841 Shares 9602 views

Wizy do Szwecji: kolejność składania. Jak uzyskać wizę Schengen na własną rękę?

Wizy do Szwecji – jest to dokument, o którego rejestrację będzie musiał skierować do każdego, kto chce jechać do tego kraju. Oczywiście, proces ten nie jest łatwy, ale po tym można cieszyć się wszystkimi zaletami wizy Schengen.


Podróż ze zmianami

Wizy do Szwecji to nie tylko „bilet” do tego kraju. Z tego dokumentu, można podróżować do wszystkich państw, które podpisały Układ z Schengen. Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Francja, Czechy, Hiszpania, Polska – te i wiele innych krajów można odwiedzić, mając otwarty wizy Schengen tylko w jednym kraju. Jednakże, dopóki wszystkie z nich będą musiały iść długo. Ale kraje skandynawskie są w bezpośrednim sąsiedztwie Szwecji. Niedawno bardzo popularne wśród rosyjskich turystów.

wiza turystyczna

Należy zauważyć, że istnieje kilka kategorii wiz. A potem co będzie trzeba uzyskać zależy od celu podróży i na ile czasu zamierzasz pozostać w kraju. Jest to najbardziej popularny wizy turystycznej do Szwecji – Kategoria „C”. Jej wystawienia zwykłych podróżnych, jak i uczestników kultury, sportu i innych czynności. Ponadto, można je dostać, jeśli planujesz podróż do krewnych. Jest wykonana przez maksymalnie trzy miesiące (90 dni), a to najprostszy pod względem przygotowania. Tylko jest pewien wyjątek. Taka wiza do Szwecji mogą być wydawane tylko raz na semestr. Więc ma to sens, aby to zrobić na trzy miesiące, a nie 14 dni (są też zdarzyć).

Gości i pracy wiz

Typy te są następujące popularność po turysty. Gość (lub jak to nazywa, „D”, wizy) jest zazwyczaj wykonana, jeśli jest to konieczne, aby odwiedzić krewnych na zaproszenie. Je zdobyć, należy złożyć na piśmie oficjalnie zarejestrowanego konsulatu, w którym nazwa potencjalnego podróżny jest na wizycie. To znaczy, zaproszenie od krewnych. Działa on jako gwarancję, że dana osoba będzie mieszkaniowych i żywności. W tym przypadku nie trzeba udowodnić swoją zdolność do płacenia i drukowanie wyświetlacza, co potwierdza rezerwację pokoju hotelowym. Wizy do Szwecji na zaproszenie wydane szybciej niż inni i bez żadnych problemów.

„A” następuje kategorii. To jest – wiza praca w Szwecji. To może być wydane tylko po pracy w kraju zostanie formalnie zaproponował. W tym przypadku zamiast zaproszeń będzie trzeba pokazać umowę lub porozumienie. Warto wiedzieć, że jeśli praca jest planowane na okres do trzech miesięcy, to będzie konieczne, aby wysłać wniosek o pozwolenie na pracę. Jeżeli dana osoba będzie pracować w Szwecji ponad określony czas, należy uzyskać zezwolenie na pobyt.

Proces rejestracji

Jak uzyskać wizę Schengen na własną rękę? Najpierw musisz dowiedzieć się o miejscu pobytu szwedzkich ambasad i konsulatów generalnych. Tylko tam można ubiegać się o wizę. Ambasada Federacji Rosyjskiej jest jeden, i znajduje się w Moskwie. dwa konsulaty mają również – jeden w Petersburgu, drugi – w Kaliningradzie.

Oczywiście, ubiegać się o wizę może być i za pośrednictwem centrów serwisowych. To – prywatne agencje i firmy biorą wszystkie obowiązki potencjalnych turystów siebie. Gromadzą one niezbędne dokumenty, pomagają im kompetentnie rysować, wypełnić wszystkie formularze i wykonywać swoją pracę jak najszybciej. Pożądane znaczek można uzyskać w ciągu kilku dni! Możemy się tylko o paszport gotowy – i więcej bez obaw. Jest tylko jeden duży, ale, z powodu której wiele osób decyduje przecież myśleć o tym, jak uzyskać wizę Schengen na własną rękę. Fakt, że te agencje wziąć pomyślenia dużych sum za swoje usługi. Jest to zrozumiałe, ponieważ duża ilość pracy, plus cała, jest to bardzo poważna sprawa – trzeba komunikować się z zagranicznych ambasad, konsulatów i innych ważnych organów. Ale nie wszystkie siły, by zapłacić kilkaset euro, kiedy można zapłacić tylko 1800 rubli (w tej chwili jest to ilość trzeba zapłacić za opłaty wizowej).

wymagane dokumenty

Tak, my powiedzieliśmy, ile tam jest wiza, musisz teraz mówić o jakie dokumenty należy składać do konsulatu, aby go uzyskać. W zasadzie pakiet papierów wartościowych, które są potrzebne do uzyskania znaczek, prawie taki sam we wszystkich krajach. Po pierwsze, trzeba mieć paszport. Jego kadencja powinna wygasać co najmniej trzy miesiące od dnia, w którym podróż została zakończona. Wymagane i kopie tego dokumentu (wszystkie strony) – zazwyczaj siedzieć w konsulacie. Również, jeśli potrzebujesz wizy do Szwecji, należy wypełnić formularz. To – formalne oświadczenie o odwołaniu osoba, która chce dostać pieczątkę. Konieczne jest, aby zakończyć albo po angielsku lub po szwedzku. Podpisany przez wnioskodawcę (obowiązkowy). Jest zobowiązany dostarczyć dwie fotografie (3,5 x 4,5 cm) – jest ściśle na białym tle. Nie rób bez pomocy pobranej z miejsca pracy. Powinno być wykonane na papierze firmowym wskazujący położenie i wynagrodzenia pracownika, adres firmy oraz jej telefon.

Informacja dla niepełnosprawnych

Jeżeli dana osoba nie jest zatrudniony, zamiast pomocy będzie możliwe dostarczenie innych dokumentów. Dla studentów z każdej uczelni jest zaświadczenie ze szkoły. Dla emerytów – kopię zaświadczenia emerytalnego.

W przypadku wizy Schengen do Szwecji trzeba studenta, wykaz wymaganych dokumentów różni się nieco. Mówiliśmy, że jednym z papierów wartościowych wymaga składania do konsulatu, profilu. to zwykle wypełnia wnioskodawca. Ale jeśli ktoś nie jest pełnoletni, aplikacja będzie jego opiekun lub rodzic.

Gwarancje dla Konsulatu

Jazda za granicą – to wydarzenie jest bardzo trudne. W każdym przypadku, gdy wiza – na pewno. Do ambasady nie zaprzecza osobę w jej wystawienia, że konieczne będzie przedstawienie dużo papierów i dokumentów, które są gwarancją, że dana osoba ma miejsce zamieszkania na niż iść i na co to znaczy, aby utrzymać siebie. Więc pierwszą rzeczą, którą trzeba kupić bilety – jeden w kierunku przeciwnym. To – gwarancja, że dana osoba ma zamiar wrócić. Po drugie – aby zarezerwować hotel lub wynająć mieszkanie (dom, willa, apartament). Konieczne będzie kontaktować się z umieszczania obiektów i zabiegać drukowanie faksu. Musi być wskazane nazwisko, imię i przydomkiem turysty jak również okres, w którym jest on zajmowany. Trzeci ważny dokument – oświadczenie banku z salda konta. Jaka powinna być suma? Jest ona definiowana przez czas trwania podróży. W każdym razie, człowiek powinien być wolny 40 euro dziennie. To znaczy, jeśli planuje się na wycieczkę do 10 dni, konieczne jest, aby karta była czterysta euro. Waluta, nawiasem mówiąc, nie ma znaczenia. Kwota może być wyrażona w rublach, dolarach, euro i tak dalej. D.

Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy wnioskodawca nie jest w stanie potwierdzić ich zdolność do płacenia, będzie musiał złożyć wniosek o sponsoringu i zaświadczenie o dochodach osoby, która opiekowała wszystkich wydatków. Tylko w tym liście, należy wskazać rodzinne związki z turystycznych lub innych.

Ile wizy

Opłata konsularna, które trzeba zapłacić, aby uzyskać upragniony stempel – 1800 rubli. To jest cena średnia wiza. Koszt zmieniło się w 2015 roku, zanim kwota była mniejsza niż 400 rubli. Jeżeli dana osoba musi szybko zrobić wszystko, będzie musiał przepłacać. opłata wizowa będzie 2800 rubli. Nawiasem mówiąc, ta sama kwota będzie musiał zapłacić i obywateli Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, którzy chcą uzyskać wizę do Rosji. Jeśli formularz jest składany cudzoziemca, który nie ma miejsce zamieszkania w jednym z tych krajów, będzie musiał zapłacić 2400 rubli.

Nie jest to jedyne koszty, które będą musiały ponieść. trzeba też płacić za ubezpieczenia medycznego o minimalnej pokrycia 30 000 euro. Nie bój się i myślę, że to przyjdzie drogie. Wcale – tylko 300 rubli. Mimo, że cena zależy od tego, ile osób podróżuje w Szwecji. 300 rubli – jest koszt ubezpieczenia w ciągu 10 dni. Jeśli wyjazd planowany jest na dłuższy okres, to kwota będzie nieco większy.

warunki

Aby otrzymać wizę, można dość szybko, jeśli dana osoba posiada wszystkie niezbędne dokumenty. Przez etapie przygotowania dokumentów, które należy podjąć odpowiedzialnie. Jeśli zostaną zebrane wszystkie dokumenty i odpowiednio przygotowane, to wydanie wizy przez około pięć dni. Mimo, że jest jeszcze dużo zależy od czasu, w którym dana osoba zdecydowała się zastosować. W czasie wakacji, wielu z nich chce, aby otrzymać wizę szwedzki. Aby nie spóźnić, to najlepiej udać się do konsulatu z góry – trzy tygodnie przed wyjazdem. Przy okazji, jeśli chcesz, aby proces należy przeprowadzić jak najszybciej, konieczne jest w tym przypadku zwrócić się bezpośrednio do ambasady. Bo jeśli iść do konsulatu trzeba czekać, bo tam dokumenty są wysyłane do Moskwy na badania. Ale w Ambasadzie cały proces odbywa się natychmiast, można powiedzieć – bezpośrednio. Ogólnie rzecz biorąc, nie każdy decyduje gdzie jest to bardziej wygodne w obsłudze. Konsulaty nie jest wiele, ale ambasada i zrobił jeden. Najważniejsze – pre-rezerwacji dokumenty na spotkanie, aby uniknąć niepotrzebnego czasu bezczynności w kolejkach.