464 Shares 2321 views

Objawy ospy wietrznej u dzieci: nieprzyjemne swędzenie i nieestetyczne pęcherzyki

Czy wiesz, co choroba jest najbardziej nieprzyjemne, nieatrakcyjne z wyglądu, ale w tym samym czasie, z dala od najbardziej niebezpieczne i bolesne? Oczywiście, że to ospa wietrzna u dzieci, jest jedną z najczęstszych chorób, które wpływają tylko jeden raz w życiu.

Jeżeli jesteś chory dziecko z tą chorobą – opracowali dożywotniej odporności. Ale jeśli masz dzieci – choroba ta musi prędzej czy później odwiedzi dom, więc trzeba przygotować się do niego z góry. Nie bój się – w młodym wieku ospę wietrzną występuje znacznie łatwiej niż u dorosłych, ale na jej pierwszych objawów infekcji i jak najlepiej się zapytać.

Ospa wietrzna jest przesyłany – mianowicie tak nazwa brzmi medycznej choroby – przez błony śluzowe górnych dróg oddechowych i oczu, to znaczy przez kropelki rozpylone w powietrzu. Najczęściej objawy ospy wietrznej u dzieci występuje w wieku 10-12 lat, gdy przedszkole lub szkoła istnieje co najmniej jeden chory dzieciak. Jeśli ktoś zachorował – chory wszystko, zasada ta nie jest uszkodzony, oczywiście, jeśli ktoś nie poniósł choroba wcześniej. Zakaźna choroba ta staje się dzień wcześniej na skórze pojawiają się wysypki, a przestaje być – pięć dni po zniknięciu ostatniej erupcji. Średnio okres kwarantanny trwa siedem do dziewięciu dni, ale dziecko może również przekazać chorobę rówieśnikami w przedszkolu lub w szkole, kiedy to w okresie inkubacji.

Widoczne objawy ospy wietrznej u dzieci mogą pojawić się po 1-3 tygodniach od kontaktu z chorymi przyjaciółmi, podczas okresu inkubacji końce i choroba przechodzi w fazę końcową. Na tym etapie, chore dziecko ostro podwyższona temperatura ciała (czasem wzrasta do 39,5 stopni), a także pierwsze miejsce wysypki skórne, bolesne bóle głowy i uczucie zmęczenia i osłabienia. wysypki skórne występują w postaci płaskich różowych plamek, których liczba zwiększa się z czasem. Kolejne miejsca stają się wypukłe, zamieni się bąbelkami z zawartością ciekłych. Matki i ojcowie powinni upewnić się, że chore dziecko nie jest porysowana lub wyciśnięty baniek, ewentualnie zakażenia. Takie objawy ospy wietrznej u dzieci może wystąpić na całym ciele, a nie tylko na skórę, ale również na wszystkich błon śluzowych (jamy ustnej, wokół oczu, w okolicy narządów płciowych). Choroba w ciągu 3-4 dni idzie falami, nowe pęcherzyki powstają, gdy zniknie, a dopiero po tym czasie na uszkodzone obszary są utworzone strupy odpadają z czasem na własną rękę.

Rodzice muszą pamiętać , że leczenie ospy wietrznej u dzieci jest koniecznie spędzony w warunkach kwarantanny. Chociaż ospa wietrzna jest rozprowadzany w postaci wirusa, i nie mogą być narażone na działanie antybiotyków, lekarze wciąż przepisują te leki. Zasadniczo im potrzebne do zwalczania infekcji bakteryjnych, nieodłącznym towarzyszem choroby, prowadząc do ropienie pęcherzyki, zwłaszcza jeśli ich dzieci są stale rozczesują. W tym okresie, ważne jest, aby odwrócić uwagę dziecka od swędzenie na całym ciele – z nim grać lub czytać bajki. Chociaż objawy ospy wietrznej u dzieci objawia się, że lepiej jest zgodne z leżenia w łóżku. Aby dziecko nie cierpi na świąd, błyszczące zielone plamy być smarowane i przemywa słabym roztworze mangan oraz zapewnienie kontaktu ze skórą tylko z tkanek miękkich, suche (do nieprzyjemnych doznań nie pogorszyły się, a gojenie nie trwał dłużej niż zwykle) i czyste. Alternatywą do wycierania mogą być krótkotrwałe czas kąpieli z tego samego roztworu manganu słaby.

Wielu lekarzy zaleca, że okres choroby, aby zapewnić dziecku specjalną dietę, składającą się głównie z produktów mlecznych i roślin, obfite i częste picie. W podwyższonych temperaturach nie będzie kolidować z leków przeciwgorączkowych zawierających paracetamol, które dodatkowo także mają działanie przeciwzapalne. Ale wszystkie te środki powinny być uzgodnione z lekarzem, który zadecyduje o konieczności takiego leczenia i właściwej dawki leku.