193 Shares 3009 views

Dodatków „E”, szkodliwe i bezpieczny


Postęp, niestety, nie zawsze wprowadzają do życia tylko pozytywnych ludzi. Czasami, zwłaszcza gdy są wprowadzane innowacje w sferze żywienia człowieka, nie tylko negatywny efekt. Na przykład, wynalazek różne dodatki do żywności, które zwiększają smakowe, działają jako środki zagęszczające i środki barwiące, środki aromatyzujące i środki konserwujące, stało się kolejny test dla organizmu ludzkiego. Konsekwencje ich stosowania zaczyna natychmiast wpływa, a więc ludzie nie zawsze są w stanie odpowiednio reagować na temat przyczyn choroby.

Za dodatki do żywności obejmują syntetyczne i naturalne substancje, które są używane w celu poprawy właściwości produktu, jego przechowywania i transportu bardziej długoterminowej. Nazwa każdego dodatku zawiera literę „E” i numer. Na etykiecie produktu należy wymagać, aby zaznaczyć obecność dodatków – jest nieodzowna.

Są toksyczne i bezpieczne dla człowieka suplementów żywnościowych. Na świecie są zakazane: E121, E123, E216, E217, E240, E924a, E924b. To – Szkodliwe dodatki do żywności „E”. Reszta suplementy są uważane za bezpieczne, ale niektóre z nich powodują reakcję alergiczną, negatywny wpływ na przewód pokarmowy.

Badania nad wpływem produktów spożywczych, które zawierają „E” dodatki prowadzone są w specjalnych laboratoriach. Dopiero po stwierdzeniu zasadności takich dodatków na organizm człowieka, to mogą sprzedawać produkty, które je zawierają.

Szkoda, że niektóre dodatki wprowadzają „E”, tabela odzwierciedla następujący sposób:

PL 102 powoduje alergii;

E128 przyczynia się do rozwoju raka i wrodzonych wad;

E 216 i 217 spowodować poważne zatrucie;

PL 250 sprzyja niedotlenienie i rak powoduje beri-beri i zatrucia;

PL 320 powoduje wzrost poziomu cholesterolu;

400-499 E może powodować choroby przewodu pokarmowego ;

E510, E513 i E527 z zaburzając działanie w przewodzie pokarmowym powodują luźne stolce i choroby wątroby;

E951 jest przyczyną zaburzeń psychicznych i zmniejszenie serotoniny w korze mózgowej.

Przy zakupie towarów, należy zwrócić uwagę na to, co jest napisane na etykiecie.

Pamiętaj, że suplementy mniej którym mniej trwałość!

Najbardziej niebezpieczne produkty, które zawierają „E” dodatki to:

– gumy do żucia, ponieważ zawierają zamienniki cukru w kompozycji, które mogą powodować powstawanie próchnicy;

– wióry;

– „płynny dym”;
– kolorowe i napoje bezalkoholowe;
– Kostki «» Galina Blanca i podobne przyprawy zawierające glutaminian sodu, który jest częste stosowanie powoduje alergii, utrata słuchu, jaskrę;
– Niektórzy producenci czekolady, takie jak:. «Nestle», «Alpen Gold», «Nesquik», «Słodka”, "Moja rodzina", "Air"
– niektóre produkty mleczne o długim okresie trwałości;
– niektóre kiełbasy.

Drodzy klienci, należy dowiedzieć się dokładnie to, co jest napisane na opakowaniu! Trzeba pamiętać, że masz prawo do zwrotu produktu z powrotem do sklepu, jeśli dom widać na etykiecie niebezpiecznych dodatków do żywności. Nie można spojrzeć na etykietę, aby kupić produkt, który zawiera wiele szkodliwych dodatków. Niektóre substancje mogą gromadzić się w nich i mają działanie rakotwórcze, powodują wiele mutacji w organizmie.

Dlatego stosowanie takich substancji kiedykolwiek będzie miało wpływ. Jedz produkty naturalne z własnej stronie kraju, lub kupić je od innych producentów. W taki środek spożywczy nie zawiera szkodliwych substancji, może niekorzystnie wpływać na swoje ciało. Warzywa i owoce z ogrodu nie zawierają dodatków „E” i mają cenne właściwości. Produkty mleczne są najlepiej wziąć sąsiada, który trzyma krowę – to mleko można kupić w każdym sklepie.

Należy uważać, aby produkty, które zużywają, a następnie można nie obawiać się o ich zdrową przyszłość! Żyć szczęśliwie i bez dodatków „E”!