404 Shares 6561 views

Spójrz dla kobiety: mężczyźni mają tendencję do bardziej poważnych przestępstw pod wpływem kobiet

Wbrew oczekiwaniom wielu ludzi, ludzie naprawdę są mniej gwałtowne i lepiej zachowują się, gdy są one w towarzystwie nawzajem. Ale jeśli kobiety niż mężczyzn, można zaobserwować zupełnie inny obraz. Wskazują na to dane z badań opublikowanych w ubiegłym tygodniu w czasopiśmie Human Nature.


Predplozheniya naukowcy

Naukowcy określone w celu zbadania hipotezy, że społeczeństwo, w którym ludzie są wyższe niż kobiet w liczbie, będzie cierpieć z podwyższonym poziomem agresji, spowodowane nadmiarem testosteronu. Jednak nagle naukowcy odkryli odwrotny wzór. Okazało się, że liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez mężczyzn, rzeczywiście zwiększa się, gdy liczba kobiet przewyższa mężczyzn.

badanie

Prowadzenie badania, naukowcy wykorzystali dane z US Census 2010, stosunek płciowy, aby określić w każdym obszarze kraju. Następnie porównano te dane z cyframi uzyskanymi z FBI, aby ustalić, czy istnieje korelacja z poziomem przemocy popełnione przez ludzi (takich jak morderstw i ataków), a także za przestępstwa seksualne (gwałt, prostytucja i inne popełnione przestępstwa seksualne) ,

Naukowcy odkryli, że ciężkie morderstwo, pogarsza napaść, gwałt, molestowanie seksualne i prostytucja były częstsze w dzielnicach, gdzie więcej kobiet niż mężczyzn. Jednocześnie, okolica z wieloma mężczyznami mają niższe wskaźniki przestępczości i zachowań agresywnych. Wyniki te wyzwanie konwencjonalne wyobrażenia, że nadmierna liczba mężczyzn prowadzi do zwiększenia poziomu przemocy.

Jak wytłumaczyć wyniki

Naukowcy wyjaśniają, że przemoc nie powinna być traktowana jako integralna charakterystyki męskości, i jest używany tylko wtedy, gdy kopia jest na zewnątrz.

Na przykład, oni twierdzą, że w społeczeństwach, w których kobiety są o wiele mniej ludzi, którzy mieli szczęście mieć żonę lub dziewczynę powinny działać bardziej na tych związkach, aby utrzymać swojego partnera, a więc najprawdopodobniej będą uspokoić i zacząć żyć życiem rodzinnym ,

W przeciwieństwie do tego, kiedy kobiety są o wiele więcej mężczyzn mogą zacząć prowadzić rozwiązłe życie, co skutkuje ciągłym konkurują ze sobą, a to często prowadzi do przemocy.

Naukowcy twierdzą, że ich odkrycia zostały potwierdzone przez istniejącej literatury na ten temat. Badania mówią, że prostytucja i handel kobietami w Chinach są mniej powszechne w obszarach, gdzie liczba mężczyzn niż kobiet.

Opierając się na tych wynikach, autorzy ostrzegają o niektórych aspektach polityki brutalnego zwalczania przestępczości w niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych. Fakt, że gwałtowny wzrost stóp więzienia wśród mężczyzn zniekształcać proporcji ludności według płci, co powoduje, że kobiety zaczynają dominować w społeczności, a to potencjalnie zachęca wielu form przemocy, do których ta polityka jest przeznaczony do zwalczania.