra reputacja ma, na przykład, izolacja bazalt „Rockwool”, wyprodukowany przez grupę firm o tej samej nazwie.


Rockwool – 80 lat na rynku

Pierwsza instalacja do produkcji „Rockwool” materiałów budowlanych po raz pierwszy, aby zwolnić ich produktów z powrotem w 1937 roku. Pod koniec lat 50-tych firma była już właścicielem sześciu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych krajach europejskich. Dziś jest to duża grupa firm, która posiada 27 fabryk na całym świecie. Ich specjalność – wydanie materiałów przeznaczonych do izolacji termicznej, izolacji akustycznej i ochrony ogniowej elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych i przemysłowych. Siedziba firmy znajduje się w hedehusene w Danii.

Izolacji „Rockwool”: specyfikacje techniczne. gęstość

Wartość tego parametru w większości przypadków mieć wpływ na stopień wełny przewodności cieplnej. Oznacza to, że gęstszy materiał, tym mniej on zachowuje ciepło. Jednak przede wszystkim proces wytwarzania izolacji „Rockwool” są takie, że zasada ta jest praktycznie nie pokryte. Tak więc, na przykład, materiały o gęstości od 35 do 200 kg / m 3 termiczny stopień przewodności różnią się tylko 0,002 W / m.

Izolacji „Rockwool”: specyfikacje techniczne. Stopień przewodności cieplnej, pochłaniania wody i przepuszczalność pary wodnej

Jakość i skuteczność ochrony budynku na właściwości materiału zależy bezpośrednio. Stopień przewodnictwa cieplnego na „Rockwool marki” izolatorów mogą różnić (0.036- 0,038 W / m K). Oznacza to, że warstwa pięciu centymetrów od materiału zachowają ciepła, jak 96 cm cegły. W lecie, dom, koperta budynku, które są pokryte izolatora, który będzie chłodny, a zimą – ciepło.

Innym ważnym dla tego rodzaju materiałów budowlanych jest miarą stopnia przepuszczalności pary wodnej. Tak zwane płyty i maty zdolność do przenikania przez jego grubość powietrzem nasyconym parą wodną. Na grzejniki "Rockwool" ta może sięgać ponad 0,25 mg / (h * m * Pa). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że hydrofobowość tego materiału jest bardzo wysoka (i dlatego, że jest słabo wchłania wilgoci) projektowanie, chroniony im, a nie tłumić, a nie gnić. Współczynnik absorpcji wody najpopularniejszej modyfikacji „Light Batts Scandic” wynosi nie więcej niż 330. Jak widać, w rzeczywistości, dobrym wyborem może być izolacja „Rockwool”. Charakterystyka techniczna wilgoci można go używać nawet w najbardziej wilgotnych obszarach.

Niestety, metody, aby dokładnie określić trwałość izolacji, w naszym kraju. Jednak firma „Rockwool” opracowała własną technologię determinującym jakość materiałów oraz ich trwałość. Ponadto, zachowanie izolacji uwagach są specjalistami od wielu lat, począwszy od wyjścia z przenośnikiem pierwszych partiach. Wszystko to pozwala nam na wyciągnięcie wniosków, które służą do izolacji „Rockwool”, przy jednoczesnym poszanowaniu zasady jego montażu i obsługi może być więcej niż 50 lat.

Właściwości izolacji dźwiękowej

Izolacji „Rockwool”, którego dane techniczne zostały omówione powyżej, mogą być stosowane, w tym jako izolator dźwięku. Zatem konieczne jest, aby kupić z materiału o dużej gęstości (nie mniej niż 45 kg / m 3). Firma produkuje i talerze są zaprojektowane specjalnie do tego celu, – Rockwool Acoustic mat. Zainstalować je w ramki producent zaleca vibroprokladkah lub „pływające” podłogi. W tym ostatnim przypadku można także użyć modyfikacji Rockwool Flor Butts. Jego zaletą jest to, że jastrychu można układać bezpośrednio na niej.

bezpieczeństwo ekologiczne

Każdy wie, że stosuje się kompozycje zawierające w wytwarzaniu wełny mineralnej żywicy fenolowo-formaldehydowej. Dlatego też, gdy izolacja budynków mieszkalnych zaleca się stosowanie tylko wysokiej jakości materiałów tego rodzaju. Ten ostatni może być bezpiecznie nadana i izolacji „Rockwool”. Podczas jego wytwarzania w wiązaniu z włókien bazaltowych nowej generacji żywicy. Zawartość środka wiążącego w których należą, na płyty i maty nie powinna przekraczać 3,3%. Żywica jest następnie w stanie stałym, a zatem nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzkiego.

Wszystkie produkty są „Rockwool” to Ekspertyza na zgodność z normami sanitarnymi. Ponadto, cała wełna tej marki ma EcoMaterial Zielony certyfikat. To sugeruje, że produkt może być stosowany w absolutnie wszystkich dziedzinach, w tym rekreacyjnych i dzieci.

Popularne odmiany bawełny i wymiarach

Izolacji „Rockwool”, specyfikacje techniczne, które pozwalają ocenić go jako jeden z najlepszych do tej pory, jest dostępny pod adresem:

  • Mats. Miękka wełna, że jest w rolkach, zwykle stosowane do konstrukcji termoizolacyjnych, które nie są poddawane obciążeń zewnętrznych. Gdzie można zastosować specjalnie izolacji „Rockwool”? Specyfikacje dla dachu lub ścianie izolacji można uznać go za doskonały.
  • Talerze. Tego rodzaju izolacja może być twarde i miękkie i bardziej miękkie. W pierwszym przypadku jest to zwykle stosowane do izolacji podłóg i sufitów.
  • Cylindrów. Ten rodzaj materiału zastosowanego do izolacji rur komunikacji.

Co do wielkości izolatorów, mogą być bardzo różne. Modyfikacja światła Batts Skandik -. Płytę 1200 x 600 cm o grubości 5 cm i 800 * 600 o grubości od 5 do 10 cm, ponieważ odstęp między domów pionowych wsporników ramy lub krokwiach dachu zwykle 60 cm, za pomocą tego rodzaju jest bardzo wygodna. Izolacji „Rockwool Scandic”, specyfikacje techniczne, które pozwalają na zastosowanie go do obiektów o różnych celach, w tym w budowie domów prywatnych, jest obecnie najbardziej popularnym rodzajem tej marki.

Modyfikacja "Light Batts" ma te same wymiary 1000 * 600. Grubość materiału w ten sposób może zmieniać się od 5 do 20 cm. Półsztywnej płyty Rockwool rowku Batts mają długość 560- 1.020 cm, szerokości 900-1000 cm i grubości 5-20 cm. Istnieją także inne odmiany tego materiału (Rollbatts Dk, Venti- płatów Dk i t.). Taka izolacja „Rockwool” Dane (wielkość i gęstość) mogą być różne.

izolatorem ciepła dla bardzo gorącymi powierzchniami

W „Rockwool” Firma posiada szeroką gamę materiałów, zaprojektowane, w tym izolacji do kominków, kominów i pieców. To, na przykład, Rockwool "Te Butts", Rockwool Wired Mat lub Rockwool "Butts Fira". Materiały te mogą być stosowane do struktur izolacyjnych, których powierzchnie podgrzewa się do temperatury nie przekraczającej 750 °.

Recenzje materiału „Rockwool”

W ten sposób jesteśmy w ogóle okazało się, że izolacja jest „Rockwool” (specyfikacje). Opinii na temat tego konsumenci są w większości pozytywne. Internauci na forach podkreślają jego cechy jak łatwość montażu i doskonałych właściwościach teplosohranyayuschie. Zaleca się, aby skorzystać z tej izolacji dla izolacji ścian nie tylko domy, ale także łazienki, tarasy i tak dalej. D. Gdy „Rockwool” nie rozpadnie, nie zawali lub latać po całym domu.

Niektórzy właściciele domów kraju podczas pracy z tym materiałem, jednak czasami swędzenie rąk i ciała. Ale to jest w zasadzie wspólny wadą wszystkich wełen mineralnych. Producent „Rockwool” przypomina pracę z ich płyt tylko w rękawicach oraz w wystarczająco gęsty zamkniętym odzieży. Niektórzy klienci nie lubią opakowanie celofanowe materiału. Dla przedłużonego przechowywania w garażu lub płyt hozblok lub podczas transportu czasem przerwy.

Jak wybrać właściwą grubość

Izolacji „Rockwool”, którego cechy techniczne pozwalają na ich zastosowanie w izolacji każdego budynku musi być wybrany z uwzględnieniem kilka ważnych punktów. Najważniejszym parametrem oprócz gęstości i sztywności jest grubość materiału. Wybór należy kierować się normami SNIP 23-20-2003. Obliczanie jest dokonywane na stolików ze względu na warunki klimatyczne oraz stopień przewodności cieplnej materiału. Zazwyczaj do izolacji budynków mieszkalnych jest wystarczające do ustalenia dwóch „Rockwool” warstwę płytek 5 cm lub pojedynczej warstwy 10 cm. Jest też specjalny kalkulator na oficjalnej stronie internetowej firmy, gdzie można dokonać dokładnych obliczeń.

Instalacja Zasady izolacji „Rockwool”

Zamontować materiały tej marki w taki sam sposób jak wełna mineralna jakikolwiek inny producent. Oznacza to, że przez włożenie płyty między rozpórkami ramy i krokwiach, należy starać się ich nie gniecie. W przeciwnym razie stracą część swoich właściwości termoizolacyjnych. W przypadku instalacji do środka lub na zewnątrz konstrukcji ściany określonego na podstawie płytek do każdej pary lub materiałów uszczelniających nie jest wymagana. Powyżej izolacji zainstalowane są obowiązkowe. Jeśli instalujesz od wewnątrz – paroizolacji na zewnątrz – gidroizlyatsionny. Pomiędzy tymi warstwami i dokładne wykończenie szczeliny wentylacyjne powinny być ustawione. Jeżeli płyta stanąć między słupkami wystarczająco mocno je naprawić dodatkowo nie wymaga nawet, gdy dwie warstwy.