483 Shares 8259 views

Saint Kitts Pseglavets. Ikona św Christophera. Kościół św Christopher

Ikona – obraz, do którego zwracamy się w modlitwie. Jest pośrednikiem między nami a świętych przedstawionych na płótnie. I, być może, tylko iść na ścieżce duchowej wiernych prawosławnych jest zaskakujące, że jest męczennikiem Christopher Pseglavets portretował na ikony z głową psa.


życie

urodzony w Saint Christopher Pseglavets w III wieku AD w Imperium Rzymskiego. Według legendy, był tak piękny, że nie chcąc kusić grzeszne myśli innych, modlił się do Boga, aby oszpecić twarz. Bóg uczynił zgodnie z wnioskiem, i Christopher, wieńczący głowę ciało psa.

Przed Chrzest Święty został nazwany Repro, co oznacza „nie dotyczy”. Christopher wyznawali wiarę w Jezusa Chrystusa, nawet nie będąc wtajemniczony w wielkiej tajemnicy. Wiele osób otwarcie protestowali przeciwko jego słów, a nawet go pokonać. Christopher pokornie znosić wszelkie bicie i nadużyć, nadal nieść w świat wiary Chrystusa.

Przez cesarza Dekiyu

Po St Christopher innego kazania w imię Jezusa Chrystusa, został pobity przez jakiegoś Bachusa, służąc cesarzowi. Ku zaskoczeniu świętego wojownika z pokorą znosił pobicia. Następnie Christopher przyszedł cały szereg armii 200 osób i prowadzone przez nie niewinnego młodzieńca do cesarza. W drodze do pałacu były bezprecedensowe cuda: trzciny, która oparła się Christopher nagle rozkwitła. Droga do cesarza była długa, a wkrótce żołnierze chcieli mieć. Ale chleb było mało, tyle głodny. Christopher, jak sam Jezus Chrystus dokonał cudu – mnoży się jedzenie tak, że wszyscy byli zadowoleni jej wystarczy.

Armia, która towarzyszy świętego, został uderzony przez te cuda. Wszyscy żołnierze wierzyli w Chrystusa i postanowił przyjąć chrzest, i zrobili, że po powrocie do domu.

brutalne tortury

Imperator wróci z wojska czekał głosicielem wiary chrześcijańskiej, Christopher spotkał się z przerażeniem – to brzydki wygląd, nigdy nie widział.

Ale to nie przeszkodziło Dekiyu zmusić do odstąpienia świętego Pana. W tym celu wysłał dwie dziewczyny, którzy w sposób oszukańczy uzyskać Christopher złożyć ofiarę bogom pogańskim. Ale gdy ma do czynienia ze świętym raz nierządnic wierzyli w Boga prawdziwego. Byli chrześcijaństwo.

Kiedy przybył do cesarza, kobiety opowiedziały się za wierzących w Jezusa Chrystusa, dla którego zostały one wykonane. Żołnierze, którzy towarzyszyli Christophera, również zostało zabitych do konwersji na chrześcijaństwo. Najświętsza Decjusza kazał rzucać w pudełku zacietrzewiony. przez łaskę Bożą, Christopher nie czuł żadnego bólu. Cesarz, który okazał siny, kontynuował tortury i męki świętego. Ostatecznie poszkodowany ścięty.

Mimo swojego krótkiego życia, St Christopher Pseglavets może zapłacić tysiące bałwochwalców do chrześcijaństwa. Wiele, uczenie się o jego śmierci, a ciężka nietknięty podczas tortur, chciał się ochrzcić w imię Chrystusa.

Po wykonaniu świętej jeden z biskupów był w stanie odebrać ciała Krzysztofa do pochówku, przekupywanie żołnierzy. Śmierć świętego Boga odzwierciedlenie źle na cesarza: zaraził się dziwną chorobę, która nie może zostać wyleczony. Choroba ta dała mu wiele bólu i cierpienia. W tej chwili Decjusza sobie sprawę, że wszystkie usterki zabójstwa Krzysztofa. Wyczerpany Cesarz wezwany do jego łóżku żonę i poprosił o ciało nowo zmarłego cząstki. Decjusza był pewien, że w ten sposób będzie mógł leczyć i pozbyć się straszliwym cierpieniu i agonii. Warriors byli w stanie odebrać ziemię, która została przelana krew świętych. Są mieszane go wodą i dał cesarzowi drinka. Biorąc kilka łyków, Decjusza zmarł. I tak zakończył swoje istnienie okrutnego cesarza. Jego męka przestał St Christopher Pseglavets, którego życie pozostaje od wieków.

Inna wersja wystąpienia nietypowy sposób

Niektórzy badacze uważają, że istnienie takiego dziwnych ikon prawosławnych, w którym święty jest przedstawiany z głową psa, związanych z działalnością koptyjskich Egipcjan, którzy wierzyli w Chrystusa. Jak wiesz, ludzie z tego kraju w pierwszych dniach byli poganie, którzy czczą wielu bogów. Te bałwany są często przedstawiany z głową, kotów, koni ptaka, i tak dalej. D. obraz św Christopher łączy w sobie cechy prawosławia i echa pogaństwa. Posiada również wyjaśnienie: Koptowie chcąc szerzyć religię chrześcijańską w ziemi egipskiej, noszone z ikoną św Christophera. Zatem przejście od bałwochwalstwa do prawdziwej religii była znacznie łatwiejsza do południowych mieszkańców.

Ikona z Saint Kitts

Prawosławny i kościoły mają różne interpretacje wyglądu świętego. Aż do XVII-wiecznego męczennika przedstawionego z głową psa. W Rosji, sądzono, że sługa Boży zstąpił z cynocefal w którym wszyscy ludzie rodzą się z podobnych cechach. Z drugiej strony, ikona św Krzysztofa z głową psa powinny być podejmowane symbolicznie. Jednak jego przerażający wygląd jest postrzegany jako znak dawnego bałwochwalstwa i okrucieństwa.

Tworzą ją nieco inną postawę wobec Christophera w Kościele katolickim. W języku angielskim nazwa oznacza „nośnik Chrystusa.” Dlatego zachodnie chrześcijańskich ikon świętych przedstawiany jako olbrzyma, niosąc na ramionach Dziecię Jezus. Jedna z kronik, zestawionych mnich z Dominikany w odległej XIII wieku, mówi, że po męczeńskiej świętego Krzysztofa, a jednocześnie nie ochrzczeni, są transportowane w poprzek rzeki dzieciaka, który wydawał mu się nieznośny ciężar. Święty wrażenie, jakby na jego szerokich ramionach, trzyma całą ziemię. Spekulacje Christopher nie zawiódł: cierpiał na sobie Jezusa Chrystusa, ukazał mu się w postaci dziecka.

Obraz giganta świętego stały się podstawą wielu zagranicznych dzieł literatury, muzyki i sztuki średniowiecza. Również w 18 wieku, istniała tendencja Christopher montaż rzeźby w świątyniach Europy. Te relikty są zachowane we Francji, Notre Dame de Paris. Wierzono, że wierzący powinni przynajmniej raz dziennie, aby modlić się przed tym rzeźby. To pozwala uniknąć nagłego zgonu i innych nieszczęść.

W czasie reformacji, gigant rzeźba świętego zostały usunięte w niemal wszystkich zakątków Europy, ze ścianami zewnętrznymi katedr i świątyń.

Ci, którzy widzieli zachodnią i rosyjskim ikona Christopher, nie widać w obrazach świętego bizantyjskich ikon malarzy. Na nich, jest on przedstawiany jako młody człowiek w patrycjuszowskich szatach czy zbroi. Te freski zostały ozdobione niektórych kościołów i kościołów bizantyjskich.

cuda

Największe zainteresowanie wśród wielu powoduje, że jest ikoną świętego Krzysztofa, którego przedstawionego z głową psa. Najstarsza ikona świętego jest uważany za obraz datowany na 6 wieku. Ta ikona przedstawia męczennika obok drugiej Saint – Georgiem Pobedonostsem. Dwaj młodzi mężczyźni ubrani w zbroje i trzymając włócznię. Pomiędzy nimi znajduje się krzyż.

Specjalna cześć św Christopher w Rosji spadła w XVI wieku. W tym przypadku, ludzie modlili się przed męczennika ikony przedstawione wojownika i cynocefal. Wierzono, że w dawnych czasach Christopher bronił rosyjskiego miasta ze wszystkich ucisków, w tym z powodu choroby. Zaskakujący fakt wydaje się powstrzymać epidemię w Moskwie zbiegła się z rozpoczęciem budowy świątyni na Kremlu na cześć męczennika. Jednocześnie w Nowogrodzie choroba zakaźna zaczął się wycofywać po wybudowaniu świątyni ku czci św Christophera.

zapisać obraz

Wiele starożytnych ikoną św Christopher przetrwała do dnia dzisiejszego. Niektóre z nich są przechowywane w muzeach i galeriach. Jeśli uda Ci się odwiedzić Galerii Trietiakowskiej w Moskwie, można zobaczyć tam jedne z drzwi ikonostasu Trinity Church, zlokalizowanych w rejonie Archangielska, gdzie wyświetlana jest ikona Christopher. Te arcydzieła są interesujące, że stanowiły one męczennika do jego pełnej wysokości, a wraz z głową psa.

Muzeum Historyczne zachowała niewielką ikonę świętego znajduje się w prywatnej kolekcji. To Christopher, ubrany w zbroję i czerwoną pelerynę, modląc się przed Pana Boga, którzy są w niebiosach, i patrzeć na świętego. Święty pojawia się przed nami jako piękne młody człowiek, a nie brzydkie cynocefal. Wydaje się, że ten obraz – obraz nie jest zewnętrzny, ale stan wewnętrzny, bo to jest takie piękne, czyste i posiada kompleksowy duszę Christopher.

Decyzja o zmianie ikonę

Saint Kitts jest powszechnie szanowany w Rosji aż do XVIII wieku. To właśnie w tym czasie nie było to pytanie w kraju, jak męczennik ma zostać przedstawiony na ikonach. Niektórzy protestowali przeciwko jego wizerunek z głową psa, biorąc pod uwagę to jest absolutnie nie do przyjęcia, podczas gdy inni przyzwyczaili się do takiego sposobu. W tym względzie, jak ikonę na długo pozostał w populacji rosyjskiej.

Wszystko zdecydowano podczas panowania Piotra I. Świętego Synodu postanowiło, że taki obraz wbrew ludzkiej naturze, są brudne, a więc obraz Christophera oryginału zastąpione piękne młody człowiek w zbroi. W tym przypadku organ ustawodawczy władzy państwowej nie jest jeszcze poinformowani o tych trudnych decyzji dotyczących ikon, powszechnie czczony przez ludzi.

Którzy żyli w czasie słynnego St Dmitriy Rostovsky był kategorycznie przeciwny obraz Christophera jako cynocefal. Tego samego zdania był w posiadaniu metropolity Antoniego, który zaapelował do Świętego Synodu z prośbą, aby zmienić ikonę męczennika, przedstawiając go z ludzką głową. duchowni petycja nie powiodło się. Małe ikony i obrazy kontynuował z powodzeniem sprzedawane we wszystkich ławach kościelnych.

I tylko w kilku katedr i kościołów zdolnych malarzy poprawione zdjęcie Christopher Pseglavtsa. Ślady takiego przywrócenia w tych świątyniach można zobaczyć dzisiaj – przez aureola świętego Boga jest postrzegana Linia zmienionego psa twarz.

Warto zauważyć, że po 18. wieku Święty Męczennik Christopher był reprezentowany nie tylko psa, ale również z głową konia. Jednym z tych ikon jest obecnie przechowywane w Rosji, w Muzeum religii. Niektórzy badacze uważają, że nowy wizerunek męczennika z powodu niezdolności malarzy rysować w głowie psa, choć wiele takich argumentów wydaje się przekonujące.

Cześć Krzysztofa w innych krajach

W Kościele katolickim dzień pamięci św obchodzone jest 24 lipca. Należy zauważyć, że termin ten został wyłączony z ogólnego kalendarza Watykanie pod koniec lat 60-tych 20 wieku. Jednak obywatele europejscy nadal sprawdzeniu St. Christopher i uczcić swoje święto.

Relikwie świętego, raz przechowywane w Bizancjum, zostały przewiezione do jednego z miast w Chorwacji. To właśnie dzięki ich cudowną moc lokalnych ludzi zostało uratowanych z oblężenia wroga. Na cześć męczennika Chorwatów nazwany jeden z fortów nadbrzeżnych.

W zachodniej religii chrześcijańskiej należy do świętych Christopher protekcjonalny wypoczynek. To z tego powodu, że oficjalnie zniknął z listy świętych Bożych męczennika czczony przez żeglarzy, taksówkarzy, mechaników. W Rosji, St Christopher – patrona kierowców. W niektórych krajach europejskich istnieją oddzielne ośrodki specjalizujące się w produkcji medaliony, przeznaczonych dla turystów.

Monety, które są często umieszczone w samochodzie, jest napis, który mówi, że kto wierzy w tego męczennika nie umiera w wypadku samochodowym. W ten sposób dbamy o St Christopher. Amulet, stworzony na jego cześć, będą miały podobny efekt, jeśli szczerze wierzą w wstawiennictwu męczennika.

Poprzez modlitwy Saint Kitts jest w stanie leczyć ból zęba i zwalnia pacjenta z padaczką. Męczennik może uratować osobę przed uderzeniem pioruna, od choroby zakaźnej. Christopher w modlitwie często zwracają kupców i ogrodników.

Niektóre miejscowości, a nawet wyspa pod ochroną męczennika. Jest to miasto w Chorwacji na wyspie Rab, miasta Roermond, z siedzibą w Holandii, Wilnie i innych.

patron Litwy

Saint Kitts jest strażnikiem kraju. Jego zdjęcie można zobaczyć na Herb Wilna. Jak wspomniano wcześniej, w zachodniej kulturze chrześcijańskiej, jest on reprezentowany przez giganta. Jest to rzeźba zainstalowana w połowie ubiegłego wieku kościół Św. Na cześć Christopher również jedna ze szkół, a głównym orkiestry Wilna został nazwany.

Na Litwie, męczennik jest patronem ludzi twórczych – robotnicy sztuki, malarstwa, śpiewu, dobroczyńców, itp Jednym z najważniejszych konkursów muzycznych w kraju nazwanego na cześć Krzysztofa … Prestiżową nagrodę – mały posąg świętego. Ta nagroda jest na Litwie jest uważany za bardzo honorowy.

Christopher Katedra w Hawanie

Na początku 18 wieku, Kuba zbudowano świątynię na cześć męczennika. Nadal nie wiadomo, kto jest autorem tego budynku. Uważa on, że kościół św lined zaprojektowany przez jednego z jezuitów, ponieważ konstrukcja jego styl bardzo różni się od innych świątyniach Hawanie. W wystroju wnętrz sprawiają, że fresk przedstawiający Ostatnią Wieczerzę i Zaśnięcie Królowej Niebios. Kościół św Christopher trzyma w jego murach posąg patrona kościoła, stworzenie, które należą do 17 wieku.

Klasztor na cześć męczennika Christopher

Ten kompleks jest opuszczony. Znajduje się w Egipcie, jest on osłonięty w jego murach kilka starych mniszek. Teraz to nie jest ważne sanktuaria. Niemniej jednak, mniszek nadal modlić się za cały świat do Boga i Ugodniku Hristoforu, pamiętając jego cierpienia w imię Chrystusa.

Święty Krzysztof – patron kierowców

Ten męczennik początkowo uważane obrońcą turystów tylko w Kościele katolickim. Po tym wszystkim, przyszedł gigantyczną wersję istnienia, przeniesienie ludzi na całym chropowaty przepływu rzeki. Uważa się, że w jednym czasie Święty Męczennik Christopher Peseglavets mieszkał na wybrzeżu odludka, rzadko pomaga ludziom przejść na drugą stronę. To kiedy Chrystus ukazał mu się w postaci dziecka, który poniósł męczeńską nad rzeką. Uważa się, że to jest Jezus, który dał nazwę Christopher pustelnika – „łożyska Chrystusa”.

Na pierwszy świętego szczególnie czczona przez żeglarzy. Wraz z nadejściem transportu naziemnego – wozami konnymi, a następnie samochodem – Christopher stał się talizmanem dla kierowców, jak i dla tych, których praca wiąże się z noszeniem ciężarów – kompletacji, sztauerami i innych.

medaliony

W chwili obecnej jest to bardzo popularne stają sprzedających amulety, konsekrowani na cześć męczennika. Oczywiście, aby je kupić i powiesić je w samochodzie nie jest zabronione, ale należy pamiętać, że Zbawiciel nie jest medalion, a twoja wiara. Jeśli traktować te rzeczy pod względem fetyszyzm, że prawosławie nie może być mowy. Taka perspektywa jest bardzo zbliżony do pogaństwa, kiedy ludzie dosłownie czcili bożki drewniane. Więc zanim kupisz takie rzeczy, trzeźwą ocenę ich postawy wobec religii. Jeśli w twoim sercu naprawdę ciepłe światło oszczędność wiara może bezpiecznie nabyć podobny medalion.

modlitewny apel

Poprosić o pomoc świętego możliwe dzięki modlitwie. Ona ma szczególną moc, jeśli odwołać się do wyższej siły z wiary i szczerości. St. Christopher Modlitwa zawiera apel do głównych twórców naszego świata – Pana. W tych liniach stwierdzamy Jego wszechmocy, prosząc, aby pomóc nam bezpiecznie do domu. W modlitwie, możemy odwołać się do miłosierdzia Bożego, mówiąc, że Bóg jest wszechobecny i wszechmocny. I w końcu będziemy pamiętać imię męczennika Christophera, wzywając go, by modlić się za naszych dusz i zbawienia.

Warto zauważyć, że modlimy się do świętych, aby ci byli nasi orędownicy przed Bogiem. Błędem sądzić, że święty dominuje. Wszelkie święty – pośrednikiem między nami a Panem. Dlatego też, z prośbą o pomoc, nie zapomnij, aby modlić się do Boga.

Dokładność biografii Christophera

Niektórzy ludzie po przeczytaniu życie świętych odrębne kwestie wynikają o rzeczywistości jego istnienia. Oczywiście, głównym tematem tych kontrowersji jest pojawienie się Christopher. Jest możliwe, że przypisanie jego brzydoty to nic innego jak błędem tłumaczy. Christopher pochodzi z cananeus rodzaju, który został zapisany jako „pies”. Jest możliwe, że to słowo musiało być tłumaczone jako „Kananejczyków”, które oznaczało jedną z prowincji śródziemnomorskich. Potem okazuje się, że Christopher na jej wygląd był osobą najbardziej zwyczajne, który wykazał niezachwianą wiarę w Pana.

Naukowcy odkryli również kilka historycznych nieścisłości. Na przykład, cesarz Decjusza doprowadziły państwa rzymskiego tylko 2 lata, podczas gdy w życiu mówi, że wykonywane świętego Boga w czwartym roku swego panowania. Istnieją doniesienia, że Psoglavets St Christopher został zamęczony kolejny cesarz – Maximinus Dazoy. Niektórzy ludzie uważają, że słowo „Decjusza” oznacza nie konkretną nazwę i alegorię. „Dektios” po rosyjsku oznacza „gniazda” (złe duchy).

Niemniej jednak, St. Christopher, którego życie jest serią wątpienia nadal czczony przez wiernych za jego cudach dokonywanych podczas ziemskiego życia i po śmierci. Zakaz nawet Watykanu na wspomnieć Christophera w kalendarzu kościelnym nie wpływa na stosunek do niego.