369 Shares 2126 views

Schauberger silnik – mit czy rzeczywistość?

Większość zwykłych ludzi nazwa Viktora Shaubergera nie mówi wiele. I to właśnie ten skromny wynalazca Austrii otwarto prawie nową erę w tej dziedzinie, pozostawiając po sobie bogatą spuściznę, otoczone aurą tajemnicy topienia i ukrywając się w więcej pytań niż odpowiedzi. Charakter jego odkrycie nie może być przed końcem rozwiązać dopiero teraz. A wszystko usiłuje zbierać Shaubergera silnik własnych rąk lub w laboratorium nie osiągnąć ten efekt, który był jego twórcą.

Wiktor Schauberger był dziedziczny leśniczy. Bez specjalnego wykształcenia technicznego, ale o naturalną dowcip i zdolności obserwacji, patrząc na to, jak przemieszcza się woda w strumieniach leśnych, Schauberger doszedł do ciekawego wniosku, faktycznie ponownego podejmowania odkrycie, które wcześniej było wiadomo, do starożytnych Egipcjan, Greków, Inków. Mianowicie, w rzekach górskich, z powodu naturalnego skrętu, woda nie tylko czyści się, ale w tym samym czasie otrzymuje dodatkową energię. Skręcanie, woda może przepływać do góry. Po tym wszystkim, na przykład łososia i pstrąga, kierując się na tarliska, łatwo pokonać progi do 10 m, choć wymaga ona niezwykłą siłę fizyczną. To wypacza poprzez wody wzrósł, na przykład, w pałacu w Knossos na Krecie , bez żadnych pomp.

W rezultacie, w 1921 roku pierwszy silnik Schauberger został stworzony. Ma dmuchawę ssącą, w której woda, skręcanie, rosnące w górę, w kierunku dyszy zbieżno, zwiększając energię. Woda jest także paliwem dla tego silnika.

A w 1930 roku, że wynalazł pierwszy ciepła wir, ciepło, które jest generowane przez wirujące energię wody.

Rozwój austriackiego-nauczył wynalazcy nie może nie interesować nazistów.

W 1934 roku odbyło się spotkanie z Hitlerem Shaubergera. Podczas rozmowy dotyczące problemów głównie rolnych, Führera zainteresowany pracą na silniku woda Schauberger, a dyktator zaproponował współpracę, aby dojść do awarii. Konsekwencje tego spotkania mieć nieprzyjemne konsekwencje dla wynalazcy. Po aneksji Austrii przez Niemcy w 1938 roku, hitlerowcy wszelkich starań w celu wyszukania Schauberger. Początkowo przyrodnik został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, a następnie pracował nad stworzeniem silnika wirowym dysku pod nadzorem SS w obozie koncentracyjnym Mauthausen, jak mówimy – w „sharaga”.

Pierwszy Shaubergera silnik zwany Repulsin o średnicy 2,4 m, podczas testowania krzyknął, że życie nie było warte prawie jego twórca, oskarżony o sabotaż. Kolejnym modelem, Repulsin B, był bardziej udany.

Początkowo planowane Shaubergera silnik być zainstalowane na okrętach podwodnych, ale ten pomysł został porzucony i skonfigurować samolotu Flugkreisel ( «Latający whirligig"), który wygląda jak latający spodek. Pierwszy prototyp tej maszyny został oblatany w 1943 roku ulepszenia „talerze” odbywały się aż do końca wojny. Po niemieckiej silnika porażka Shaubergera w ręce zwycięzców, a jego twórca został zaproszony do pracy w kanadyjskim oddziale brytyjskiej AVRO firmy. Ale Schauberger wybrał poświęcić resztę swojego życia za pomocą technologii wirowego dla Pokoju (tworzenie generatorów, systemów oczyszczania wody i powietrza).

Dosłownie w przeddzień jego śmierci, Wiktor Schauberger otrzymał kilka kuszących ofert im jak bardzo porządny człowiek, został odrzucony, ponieważ nie chciał jego wynalazki były wojny. To z tego powodu, że silnik wir Wiktor Schauberger prawie nie znajdują szerokie zastosowanie.