733 Shares 4709 views

Memoriał „Sestroretsky za granicą”

Fani podróżujący do historycznych miejsc, gdzie bitwy miały miejsce w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, docenią „Sestroretsky granicą” – muzeum i pomnik. Raz w lesie koło Petersburga, jeśli znajdziesz się w przeszłości. Można poczuć się jak prawdziwy strzelca. Po tym wszystkim, tutaj eksponaty wolno dotykać rękami, w tym broni palnej. Jeśli uda Ci się dostać tutaj w czasie kolejnej rekonstrukcji historycznej, a wszystko będzie całkowite zanurzenie się w przeszłość. I tu są traktowane do owsianki żołnierza.


Kilka lat temu, „Sestroretsky za granicą” został opuszczony i był w złym stanie. Nie było mowy o tym, co by go odwiedzić, na przykład, z dziećmi. Ale teraz wszystko, co istnieje, wyprane, oczyścić i otwarty dla publiczności. A wcześniej tutaj można dostać tylko fanów ekstremalnych wypraw w zapomnianych miejscach walk.

Co to jest

Dlaczego „Sestroretsky granicą” była obrona regionu Leningradu? To zdarzyło się w późnych latach 20-tych, kiedy postanowili wzmocnić główne miasta tego kraju, aby upewnić się, że nie zostały one ujęte w pierwszej kolejności, jeśli wybuchnie wojna. Ale zagrożenie było bardzo istotne. Po tym wszystkim, aż do granicy z Finlandii – w sumie 40 kilometrów. Sestroretsky obszar obrony stała się częścią ufortyfikowanego obszarze Karelii. Podobnie jak w przypadku innych linków obronnej łańcuchu rozciągającym się od Zatoki Fińskiej do jeziora Ładoga, „znak Sestroretsky” miał DET. Teraz wejście jest bezpłatne. Główny system pistolet regionu obrony miał znak wywoławczy „Elephant”.

Sestroretsky polukaponir

Obszar jeziora, położony w pobliżu murów obronnych, bagnisty. A ze względu na przeszkody tutaj i to bunkier zbudowany w 1938 roku. Jego powierzchnia właściwa wynosiła 200 m2. Ten punkt wypalania miał swoje misje bojowe. Kanonierzy musieli pokryć ich ogniem karabinów dostęp do autostrady i szyny do Beloostrov. Wewnątrz bunkra, aby wszystko, jak to było w czasie walk. Dwa działa N-17 Urządzenie pistolet dwóch skrzydeł pistoletu, karabinów maszynowych „Maxim”. Co ciekawe, pistolety miał układ chłodzenia, a przez usunięcie bardzo obiektu gazów proszkowych.

Wróg nie mógł się tu dostać niezauważone artylerzystów. Wszystko dostępów oglądany przez strzelnicami. Ponadto dowódca strzeleckiego obserwował walki przez peryskop z 10-krotnym wzrostem. Komunikacja ze światem zewnętrznym był utrzymywany za pomocą radia. Charakterystyczną cechą – operator radiowy w miejscu pracy z portretem Stalina. Komunikacja wewnątrz „Elephant” został zorganizowany z pomocą rurek telefonicznych i spotkań.

bezpieczeństwo

Wewnątrz bunkra ludzie byli bezpieczni. Po Grubość ścianki wynosiła 1,5 m. Nie bała się trafić nawet 350 millimitrovogo pocisku. Przed atakiem chemicznym bronić specjalny system filtracji powietrza. W zimie ogrzewane przez DOT. Aby to zrobić, używamy grzejnika. Ktokolwiek planowane „Sestroretsky za granicą”, dostarczył nawet możliwość, że główne wyjście zostanie uszkodzony. W celu umożliwienia ludziom wydostać się na zewnątrz, podjąć dodatkowe wyjście z kopalni. On także był chroniony przez kaptur pancernej. Strzelnice umieszczoną, pozostawiono do obserwacji otoczenia.

podtrzymywania życia

DOT – jest to miejsce, gdzie ludzie nie tylko walczyć, ale również do życia. Dlatego powinny one być wyposażone we wszystkie niezbędne do zaspokojenia ich podstawowych potrzeb. Energii elektrycznej pod warunkiem, generator dieslowski. Jej wydajność wynosiła 7,2 kW. Woda pochodzi z dobrze, nie ma również, za pomocą pompy. Nieprzewidziane DotA przechowywane zdolność paliwa na kilka dni i zbiornik na wodę. Ludzie spali na pryczy w baraku, zabudowane szafy i półki na rzeczy osobiste i broni. Wygoda i komfort to nie było. To wszystko było bardzo proste i przytulne.

To nie wszystko

Memoriał złożony jest stale aktualizowana o nowe eksponaty. Zaniepokojeni ludzie przynoszą tu „fragmenty” wojny. Z powodu tej ekspozycji stale się rozwija. Wolontariusze zaczęli przywracać polukaponir, wypełniając ją elementów życia wojskowego, kiedy to było jeszcze jasne, czy będą w stanie odtworzyć atmosferę tamtych lat. W końcu, wszystko działało, a wysiłki ludzi nie poszły na marne.

Czy powinienem iść do „Sestroretsky granicą”? Zdjęcia, które rozprzestrzeniają odwiedzających muzeum, dają jedynie powierzchowne pojęcie o tym miejscu. Aby zrozumieć i poczuć wojny i bohaterstwo naszych żołnierzy, konieczne jest, aby iść tam samemu. Słowa nie mogą przekazać to samo w najszerszym zakresie, że takie „Sestroretsky za granicą.” Objazd, który można zamówić indywidualnie, dostanie większą ilość informacji o bitwach, które miały tu miejsce. Chodź tu docenić atmosferę odtworzone w Primorsky autostradzie niedaleko Petersburga.

Niestety, nie wszystkie miejsca wojennych podlegają odbudowy. Wiele z nich to po prostu działa. Ale najważniejsze, że ludzie są zainteresowani jego historii, a więc jest szansa, że te pomniki będzie więcej.