570 Shares 2321 views

Hamburg, Kościół św Michała: historia, architektura, lokalizacja i recenzje

Która jest głównym kościołem protestanckim w mieście (Hamburg), Kościół św Michała od ponad trzystu lat (z odzyskiem mało czasu) otwiera swoje podwoje codziennie parafian i zachwyca turystów zewnętrznych wygląd. Rzeczywiście, taki piękny, a jednocześnie trochę ponury kreacja architektoniczna wywołuje pewne myśli.


Kościół można zobaczyć od portu i wielu częściach miasta, a jego dzwonnica, która jest także symbolem Hamburga, położony na dużej wysokości. Kościół św Michała, zwykli ludzie zwani „Big Michael” – główne atrakcje miasta, jest szczególnie cenne dla całego kraju.

Kościół św Michała w Hamburgu: Historia

Od 1648 do 1669 roku, Christophe Korbinusom i Piotr Marquardt Pierwszy kościół został wzniesiony. To był kościół św Michała, ale nie ten, który stoi do dziś na miejscu. Jest to duży trójnawowy kościół, piękny budynek, który nie został do odstania przez długi czas – w połowie XVIII wieku został całkowicie spalony. Powodem tego był piorun. Dzwonnica zawaliła, kościoła pozostały tylko ruiny.

Rok później (w 1751 roku), w tym samym miejscu rozpoczęto budowę nowego kościoła. Zaangażowany w projektowanie i Ernst Johann Georg Zonnin Leonard Preya. Po 15 latach od rozpoczęcia budowy kościoła, jego ograniczona jasną i elegancką wieżyczkę i otwarty. Gamburgtsy nazywa Michel Kościół, i mów do tego dnia.

Ale to nie koniec okrutną próbę. W 1906 roku, kiedy prace renowacyjne prowadzone, wybuchł pożar, w wyniku którego głównym symbolem miasta (Hamburg) – kościół św Michała, stracił piękną wieżę i cierpiał ogromnie, były tylko ściany.

W tym czasie odbudowa świątyni, spowodował wiele kontrowersji. Nie jest to zaskakujące, ponieważ złożoność spadł do „Big Michel” nie lekceważyć nikogo. Zamiast Kościół Archanioła, architekci i wpływowy człowiek nalegał na budowę innego kościoła, nie ma w stylu późnego baroku i najwłaściwszy z XX wieku. Ale ich plany wyszło: gamburgtsy tak umiłował atrakcji turystycznych miasta i tyle z tego dumny, że nalegał na odbudowę kościoła na cześć Michaela.

Warto zauważyć, że na trzecim miejscu w budynku kościoła wzniesiono na tych samych rysunków jak poprzednie, ale architekci wykorzystali nowoczesnych materiałów i technik budowlanych. Już w 1906 St. Michael Church (Hamburg) był gotowy. Najlepsze architekci rozwiązania była konstrukcja w konstrukcji żelbetowej. To dzięki jej trzecim stworzenia architektonicznej, poświęconej archanioła, przetrwała w trakcie zaciętych walk podczas II wojny światowej, mimo że wtedy Hamburg poddanej intensywnym bombardowaniem.

Styl architektoniczny i wygląd kościoła

Budynek został wzniesiony w stylu późnobarokowym. Church długość około 71 m, szerokość – 51 m, a wysokość nawa. – 27 m czerwonego Cegła została wybrana jako materiału powłoki. Wapień wykorzystywane do tworzenia elementów dekoracyjnych.

Główną cechą świątyni jest ogromny posąg Arhangela Mihaila, trzyma włócznię, której koniec wnika diabła. Wykonany jest z brązu i zamontowany nad głównym wejściem, tak wyraźnie widoczne dla odwiedzających.

Zwiedzając Hamburg, Kościół św Michała, należy zwrócić uwagę na dzwonnicy. To koronowany największy w Niemczech zegarki zdobione złotem, która jest wylana o każdej porze dnia. Tam również jest wyposażony w taras widokowy oferuje spektakularną panoramę miasta.

Projektowanie wnętrz i dekoracji kościoła Arhangela Mihaila

Wewnątrz kościoła tak, który ma być dowolny budynek, zbudowany w stylu barokowym – bogaty i bardzo piękne. Projektowanie wnętrz – bardzo imponujący widok: tutaj wielkość ołtarz na 20 metrów, wykonany z marmuru, a obrazy z tematów biblijnych, a płaskorzeźba przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę, wykonany z brązu. Kościół St. Michaelis w Hamburgu. – Czy powściągliwy ale elegancka kreacja architektoniczna. Staje się jasne, dlaczego tak gamburgtsy obronił swój punkt zainteresowania.

Kościół św Michała w naszych czasach

Obecnie świątynia jest nie tylko wygląda dobrze i jest w pełni przywrócona, to pozostaje w mocy. Istnieje usługa służy orkiestrę kościół z narządu, którego dźwięki stają się jeszcze bardziej „silne” we wszystkich aspektach, ze względu na akustykę. Nawiasem mówiąc, to jest wyjątkowy, to jest prawie nigdzie indziej można znaleźć te same potężne echa.

Jeśli masz zamiar zobaczyć w Hamburgu, Kościół św Michała, warto zastanowić się, że wizyta jest możliwe tylko po wykonaniu usługi. Turyści mogą udać się do tarasu widokowego, aby spojrzeć na otoczenie.

Od późnej jesieni do połowy wiosny jest otwarty od 10 rano do 17:30, aw ciepłych miesiącach – od 9:00 do 19:30. Jak i podczas wizyty w innych kościołów, konieczne jest zgodne z ubioru: brak T-shirty, szorty i krótkie spódniczki.

Adres Temple Arhangela Mihaila

Dokładna lokalizacja: Englische Planke 1, 20459 Hamburg, Niemcy. Pół kilometra od kościoła znajduje się stacja metra i Baumwall Rödingsmarkt, a w odległości 600 m – St. Pauli.

Kościół św Michała, Hamburg: Opinie

Biorąc to niemieckie miasto, należy zajrzeć do kościoła na cześć Archanioła. Nie tylko dlatego, że Kościół jest jedną z głównych atrakcji Hamburga i jego symbolu. wygląd architektoniczny, wnętrze i, oczywiście, taras widokowy na szczycie – to wszystko zasługuje na uwagę turystów.

Kościół św Michała (Hamburg), w opinii turystów, pozostawi trwały ślad w duszy. Ten wspaniały budynek, jest poważna na zewnątrz i miękkie w środku jest najlepszym miejscem na ziemi do zbadania późnobarokowym i prawdziwie niemieckie motywy. Wielu turystów postawiły sobie za cel przede wszystkim, aby odwiedzić tę świątynię, a po wizycie tam, zaleca się, aby zrobić to innych podróżnych.