656 Shares 1093 views

Detektyw i jego streszczenie. „Zabójstwo przy Rue Morgue” – pierwsza oryginalna historia w tym gatunku

Edgar Allan Poe – amerykański pisarz, utalentowany i utalentowany człowiek, którego życie jest przekazywane w katastrofie i biedy. Najpierw stworzył wizerunek detektywa amatora, posiadające umiejętności analitycznych, a który w swoim dochodzeniu towarzyszy towarzysza, zastanawiając się głęboko analityków penetracja zawiłe historie.
Pierwszy detektyw, chociaż takie słowo wtedy w modzie nie było, historia została opublikowana w 1841 roku. Nazwano to „Zabójstwo przy Rue Morgue”. Edgar Allan w 1842 roku, aw 1845 dwa razy będzie to bohater na kartach swoich opowiadań. Te trzy prace będą miały ogromny wpływ na literaturę amerykańską i europejską. A teraz, Twoja uwaga jest zaproszony do streszczenia fabuły „Zabójstwo przy Rue Morgue”. Ale byłoby lepiej, że czytelnik może wybrać czas i przeczytać całą fascynującą historię.


wejście

Po pierwsze, autor przygotowuje czytelnika i wyjaśnia, jakie umiejętności analityczne. Jest to konieczne, ponieważ jest to pierwsza praca, w której kiedyś głównego bohatera. Analiza, która sprawi, że bohater, jest zbudowany na jego zdolność do identyfikacji połączenia pomiędzy pozornie niepowiązanych zdarzeń i robi drobne szczegóły. Aby to zrobić, używa logiki, na podstawie których buduje pełny obraz sytuacji problemowej. To jest początek tej historii, jak to opisano powyżej. Teraz wyobraź sobie jej podsumowanie. „Zabójstwo przy Rue Morgue” – historia nie jest długa, zaledwie 14-15 stron.

Co jest głównym bohaterem

Odbywa się w Paryżu XIX wieku. Ogyust Dyupen, który zbada morderstwo – A młody człowiek. Ma ogromną erudycję i świeżość wyobraźni. Dupin jest słaba, chociaż dobrym rodzaju. Ale mieszka w bardzo ściśnieni okoliczności, na które przestała walczyć. Jednak, jak sam mówi, ludzie dla niego – otwarta książka i potwierdza to na przykładzie, kiedy „czytać” myśli swojego towarzysza milczał przez około 15 minut.

W ten sposób pokazuje, jak analiza w jego życiu. Wygrywa, bez wysiłku, aby znaleźć odpowiedź na zbrodnię. Omówimy tę pracę i przedstawi podsumowanie. Zabójstwo przy Rue Morgue wstrząsnąć całą Paryżu i będzie zbyt wiele dla policji.

Poinformował, że wydanie wieczór „Trial gazety”

Dwóch przyjaciół natknąłem świeże wiadomości o bezprecedensowej zbrodni. W artykule podano jego rozległą opis wszystkich szczegółów. Zmasakrował matkę i córkę, madame i mademoiselle L'Espane. Żyli na 4 piętrze swojego domu, który jest wynajmowane. Żyli spokojnie i skromnie. Nikt im nie iść, a potem nagle w środku nocy spać przeszkadzał mieszkańcy kwartału był mrożący krew w żyłach krzyk. Kiedy wszyscy sąsiedzi przybiegli i krzyki ustały, a dostać się do mieszkania wdowy i córki Camille było niemożliwe: drzwi były zamknięte. Ta ekspozycja strasznych historiach, które zawiera podsumowanie. Zabójstwo przy Rue Morgue urządzony jest straszne krwawe szczegóły.

Co było za drzwiami

Kiedy policja złamała otworzyć drzwi, wszyscy widzowie byli przerażeni. Wszystkie meble w pokoju było rozproszone i podzielone. Ale ani Camille ani jej matka nie było. Po dokładnym poszukiwaniu znalazł okaleczone zwłoki młodej kobiety w kominie. Jego sprawca, który miał podobno niesamowitą siłę, pchnął głową w dół. Czterech silnych mężczyzn ledwo wyciągnął go. nieszczęśliwy ciało było pokryte ogromnymi siniakami na szyi i lewej plamy na palcach. Ją udusił po nadużyć.

Znalezisko w zagrodzie

W stoczni pod oknami mieszkania leżały zwłoki Madame L'Espane. Kiedy zaczął się podnosić, a potem przewrócił głowę od niego. Ona została odcięta. Ramiona i nogi zostały złamane w kilku miejscach. I na brzuchu to był ogromny siniak. Potwór uderzył ją czymś ciężkim. O to kpina i brutalność doznał dwóch lub niewinnych kobiet, co nowela opowiada. Uważamy tylko podsumowanie. „Zabójstwo przy Rue Morgue” – opowieść z schładzania szczegółów.

Co dało przesłuchania świadków

Nikt niczego nie widział, ale słyszał dwa rozmawiali drzwiami. One dokładnie, nikt nie wątpił, był Francuz. Na drugim narodowości, mówił nieskładnie, przykry piskliwy głos, opinie różniły. Ktoś powiedział, że był Francuzem, ktoś – Anglik. Były sugestie, że był hiszpański, włoski, a nawet rosyjski. Na ogół poglądy gapiów nie dodać jasności. Policja przyszła do postoju i aresztowany młody człowiek w przeddzień pań przyniósł dużo pieniędzy, choć nie został skradziony, a także, i położył na stole.

Jak rozumiane Dupin

Był zdenerwowany, przede wszystkim fakt, że niewinny człowiek został aresztowany, a poza tym wiedział. Idzie na policję, Dupin otrzymał pozwolenie na ankietę sceny. Pierwszy Sierżant zbadane bardzo uważnie na zewnątrz domu i całego dworu, a dopiero potem, prezentując uchwałę, wszedł do mieszkania. Wszędzie był chaos i leżał dwa trupy. Satellite Dupin zobaczył, co czytał w gazetach. Ten sam młody człowiek uważnie przeanalizowała swoje mieszkanie, okna i drzwi, a dwa ciała. W tej części historii autor nie daje żadnej wskazówki, jak stało się w rzeczywistości, Zabójstwo przy Rue Morgue. Poe Edgar Allan trzyma czytelnika w rozterce.

Konsekwencją został rozwiązany Dupin

Dupin, jak się okazało, był po zbadaniu ciała, do niesamowitej wniosku: kobiety nie zabijają ludzi. ręce wdowy zostały uwięzione kawałki czerwonej wełny zwierząt oraz odciski palców na szyi Camilla nie pokrywają się z człowiekiem. Paradoksalnie, było to orangutan. Nasz bohater dał ogłoszenie w gazecie, czytane przez marynarzy, jak w pokoju, znalazł kawałek taśmy, co ludzie morze tie włosy, znaleźli daleko od miejsca zbrodni, w Bois de Boulogne, orangutan, a on zamierza powrócić zwierzę do właściciela. Nie był powolny do stawienia ponieważ zwierzę było warte dużo pieniędzy.

na muszce

I rzeczywiście, są silne opalony żeglarza, który chciał uzyskać zwierzę. Powiedział, pod bronią, jak uciekł z tej bestii, jak sprytnie piorun-rod wspiął się na czwartym piętrze i szybko stał się zgorzkniały, zabijać kobiety, a potem uciekł nigdzie. Aby zakończyć sprawę skierowano na policję. Innocenty został wydany jako marynarz nie szkodzi kobietom było uzasadnione, a orangutan jest znaleźć i sprzedawane w Ogrodzie Botanicznym.

Powiedziano mi tylko kanwie historii, który jest tworzony, Edgar. „Zabójstwo przy Rue Morgue”, podsumowanie, które mamy wyjasnione, jest o wiele bardziej interesująca w wykonaniu autora. Jest dużo do myślenia. A kolejne pisarze, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, stworzyli podobne znaki pary – bystry analityk badacza i asystenta naiwny. Więc Poe wprowadził nową popularną literaturę i wiele ulubiony gatunek – detektywa.