849 Shares 3731 views

Ałtaj Territory: atrakcje terytorium historycznego i kulturowego i przyrodniczego

Idziemy do wspaniałego miejsca Rosja – region Ałtaju. Zabytki w Kraju są bardzo zróżnicowane. Są to zarówno przyrodnicze i historyczno-kulturowe. Wiele bogactwa jest obarczona Ałtaj Territory. Atrakcje krawędź może być opisana przez długi czas. Zapoznanie czytelników z głównych nich.


Wodospady Rzeki Shinok

Wśród największych rzek w Rosji nie jest wliczone rzekę Chinook. To właśnie napływ Anouilh, która przepływa z kolei w Ob. Niemniej Chinook jest jednym z najbardziej popularnych w regionie Ałtaju obiektów turystycznych. Fakt, że ta rzeka jest piękne wodospady. Ponad 120 metrów o łącznej długości siedmiu wodospadów. Wysokość żyrafa, największa z nich (jest on także nazywany Big Chinook.) – 70 m do 10-15 m osiągnąć wysokość małych wodospadów.

Rzeka Chinook przyciąga turystów nie tylko ze względu na malownicze widoki, ale również bogata fauna. Bardzo rzadkich gatunków ptaków i zwierząt reprezentowanych w rezerwie – dwukolorowej skóry, jelenie, piżmo dzikiego jelenie, sokoła.

Na brzegu rzeki znajduje się kilka obszarów biwakowania. To miejsce, które przyciąga turystów, oprócz wodospadów, fakt, że jest blisko do jaskini Denisova, który został znaleziony przez archeologów ponad 20 warstw kulturowych należących do różnych epok. Stwierdzono w szczególności, że parking neandertalczycy znajduje około 280 tysięcy lat temu.

Taldinskie lub jaskinia Tavdinsky

Niesamowite piękno terytorium Ałtaju. Zabytki w Kraju, z natury przyciągają wielu turystów. Taldinskie jaskinia – jedna z najbardziej interesujących miejsc do odwiedzenia. Są to grupy składającej się z wody, przemywa 30 jaskiń. 5 km do granicy odcinku Kraj Ałtajski i Republika Ałtaju skały, w której znajduje się kompleks. Najbardziej popularne wśród jaskiń – Big Tavdinsky. Większa niż 20 m sprawia, że elewacja. Dla turystów jest kilka tras o różnym stopniu trudności. Innym zabytkiem przyrody, Kras łuk, znajduje się w pobliżu jaskiń Tawda. Osiąga wysokość 5 m, a maksymalna szerokość – 13.

znaleziska archeologiczne

Te jaskinie – miejscowy pomnik przyrody, który jest tak bogaty rejon Ałtaju. Zabytki na Kraju przyciągają nie tylko turystów, ale archeologów. ekspedycje archeologiczne prowadzone tutaj wykazały, że w tym miejscu nie było starożytni ludzie. Stwierdzono na przykład, sprzętu rybackiego, odłamków ceramicznych. Legenda o skarbie ukrytym w tych jaskiniach, który należał do admirała Kołczaka, Aleksandra znacznie mniej wiarygodne. Wielu, którzy chcą znaleźć mu pojawił się w drugiej połowie 20 wieku, ale do tej pory nic nie wiadomo o wynikach ich starań.

Rezerwat „Swan”

Wyjątkowych i różnorodnych atrakcji przyrodniczych terytorium Ałtaj. Powiemy wam o jednym z nich. We wrześniu 1973 roku została utworzona rezerwa „Swan” na terytorium Ałtaju. Siedem lat wcześniej dotarł do jeziora, położony w pobliżu miejscowości produktywności, zimowania stado łabędzi. To był pierwszy raz od początku 20 wieku. Wkrótce postanowiono utworzyć rezerwę, który obejmuje jezioro i teren przyległy do niego. Pod ochroną państwa jest 38000. Ha, który pomieści takie atrakcje Territory Ałtaju jako część rzeki Katun, kilka jezior, około 70 wysp i wzgórza wąż i Talitsky. W 1999 roku został ostatecznie zatwierdzony po wyznaczonym okresie pilotażowym, status „rezerwy”. Jest domem, z wyjątkiem łabędzie i inne ptactwo: GoldenEye, Krzyżówka, cietrzewia, a także przyczyniły się do regionalnej Czerwonej Księdze nurogęś. Fauna jest także jelenie, wydry, norki, lisa. Platforma widokowa została zbudowana na jeziorze do obserwacji ptaków. Znajduje się w odległości 10 metrów nad wodą. Odległość ta pozwala nie przestraszyć łabędzie i pozwala turystom obserwować je w naturalnym środowisku.

Belokurikha

Biełokuricha jest uzdrowisko posiadające wartość federalnego. Jest to region Ałtaju miasto znajduje się na wysokości 240-250 metrów nad poziomem morza. Leży u podnóża góry Tserkovka. Powrót na początku 20 wieku były po raz pierwszy użył lecznicze właściwości miejscowych wód mineralnych. Dzisiaj, touroperatorzy często wspominając Belokurikha gdy klienci opisują zabytków terytorium Ałtaju.

Tutaj w 1920 roku wybudowano przychodnię, budynek biurowy, solarium, salę jadalną. Pierwsi goście byli w stanie poprawić swoich uzdrowisk w łaźni, a także kąpiel w lokalnych gorących źródeł. Sam Ałtaju powietrze jest dobre, bo to jest to samo stężenie jonów lekkich – jeden z najważniejszych składników medycznych – jak w znanych kurortów w Europie.

Biełokuricha podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, został ewakuowany do słynnego dziecięcego obozu „Artek”. Na terenie ośrodka dziś istnieją liczne ośrodki wypoczynkowe, przychodnie, ośrodki zdrowia. Narciarstwo alpejskie aktywnie rozwija w mieście. Dziś, 3 stoki o różnym stopniu złożoności przystosowane do zjazdów. Ponadto, spotkania odbywają się w Belokurikha obrońców świata i natury, a także jako „syberyjski Davos” międzynarodowej konferencji ekonomicznej.

Srostki wieś

Nie tylko z naturą, ale także z kulturą naszego kraju są atrakcje terytorium Ałtaju powiązane. Srostki wieś – jedna z najstarszych osad na jego terytorium. Otrzymał rozgłos dzięki Wasilij Szukszyn, jego rodzimy.

Spawy są po raz pierwszy wspomniana w 1753 roku w raporcie płk de Garriga. Przez 1811 to więcej informacji o nim. Podczas spisu lub badania prowadzone w tym czasie, był świadkiem, że 19 rodzin mieszka w tej wsi. Pierwszy kościół został zbudowany z darowizn od mieszkańców w 1910 roku.

W Srostki turystów przyjeżdża dzisiaj, aby dowiedzieć się o Shukshina życia. Pamięci Muzeum twórczości pisarza we wsi. Składa się z magazynu, wystawa w muzeum, dom-muzeum matki pisarza, a także dom, w którym spędził dzieciństwo i młodość on Wasilij Szukszyn. Na górze Picket Shukshin organizowane corocznie, które zbierają pisarzy, muzyków, artystów z całego kraju.

Wieś Ałtaju

Również popularne wieś Altaiskoe (Ałtaj). Atrakcją tego miejsca są dzisiaj niewiele, ale sektor turystyki i rekreacji w tej wsi aktywnie rozwija się w ostatnich latach. Jest, w szczególności SSE „Turquoise Katun”. Na brzegu rzeki. Kamenka, w pobliżu wsi znajduje się obszar Ałtaju bardzo malowniczy, zwany „Pihtochki”. Znajduje się na tarasie nad brzegiem rzeki z sosny platerowane skale i jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc zwiedzających i mieszkańców wsi.

Katedra Pokrovsky

Na jesieni 1898 Pokrovsky katedrze został położony. Po 6 latach, pierwsze nabożeństwo odbyło się w nim. Część miasta Barnauł, który jest katedra, uważany wówczas najuboższych. To była zamieszkana przez robotników, rzemieślników, kupców, chłopów. Tym bardziej dziwi fakt, że świątynia została zbudowana dokładnie na ich darowizn.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego zastąpiła ustawę z 1863 roku stary drewniany kościół. Bizantyjski lub pseudo-styl został wybrany na nowego budynku. freski religijne, historie, które są oparte na temat obrazu Kramskoy, V. Vasnetsov, M. Nesterov, dominują w tej konstrukcji wykonanej z czerwonej cegły katedry.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego, od 1917 roku, spadła na ciężkie czasy – jest zwolniony, zburzony krzyż na kopule, zniszczył dzwonnicę. W świątyni w 1943 roku, rozpoczął prace renowacyjne. Pozostał długi czas jedyną istniejącą świątynię w mieście. Katedra Pokrovsky obecnie przedmiotem kultu. Przywrócenie jego malowideł ściennych odbyła się w 2011 roku.

dom handlowy Polyakov (Red Shop)

W Barnauł wiele atrakcji terytorium Ałtaju. Wyobraź następujące dane, które możemy opisać przedstawiono poniżej.

Ten dom handlowy Polyakov, wybudowany w 1913 roku. Budynek jest obecnie zajmowane przez sklepy „Red”. Należy do okresu handlowego budowy miasta Barnauł iw pełni odzwierciedlają wszystkie typowe cechy architektoniczne czasu. Wykonane w stylu eklektycznym dwukondygnacyjny budynek ma kształt litery U układ.

Czerwona cegła użyto okładziny elewacji. Stało się to podstawą do nazwy domu handlowego, który rozprzestrzenił się wśród ludzi. Tradycyjne elementy stylu rosyjskim zostały wybrane do dekoracji budynku: ażurowe kute ozdoby, ozdoby ludowe wykonane z cegły.

W Barnauł, w 1917 roku nastąpił silny ogień. Podczas licznych atrakcji Ałtaj i terytorium Altay zostały zniszczone, znajdują się w tym mieście, nie tylko drewna, ale także ceglane i kamienne budynki. Ale kupiec Polyakov był w stanie utrzymać dom handlowy. Miejscowa legenda głosi, że filc moczony w wodzie, nakazał obkladyvat pracę ściany. Na pierwszym piętrze budynku w czasach sowieckich został położony dom towarowy Komisariatu Ludowego ZSRR.

Muzeum avtougona im. Yu Detochkin

Ciekawe miejsca historyczne i kulturowe terytorium Ałtaju oferuje turystom miasto Barnauł. Jednym z najbardziej niezwykłych muzeów w Rosji można znaleźć tutaj. Jest on dedykowany dla kierowców. Jednak, jak eksponatów zgromadzonych tutaj nie jest stary lub drogie samochody. Jej głównymi bohaterami „są” te elementy, które są związane z samochodem uprowadzenia.

To muzeum powstała na podstawie lokalnego pogotowia ratunkowego. Pierwsze egzemplarze zostały uzyskane z archiwów służb miejskich. Przedstawiciele organów ścigania wydane w zbiorze zastrzelony przez drzwi podczas pościgu, „fałszywy” numer samochodu i prawa jazdy. Obywatele sami mają nie mniejszy wkład. Barnaultsy wspólnie z muzeum środków ludowej przed kradzieżą, jak również innych wynalazków. Kolekcja muzeum tym znajduje się obecnie w ponad 150 eksponatów.

Zwiedzanie Terytorium Ałtaj nie kończą. Mamy wymienionych kilka z nich. Zapoznać się z tym niesamowitym miejscu może być bardzo długi. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, odkrywania uroków regionu Ałtaj, terytorium.