419 Shares 3533 views

„Daczy Stalina” dom-muzeum w Soczi

figura Stalina wywołuje sprzeczne uczucia i emocje nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego, ale również na świecie. Zainteresowanie jego osobą tych, którzy dbają o świecie i zajmuje, rosyjską historię i politykę, nie tylko nie słabnie z upływem czasu, ale biorąc pod uwagę obecne zmiany geopolityczne nawet rośnie. Last but not least, to zainteresowanie ogrzewa czynnik, że nie wszystkie informacje na temat jego życia i śmierci dla celów bezpieczeństwa narodowego został zwolniony.


Teraz, kiedy stało się możliwe, aby otworzyć pliki i ponownego przemyślenia wydarzyło się w tym czasie tragicznych i wielkich wydarzeń, wiele opowiadań, artykułów naukowych, żywych debat, dokumentalnych i fabularnych oraz książek o Stalinie. Z powodu tego zainteresowania, muzea, w których ekspozycje poświęcone przywódcy wszystkich narodów, otrzymała duży napływ turystów. Jednym z najbardziej popularnych muzeów – Soczi Dom-Muzeum „daczy Stalina”, położony wśród pięknej przyrody sanatorium „Green Grove”.

muzeum historyczne

daczy słynnego Stalina w Soczi, Matsesta dolina otoczona z jednej strony i malowniczego wąwozu Agurski z drugiej strony, znajduje się zaledwie 5 km od centrum Soczi i 12 km od lokalnego lotniska. Jest to 50-hektarowy obszar Parku Narodowego w Soczi.

Przed rewolucją był nazywany posiadłość Michaela i posiadaniu przez bogatego przemysłowca Zenzinov. Po rewolucji, znacjonalizował budynek otwarty ośrodek, oszczędzając sobie budowę i projektowanie wnętrz, jak oni. Dawna posiadłość otoczona jest drzewami liściastymi, słynny cedrów Pitsundsky, palmy i klombów.

W 30-40-tych Tu spoczął przywódców politycznych i szefów różnych stanach, ciesząc się splendor natury, lecznicze źródła i powietrze wysokich górach, jest tworzony przez mieszanie kilku strumieni powietrza niepowtarzalny mikroklimat.

Stalin wydał rozkaz o utworzeniu dla siebie w podmiejskiej rezydencji „Zielony Gaj”, które miało miejsce w 1937 roku. Zamieszkania lidera Soczi, a także wielu innych willi politycznych, zaprojektowany przez architekta Mierżanow. Jedynym wskazaniem było odrzucenie fontanny. Najczęściej Stalin dołączył do rodziny, zwykle prowadzi tu lato, na jesień.

Dziś daczy Stalina w Soczi przekształcony w hotel, zapisz całą świtę radzieckiego stalinowskiego imperium.

wnętrze

Wygląd i wnętrze ogród nie poddano zmianom i wrócić nim prosto do 30-tych XX wieku. Dyskretny, pomalowane na szaro-zielonej elewacji natychmiast wyjaśnia, na skromnych potrzeb osobistych i skromny byłego legendarnego groźnego przywódcy wielkiej mocy. Zaskakująco, farba na elewacji z największą czasach nie latał i nie spalony.

Wszystko wnętrze pozostało z pierwotnego wystroju szlachetnego drewna. Pod sufity umieszczonych oryginałów żyrandole, światło od pierwszego właściciela. można zobaczyć łóżko Stalina, który został umieszczony na jego specjalne zamówienie, a także kominek. Na stole był liderem przyrządu do pisania wykonane ze srebra, prezent od Mao Zedonga.

Parkiet, na którym stanął lider, zgrzyty i teraz niewidoczne ślady czasu. Ale nie tylko wykończenie utrzymane daczy Stalina w Soczi. Zdjęcia z osobistego archiwum, książki, meble, dywany i wiele innych pozostaje taka sama jak w przypadku lidera życia.

Przy domku znajduje się basen z wodą morską, który został wykorzystany przez Stalina i teatrze, gdzie rozbawiony oglądania filmów. Jest również warto ulubiony Skórzana kanapa, nadziewany z włosia końskiego. Mówią, że takie pakowanie może nawet zatrzymać latającą kulę.

Budynek muzeum jest otwarte na parterze, gdzie można zobaczyć figurę woskową Stalina, mundurowych i siedzi przy biurku z fajką w ręku. Rangers powiedzieć odwiedzili grozy opowieści o tym, jak lider duch spacery w nocy na jego posiadłości.

wycieczka

Pracownicy ogrodu muzealnego Stalin opracował kilka tras, z których każda może być zainteresowany czymś specjalnym.

Podczas tej trasy można dowiedzieć się ciekawych szczegółów na temat życia Stalina podczas wakacji na południu, aby zobaczyć na własne oczy prawdziwy pokój syna Bazylego i córka Swietłana, wspiąć się na drugim piętrze i zobaczyć piękny kominek, gdzie zostały podane posiłki. W budynku obok znajduje się bilard i kina (jak wiemy, Stalin kochał, aby zobaczyć ten film).

Do dyspozycji lidera został przygotowany 18 rezydencje w różnych częściach kraju. Był ulubionym letniej rezydencji pod Moskwą, a drugie miejsce jest mocno zajęty przez daczy Stalina w Soczi, w „Zielonym gaju”.

infrastruktura

Terytorium – to nie tylko hotel i dom-muzeum „daczy Stalina” w Soczi, ale także wszystko, co może być przydatne dla wysokiej jakości i ciekawego wypoczynku: basen, bilard, kino, restauracja, istnieją potrawy gruzińskie w menu, które wolą zamówić Stalin przy stole, a jego ulubione wino „Hvanchkara”.

Obok domku czeka na gości Stalina polanie „, w którym znajdują się piknik skomplikowane. Wszyscy turyści tego kompleksu miejscu opiera się na prywatnej plaży w hotelu.

Regulamin zwiedzania Muzeum

Odwiedzić dom-muzeum jest możliwe tylko z przewodnikiem, który patrząc od wszystkich pomieszczeniach domu opowiada wiele ciekawych faktów i szczegółów o życiu Iosifa Vissarionovicha Stalina i jego otoczenia.

Wycieczki jedyną grupą. Koszt operacji prowadnicy 300 rubli. Bilet wejście kosztuje 150 rubli za osobę. Za możliwość robienia zdjęć w domu trzeba zapłacić 60 rubli.

„Daczy Stalina” w Soczi czeka na odwiedzających codziennie od 9:30 do 18:00 bez przerw. Odwiedź muzeum – jeden z najbardziej popularnych miejsc wycieczkowych Soczi, więc najlepiej zarezerwować bilet z wyprzedzeniem.

Dom-Muzeum „daczy Stalina” w Soczi: jak dojechać

Adres muzeum: Krasnodar, Soczi, powiat Hosta Avenue Resort, numer domu 120.

Skupić się na przystanku „Sputnik”, przed dotarciem Matsesty jeśli planujesz odwiedzić muzeum „daczy Stalina” w samochodzie. Soczi oferuje i linia autobusowa, która jest około 10 minut dojeżdża do przystanku „Zielona Grove”.