439 Shares 5296 views

Stroboskop samochód: cel, zasady, projekt

Każdy entuzjasta samochodów wie, że kąt wyprzedzenia zapłonu musi być ustawiony prawidłowo i działać we właściwym czasie. Zapewni to silniki spalinowe maksymalna moc i, w konsekwencji, wysoka wydajność, przedłużyć żywotność silnika. Ale jakościowo skonfigurować bez odpowiedniego sprzętu jest prawie niemożliwe, więc musimy samochód i stroboskopu. Aby wystawiać zapłon bez sprzętu jest nadal możliwe, ale może to tylko pomóc wieloletnią praktykę.


stroboskop samochód

lamp błyskowych służą do regulacji ustawienia zapłonu , a także jego kontroli. Istnieje pewna część, przy czym kąt natarcia powinien być większy wraz ze wzrostem prędkości obrotowej. Z tego łatwo wywnioskować, że stroboskop samochód służy do regulacji obrotów biegu jałowego, aż 5000 korbowego na sekundę.

Obecnie istnieje całe mnóstwo odmian oświetlenie stroboskopowe, począwszy od domowej roboty, a skończywszy na drogich urządzeń profesjonalnych. Oczywiście, jeśli nie jesteś pracownikiem służby, to nie ma sensu kupowania drogiego urządzenia, gdyż nie będzie używał często, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że można zebrać Strobe samochodu z rękami w ciągu zaledwie 10-20 minut.

Użyj dość proste urządzenie. Przy wyłączonym silniku w specjalnym miernik pierścień gwintowany stroboskopowym przewodem napięcia z silnika? Cylindra (1). Następnie drut jest połączony z powrotem, po uruchomieniu silnika, a potem stroboskopowy. Dalsze czujniki ustalonego kąta wyprzedzenia.

stroboskop LED samochodów

Najczęściej jest ona wykorzystywana dla wyświetlaczy LED. Wynika to z bardzo niskiej żywotności lamp błyskowych. Oczywiście, dioda LED jest jaśniejsza, a jej blask widoczny nawet w jasnym świetle słonecznym. Zazwyczaj obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego i składa się z dwóch połówek. Z jednej strony znajduje się otwór na diodę LED. Warto zauważyć, że wszystkie elementy są zbierane na płytce drukowanej.

Transformator ma dwa uzwojenia. Uzwojenie pierwotne jest wykorzystywane w postaci drutu o średnicy 0,3 mm. Wtórnym jest wykonana z drutu o średnicy 0,2 mm z liczbą obrotów 638. Trudno jest znaleźć rdzeniem ferrytowym z cewką. Może on zostać usunięty z uszkodzonego zasilacza komputerowego.

Indukcyjny pierścień czujnika jest wytwarzany w następujący sposób. Podejmuje pierścieni ferrytowych o średnicy do 4 cm i ogólną przepuszczalność nie więcej niż 3 000 Nm. Bezpośrednio pierścienia musi być nawinięty około 36 zwojów drutu 0,8 mm. Wszystko to może być pokryta warstwą izolacji. Tak więc, mamy Strobe samochodu gotowego do pracy.

Trochę o ustawienie Strobe

Jeżeli deska jakość była używana i wszystko działa normalnie, a konfiguracja nie jest potrzebna. Ale często tak nie jest. W związku z tym, układ powinien być pobierane kolejno z pojedynczego węzła. Należy rozumieć, że pierwszy układ zamyka się, a następnie drugiego, trzeciego, itd.

Podsumowując, należy stwierdzić, że stroboskop samochód może mieć żadnego ładunku. Wystarczy wziąć latarkę, aby poprawnie połączyć się z wysokiego napięcia drutu świecy wskaźnika 1. cylindra. Takie urządzenie będzie działać zbyt. Jeśli silnik jest uruchomiony nacisnąć pedał przyspieszenia i usłyszeć operację kliknij po 3-5 sekundach, wczesny zapłon. Jeśli dźwięk kliknięcia lub nieistniejąca, to później. Czasowy jest regulowany z boku na bok.

Aby sprawdzić, czy urządzenie działa, to musi przyjmować wyłącznie element piezoelektryczny z zapalniczki lub coś podobnego. Jeśli każda iskra światła świeci, gdy auto stroboskopowe własne ręce zostały wykonane prawidłowo, a jeśli nie, to trzeba ponownie sprawdzić obwód. Być może gdzieś odszedł kontakt.