80 Shares 7772 views

Bazylia Zinkevich: osobowość, ponadczasowy

Niestety, dzisiaj nowe pokolenie studentów ukraińskich na wzmiankę o imieniu Basil Zinkevich mało prawdopodobnym, aby jasno odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj wykonawcy, a co on uczynił wkład w rozwój muzyki. Dajmy mu kredyt, i zobaczyć, co wokalista dokonał w barwach narodowych Ukrainy.


Bazylia Zinkevich: biografia, rodzina i sukces prostego faceta

Narodzin faworyta publiczności 1 maja 1945 we wsi na dzielnicy Chmielnicki Vaskovtsy Izyaslovskogo (wtedy jeszcze było USRR).

Zgodnie z oczekiwaniami, nie bez świąt i hymnów na wsi w tym czasie. Ukraińskie motywy ludowe były obecne wszędzie. To z nich młoda gwiazda rozpoczęła swoją zaliczkę profesjonalnie. Muszę powiedzieć, że Basil Zinkevich (zdjęcia, które są podane w artykule) już charakteryzuje się unikalnymi zdolnościami wokalnymi.

Jego rodzina, choć i to, jak mówią, najczęściej jednak był w stanie widzieć rzeczy w chłopca talent, który w końcu, i doprowadzi go do sukcesu na szczeblu państwowym Związku Radzieckiego.

Co ja w tym czasie Wasilij Zinkevich? Rodzina twierdzi, że chłopiec dorastał jako zwykły uczeń, zwłaszcza niczego stały się wśród rówieśników. Ale tutaj jest ukraiński folklor, do którego miał słabość, nadal spełniła swoje zadanie, a osoba ta dokonała wyboru na korzyść utworu.

Bazylia Zinkevich: Pierwsze kroki na scenie

Future piosenkarz dostał bardzo dobre wykształcenie w Vyzhnytsky szkoły sztuki i rzemiosła. Jak się okazało, był to dosyć Wasilij Zinkevich wybrał karierę muzyczną.

Oczywiście, podczas gdy na scenie nie zdobył tak wiele. Opłaty naliczone w formie wynagrodzenia od Filharmonii. Ale w 1968 roku, Wasilij Zinkevich odważył nietypowy krok: stał się wokalistą „Smerichka”, który został następnie promowane Leo Dutkovsky.

grupa „Smerichka”

Że „Smerichka” stał się punktem wyjścia na szczyt popularności. Rok później dołączył do zespołu nie mniej szanowany teraz, choć późno Nazar Yaremchuk.

Bazylia Zinkevich z nim śpiewali „Chervona Ruta”, która później stała się niemal symbolem Ukrainy.

Ale co powiedzieć, dzięki tej szkole poszedł nawet tak szanowany i kochany przez wszystkich piosenkarza jako Sofiya Mihaylovna Rotaru. Ona, oczywiście, na tle Zinkevych Yaremchuk i staje się coraz bardziej popularne ze względu na nadanie tytułu Artysty Ludowego Ukrainy i Mołdawskiej SRR. Ponadto, u szczytu popularności, został zastąpiony przez język tekstu, który Basil Zinkevich nigdy nie zrobił.

ETAPY kreatywność

Jeśli chodzi o popularność piosenkarki Wasilij Zinkevich jest teraz niesłusznie zapomniane. Po „Smerichka» pracował w parze z Nazariem Yaremchukom, ale z jakiegoś powodu są one zawsze przeciwny do siebie, mimo że nie są one konkurencyjne w ogóle w życiu.

Już było jasne, że oni kochali śpiew różnych przywódców radzieckich. Ale na tle konkurencyjnych męski kwiat wyrósł na popularności Sofii Rotaru. Nawiasem mówiąc, nie tylko to zawdzięcza swoją wspinaczkę „Smerichka”.

Jeśli ktoś nie wie, Sophia Michajłowna istnieją dwie siostry. Raz w ZSRR, starali się stworzyć trio Rotaru zaśpiewała kilka piosenek, ale to był koniec.

Bazylia Zinkevich na skraju upadku ZSRR nie zmieniła się. Jak śpiewał w języku ukraińskim i śpiewu. I, co najciekawsze, nie jest zainteresowany w inny rodzaj polityki obejmuje typowe dla obecnej władzy ukraińskiej.

Być może piosenka i to nie jest tak popularne jak zachodnich hitów, jednak wtedy można oddać hołd tym, że Wasilij Zinkevich rejestruje również wszystkie albumy studyjne, dźwięk w ogóle nie jest szczególnie różne od czasów radzieckich. Jest to zrozumiałe, ponieważ słuchacze chcą usłyszeć stare klasyki gatunku, a na pewno nie ostatni syntezatorów-dniowe lub pereinachenny wokalu.

wyróżnieniem

Podczas swojej kariery artystycznej Zinkevich nie otrzymał tak wiele nagród, jak można by oczekiwać. Wśród najbardziej prestiżowych warto zauważyć national zaszczycony i Ludowy Artysta ZSRR (1980, 1985), Nagrodę Ukrainy Taras Szewczenko (1994), uznawanie honorowego obywatela Łucku (2001) i Orderem stopnia księcia Jarosława Mudrogo V.

Co pozostaje do dodania?

Ukraiński śpiewak Vasyl Zinkevich, nie może mieć taką szeroką popularność jako nowoczesnej grupy żyjących w dniach ostatnich, ale jest w jego piosenek z ukraińskich tradycji narodowych przynosi ludzie tak pozytywne, że wielu obywateli tego kraju, teraz pod groźbą całkowitego upadku i zniszczenia mogą być zadowoleni, że takie emocje są obecne tylko w ogóle.

Ale to nie jest najważniejsze. Bazylia Zinkevich stanął na krawędzi pogłębianie poziomu pieśni ukraińskich naobschesoyuznom. Rotaru wtedy. Ale Zinchkevich Yaremchuk i stać właśnie te pionierami, którzy podniesione i National Folklore na taką skalę. Pamiętaj, że dobrze, kto nie słyszał o słynnych słowach jak „Chervona ruta nie Suka Wieczorów”? Na poziomie podświadomości, nawet dostroić każdy wie.

Teraz myślę, że to jest jasne, że ukraiński śpiewak poczyniła dość znaczący wkład w rozwój kultury w ogóle. Niektórzy ludzie biorą go na poziomie muzycznym, niektóre związane z aspektami politycznymi, a nie o to chodzi. Jeśli masz talent i swoją wiedzę na temat tego, jak mówią, nie spędzają na drinka. Cóż, w tym przypadku, i twierdzą bezcelowe.

Jak było Wasilij Zinkevich „ich” narodowy skarb, więc je w lewo. Ogromne rany emocjonalne w zrozumieniu swoich fanów składa się tylko z utratą bliskiego przyjaciela i towarzysza Nazariy Jaremczuk.