331 Shares 1187 views

Nepal Zabytki, zdjęcia, opinie. Nepal, Katmandu: główne atrakcje

Jest to mały kraj w Azji Południowej nazywa ziemię wielkich gór. Zamknięty dla cudzoziemców tylko starożytny Nepal od 1991 otworzył swoje podwoje dla turystów. Oszałamiające piękno świątyń i klasztorów stały się dostępne do użytku publicznego. Pod urokiem tego tajemniczego kraju dostaje żadnych samotnie, nawet najbardziej sceptycznie nastrój.

Egzotyczne Nepal, które przyciągają tych, którzy chcą korzystać z uroków przyrody eko-turystów, którzy marzą, aby zakwestionować ośnieżonych szczytów wspinaczy i wszystkich tych, którzy chcą osiągnąć oświecenie, pierwsza wzmianka w XIII wieku przed naszą erą.

Earthquake 2015

Niestety, wiosna 2015 przedstawili swoje destrukcyjne korekt i najważniejszych obiektów w kraju została zniszczona. ofiara ludzka, zawalił świątyń, które były lokalne atrakcje, zrównane struktury gruntu – w wyniku silnego trzęsienia ziemi w osiemdziesięciu lat.

Dlatego w tym artykule porozmawiajmy o tych, którzy przeżyli i zniszczone po katastrofie znanej sztucznymi zabytków, z których wiele nie mogą być odzyskane.

Swayambhunath Stupa

W razie konieczności trzeba było odwiedzić turyści pierwszy przyszedł do Nepalu? Atrakcje w Katmandu, które nie mają odpowiednika w świecie, słynny stupa Swayambhunath, położone na wysokim wzgórzu. Każdy element architektoniczny w budowie średnicy stu metrów przeprowadza wielkie znaczenie i symbolizowane pojęć związanych z religią. Uważa się, że górna część świątyni – nirwana, że chcą dotrzeć do wszystkich czcicieli po upływie trzynastu etapów poznania.

Na ścianach głównej świątyni są pomalowane oczy Buddy, pokazano jego wszystko oko i stopę z 40-metrową stupy pokazuje relacje z czterech elementów.

Do głównych atrakcji Katmandu – To, oczywiście, świątynie, ale nie tylko buddystą. Kilka hinduistyczne kapliczki znajduje się obok stupy, tworząc kompleks, który symbolizuje harmonijne relacje z kilku religii. Od 1979 roku, miejsce ma silną moc duchową, wpisana do światowej listy UNESCO.

Teraz zniszczona świątynia w stolicy zostanie przywrócone, ale proces budowy jest bardzo powolny.

Na głównym placu stolicy

Mówi się, że duch tego kraju żyje w swoim głównym placu, tak Durbar – najczęściej odwiedzanym miejscem przez gości Nepalu. Pałac królewski Narayanhity dziesiątki kolorowych świątyń, których czcili różne bóstwa – było wypełnione specjalnym, niepowtarzalnym klimacie.

Dopiero w kwietniu ubiegłego roku, podczas gdy katastrofa naturalna nie zniszczył główny obszar całego kraju. Klęska żywiołowa, osiągając ponad cztery tysiące istnień ludzkich i zniszczył główną atrakcją znajdującym się na liście dziedzictwa UNESCO.

Girl-bogini

Egzotyczne Nepal, które są unikalne atrakcje, znany z pięknej pani pałacu-świątyni czerwonej cegły w środku placu. Devi Kumari – Bogini salon, który jest wybrany w wieku pięciu lat od różnych parametrów. Dziewczyna, która napełnia ducha bogini mija trzydzieści dwa twarde testów.

Wcielenie bogini Durga (Taleju) siedzi na tronie, i jej spojrzenie na kogoś w tłumie może, według legendy, aby zmienić życie na lepsze. Dlatego obok jej domu zawsze była ogromna liczba ludzi chcących się zatrzymał wzrok Kumari Devi.

Po osiągnięciu wieku 15 lat, otrzymała nagrodę pieniężną na zawsze opuścić pałac bez prawa do zawarcia małżeństwa, ponieważ uważa się, że się z nią ożenić – bardzo zły znak. Nepalu zacząć szukać nowej dziewczyny w miejscu ich bogini.

Pałac Królewski i świątynie

Nic dziwnego, że nazwa obszaru oznacza „pałac”, ponieważ mieści się w luksusowym budynku, w którym mieszkali królowie. Teraz monarchia obalony, a każdy może mieć fascynujący spacer wewnątrz starożytnych budowli, pozostała nienaruszona po katastrofie, dotknąć historii, która pielęgnuje charakterystyczny Nepal.

Atrakcje w kraju – dziwaczne świątynie – fascynuje oryginalną architekturę. Część z nich ma tylko buddystów i hinduistów, ale inne gościnnie otwarte dla wszystkich gości zagranicznych.

świątynia Kasthamandal

Nie możemy ignorować kolejny fantastycznie piękny kompleks świątynny znajdujący się w stolicy, Katmandu (Nepal). Orientacyjnych opinie, które były zawsze pełne entuzjazmu emocji, zbudowany w XVI wieku. Według starożytnej legendy, kapitał jest nazwany budowę trzypoziomowej pagody, uważany za najbardziej starożytnych i dobrze zachowanych drewnianych budowli na świecie.

Początkowo struktura przeznaczone dla kupców tymczasowych schronisk, a dopiero później przekształca się w świątyni poświęconej św Gorakhnath pomnik, który znajduje się wewnątrz. Jego zwolennicy mieszkał tu aż do 1966 roku, a po rozpoczęciu przebudowy przeniesiony do innej lokalizacji.

Nie oszczędzono 2015 trzęsienie ziemi, które zniszczyło wspaniały budynek. Zarejestruj drewniany zabytek stał się kwestią minut w ruinach, a odbudowa świątyni, dopóki nie mówimy. zjawiskiem naturalnym otarł świątynię, która jest mało prawdopodobne, że zobaczymy w oryginalnym stanie.

wieża Dharahara

Niektóre atrakcje w Nepalu są w fatalnym stanie, ale ze względu na ich przekazania w ręce prywatne, wiele stron nadal zachwycają dzieci. To, co stało się z zabytkowej wieży Dharahara, zbudowany w połowie XIX wieku. Wzniesiony jako fortyfikacji, to było bardziej jak gigantyczny teleskop, składający się z ośmiu srebrników.

Po dewastacji w lewo przez trzęsienie ziemi na początku ubiegłego wieku, wieża potrzebne renowacji, której władze nie mają pieniędzy. Tylko po to został przeniesiony w 1998 roku do wynajęcia, został całkowicie odnowiony, a do 2015 roku wieża widokowa jest popularny, który oferuje wspaniałe widoki wyobraźni stolicy Nepalu.

Ale w zeszłym roku, najsilniejsze od wielu lat, trzęsienie ziemi zniszczyło prawie do ziemi po raz drugi historycznie ważny budynek, i jak długo będzie proces odzyskiwania – nikt nie wie.

Jal Vinayak Temple

Niezwykle bogaty w sanktuariów religijnych stolicy małego kraju Nepalu. Głównymi atrakcjami są jego świątynie buddyjskie, ale znana konstrukcja dedykowana indyjski bóg Ganesh, służy jako doskonały wskazaniem symbiozy między dwiema kulturami.

Trzywarstwowej dach ozdobiony różnymi obrazami i ażurowe rzeźbienia. Prawie trzysta figurki bóstw, w którym przedstawiony jest niska Ganesha bitowy grubasa z głową słonia i czterema ramionami, znajdują się w świątyni. I na swoich gości wejściowe są witani przez ogromną rzeźbą szczura, który siedzi czeka na oferty.

ogród marzeń

Inna Przestrzeń wypełniona energii znajduje się w stolicy kraju, a tu w pośpiechu, aby być sam na sam z naturą, a nawet spać. Rozległy obszar prawie siedem hektarów jest słusznie dumny z mistycznym Nepalem. Atrakcje, z których, zdjęcia oczywiście przekazać atrakcyjność tego wspaniałego miejsca, zostały odkryte w latach 20-tych ubiegłego wieku.

Najważniejsze, że połowy oka – uderzający kontrast do tętniącej życiem metropolii i spokojne miejsce, gdzie czas jakby się zatrzymał. W ogrodzie snów stają się nie tylko goście z kraju, ale miejscowi lubią zrelaksować się w przyrodzie i spać pod gołym niebem.

Park zaprojektować kompleks architektoniczny, który sprawia, że wyróżnia się od wszystkich pozostałych stanu zielone oazy. Uszkodzony na części terytorium pozwala turystom przejść przez różnych porach roku, w którym utrzymywany jest pożądany klimat. Ogród marzeń, z jego wyborny aromat nie jest na próżno jest znana na całym świecie z Nepalu i atrakcji, które sprawiają, że jest możliwe, aby uzyskać prawdziwy kwiat bajki, stworzony przez ręce architektów krajobrazu i trochę dotkniętych katastrofą.

Obrażenia od trzęsienia ziemi

Jedyną rzeczą, która teraz martwi władze Nepalu – nieodwracalne szkody, które powodują trzęsienia ziemi kraju. W ubiegłym roku, drżenie trwało tylko chwilę, ale zniszczony wielu atrakcji tego kraju.

Do tej pory nikt nie daje prognozę tego, jak szybko zostanie przywrócony zabytków. Ale możemy powiedzieć na pewno, że wielu z nich to potomkowie pierwotnej wersji nie dotrze.