399 Shares 2632 views

trakcja kręgosłupa w domu

Powszechnie stosowaną procedurą w medycynie – jest rozciąganie i rozciąganie kręgosłup. Ta procedura jest oparta na długi okres czasu lub krótkim okresie czasu rozciągania, a więc nie jest przezwyciężenie skurcz mięśni, co eliminuje odkształcenie i przemieszczenie kręgów w kręgosłupie. Ci ludzie, którzy cierpią z powodu skoliozy, międzykręgowe przepuklinowe, ostry ból w klatce piersiowej i szyi, kręgosłupa lędźwiowego, nieprawidłowa postawa, częste zawroty głowy, drętwienie i inne choroby związane z kręgosłupem – zalecany kręgosłupa trakcję.

Zazwyczaj taka procedura jest najlepiej przeprowadzane w szpitalach pod nadzorem specjalistów i przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Poprzez badania to potwierdziły pogląd, że przedłużenie kręgosłupa łagodzi nacisk na krążki międzykręgowe, poprawiając krążenie krwi i zmniejszenie zastoju krwi. Procedura ta pomaga zmniejszyć ból i przywrócić wrażliwość.

Istnieją dwa rodzaje trakcji kręgosłupa: suche i podwodne. We współczesnej medycynie, używana do sucha trakcji specjalnego sprzętu – stół trakcji różnych typów i kanapy. Suche trakcji kręgosłup może być pionowa i pozioma. Pacjent leży na powierzchni, która jest lekko nachylony, a pod ciężarem jej masy ciągnie. Z pomocą lekarza mogą wykonywać dodatkowe ciąg ręcznie lub przy użyciu ładunków. Rozszerzenie rozciąga się od kilku minut do kilku godzin, przy czym siły kilkudziesięciu kg. Pożądane jest, aby przeprowadzić 15 do 18 sesji.

Wykonaj kręgosłupa trakcję w domu jest możliwe tylko pod warunkiem, że nie ma ostre objawy choroby, w postaci prewencji. Wymaga łóżko, materac i stały pas usieciowany (długość 1,5 m, szerokość i 7cm). Kładzie się na podwyższonej (30-40 ° C) bez łóżka poduszki, gwint ramiona przez pasy, które mocują na głowę, a więc znajdują się w dół od trzech do czterech godzin. Jak trakcja kręgosłupa można zrobić na stronie szwedzkiej, procedura może być powtarzana kilka razy dziennie.

Można zrobić rozciąganie i rozciąganie kręgosłupa za pomocą prostych ćwiczeń. Aby ćwiczenie miało pozytywny efekt, konieczne jest wdrożenie ich nie mniej niż 10 sekund. Kiedy potrzeba, aby czuć lekkie napięcie 8 sekund, a następnie stopniowo zwiększać napięcie. I tak zrobić 3 do 4 razy.

Proste ćwiczenia na rdzeniu trakcji.

Ip siedzieć na stołku, plecami, utrzymując stały z jednej strony trzymać się fotela. Zrób odgięcie głowy do przodu, w kierunku przeciwnym do tego, który musi zostać zaostrzone. Następnie obrócić głowę, aż aż poczujesz napięcie. Drugą ręką trzymać głowę i pociągnąć w kierunku przeciwnym od nieruchomej części ramienia. To ćwiczenie na mięśnie czworoboczny.

Po zakończeniu procedury rozciągania, należy podać właściwą napięcie mięśni, lub nie osiągnięcia pożądanego rezultatu. I zapewnić jak najmniejsze zagrożenie dla zdrowia, lepiej jest wykonać tę procedurę w specjalnej kwaterze z przeszkolony personel medyczny.