148 Shares 8847 views

„Midantan”: instrukcję obsługi, rzeczywiste odpowiedniki

Choroba Parkinsona – poważny sprawdzian nie tylko dla pacjentów, ale także dla jego rodziny. Choroba towarzyszy stopniowa utrata neuronów. Na tle tych procesów jest zakłócony regulacja ruchów i napięcia mięśniowego. Niestety, choroba lekarstwo nie jest możliwe. Pacjentów przypisano terapii przez całe życie. Podstawowym lekiem, który pomaga zmniejszyć objawy i spowalniać postęp choroby jest „Midantan”. Instrukcje dotyczące stosowania leku, przeciwwskazania oraz referencje pacjenta zostały przedstawione w dalszej części tego artykułu.


Struktura i skład

Medycyna „Midantan” jest dostępna w sprzedaży w postaci okrągłych tabletek, pokryte pomarańczowym powłoki. Każda tabletka zawiera 100 mg substancji czynnej – siarczan amantadynę. Producenci dodać kilka adiuwantów: talk, skrobię ziemniaczaną, żelatynę, powidon, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu. Lek jest dostępny w aptekach w opakowaniach kartonowych.

Efekty farmakologiczne

Aktywny składnik leku jest amantadynę. Związek ten ma działanie przeciwwirusowe i przeciw chorobie Parkinsona. To pozwala na użycie leku „Midantan” podczas neuroleptycznego leczeniu choroby Parkinsona i stresu pourazowego. Szczególnie skuteczne jest w akinetycznych i sztywnych form choroby. Stosowanie „midantana” Kiedy hiperkinetycznego zespołem, który jest zwykle objawia się w postaci drżenia, nie towarzyszą pozytywne rezultaty.

Regularne przyjmowanie leków wielkiego wpływu na zdrowie pacjenta. Pozytywne rezultaty są widoczne już po 3-5 dniach od rozpoczęcia leczenia. W celu wzmocnienia efektu terapeutycznego „Midantan” może być połączona z innymi podobnymi leków mających właściwości przeciw chorobie Parkinsona. Przed tym, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.

Jakie choroby powołać „Midantan”?

Instrukcje użytkowania szczegółowo opisuje warunki, w jakich jest zalecane i uzasadnione stosowanie tego leku. Przede wszystkim jest choroba Parkinsona. Także to jest wykorzystywane do gontów, które towarzyszą nerwobóle.

W ciągu ostatnich kilku lat „Midantan” jest szeroko stosowany w leczeniu i profilaktyce grypy grupy A. Zastosowanie leku jest uzasadnione, aby zapobiec rozwojowi skomplikowanych form choroby. Może on być stosowany w połączeniu ze szczepieniem i leczenia innymi lekami.

schemat dawkowania

Własna użyciu tego preparatu jest niedopuszczalne. Tylko lekarz może przepisać prawidłowy schemat leczenia, biorąc pod uwagę stan pacjenta i jego formę. Który mówi o wykorzystaniu „Midantan” instrukcji przygotowania do użytku?

Lek zaleca się przyjmować doustnie. U pacjentów z chorobą Parkinsona, podawany w dawce 100 mg leku na dzień. Przebieg leczenia jest trzy dni. Ważne jest, aby pamiętać i przestrzegać interwałów interwały – 6 godzin pomiędzy dawkami. Ostatnią dawkę należy przyjmować przed obiadem.

Od czwartego do siódmego, zalecana dawka wynosi 200 mg na dzień, przez następne dwa tygodnie – 300 mg dziennie. Wtedy liczba pigułek zwiększa się stopniowo od stanu pacjenta. Maksymalna dawka – 600 mg.

pacjentów w podeszłym wieku, jak również chorób nerek wymagać korekty zaproponowane powyżej reżim dawkowania. Ponadto trzeba wziąć odpowiedzialność za zgodność z przerwami pomiędzy dawkami tabletek.

Przeciwwskazania

W jakich chorobach nie zaleca powołanie leku „Midantan”? Instrukcje użytkowania dla Pełną listę schorzeń, w których stosowanie leku jest przeciwwskazane. Należą do nich: niewydolność serca, niedociśnienie, delirialny psychozy, nadczynność tarczycy, epilepsję. Leczenie „midantanom” zakazane obecność nadwrażliwości na jego składniki członkowskich. zażywanie narkotyków nie jest zalecany w czasie ciąży i laktacji. Ze szczególną ostrożnością jest podawany pacjentom z atopowym zapaleniem skóry, alkoholizmu i ciężkich zaburzeń psychicznych.

skutki uboczne

Jakie są skutki uboczne leku ma „Midantan”? Opinie pacjentów, którzy zostali przepisał lek, należy wskazać, że w trakcie leczenia możliwe jest pojawienie się kilku nieprzyjemnych reakcji. Wszystkie objawy towarzyszące należy poinformować lekarza. Takie podejście pozwala na uniknięcie negatywnych konsekwencji.

Zgodnie z instrukcjami, a jednocześnie „midantana” mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

  • Układ trawienny. Pacjenci mogą być zaniepokojony suchość w ustach, utrata apetytu, która często przychodzi do anoreksji. Istnieje możliwość wystąpienia zaburzeń niestrawności.
  • Układ sercowo-naczyniowy. Lek może powodować rozwój niewydolności serca, tachykardia.
  • CNS. Drażliwość, bezsenność, bóle głowy, podniecenie silnik – wszystkie te objawy mogą towarzyszyć leczenia „midantanom”.
  • Układ moczowy. Podczas leczenia czasami rozwija się moczenie nocne lub wielomocz.

Gdy jest jeden lub więcej z wyżej wymienionych objawów, należy skontaktować się z lekarzem. Znaki te wskazują, że lek nie jest odpowiedni. Powinien on być zastąpiony poprzez analogowe, ale może to zrobić tylko lekarz.

Cena leku i jego analogi

Ile jest „Midantan”? Cena jakiegokolwiek leku zawsze są zainteresowani pacjenci, bo drogie leki nie mogą sobie pozwolić każdy.

Dla opisanego w art leki będą musieli zapłacić nieco ponad 100 $. Jego rzeczywista wartość będzie się zmieniać od 120 do 150 rubli. Takie wahania mogą być spowodowane Mark-up sieci aptek i regionu sprzedaży.

Prawie każdy lek może odebrać leki, które mogą go zastąpić. To nie jest wyjątkiem, „Midantan” w tej kwestii. Analogi leku ma podobną aktywność farmakologiczną i kompozycji. Wśród najczęściej są następujące: „Stalevo” „Mirapex” „” „lac”, Madopar Wszystkie te leki mogą skutecznie zastąpić oryginalny lek. różnią się one tylko w cenie.

Opinie lekarzy i pacjentów

Co zrobić lekarzy o leku „Midantan”? Tabletki, według lekarzy, są zupełnie bezpieczne, a zarazem skuteczny sposób. Dlatego jest on przepisywany pacjentom z chorobą Parkinsona. Lek pomaga spowolnić podczas choroby, zmniejszyć jego objawy.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wielu po prostu nie może się obejść bez „Midantan” narkotyku. Cena tego leku stosunkowo niskie, a pozytywny trend w leczeniu oczywisty bardzo szybko. Recenzje prawdziwych pacjentów nie zawsze były pozytywne konotacje. Negatywna opinia, w większości przypadków ze względu na skutki uboczne. Dlatego pacjenci muszą znaleźć kompromis, dostosowanie dawkowania.