147 Shares 8361 views

Polyphylla: Opis i siedlisko

Marmur chrząszcz – owad z cyklu rozwojowego długo, strukturalnie podobny do chrząszcza maja. Powszechne w Europie Południowej, Ukrainy i częściowo w Rosji. Kazachstan, Azja Środkowa i strefa step Morza Czarnego jest podobna do analogii (w wyglądzie i nawyków) – chrząszcz chrząszcz, całkowicie pokryte białymi łuskami. Na Kaukazie, do domu beetle lipca Kaukazie.

Polyphylla: opis

Należące do rodziny scarab beetle znamienny czarno-brązowy kolor i wystarczająco dużych wymiarów (około 30-45 mm długości). Charakterystyczną cechą jest elytra, głowy i przedplecze z wieloma białawe plamy, tworząc wzór marmuru. Brzuch owłosione, w jasnoszarych włoskami. Kończyny – Kopanina, o długości około 35 mm. Anteny brązowo rdzawy, wały korbowe, wachlarzowate postać zakrzywioną, składający się z płyt 7 mace. Te kobiety są bardziej skromne, 5 krótkich części.

warunki egzystencji

Masa lipca Polyphylla pojawia się na końcu czerwca, gdy zadana temperatura wyższa niż 10 ° C podczas dnia, ukrywając w górnych warstw gleby, wieczorem te owady odlot. Jakość żywności wolą liście winogron, dąb, i igliwia. A kobiety są nieaktywne; latać na krótkich dystansach głównie mężczyzn. Na świcie Polyphylla zakopane w ziemi lub nadal na drzewie.

Mate, takich jak owady preferują godzinach wieczornych. Jaja, charakteryzuje się białego koloru i wydłużony kształt gniazdowy leży w glebie; Płodność jednej osoby – około 50 jaj. W miesiącu pojawiają się białe jaja, larwy mierzące około 7,5 cm grubości pnia zakrzywiony długości i 1,5 cm szerokości. Światło czerwone głowy bez oczu. Rozwijać w ciągu trzech lat, czekając na zimę w glebie na głębokości około 1 metra. Wraz z pojawieniem się sprężyny wzrosnąć do górnych warstw i czekać na intensywne ciepło w chłodnicy warstw gleby.

Najbliższych trzech hibernacji, druga połowa czerwca larwa wejdzie na scenę Przepoczwarczenie; poczwarka wielkości około 40 mm. Polyphylla wypływa z niego po 3 tygodniach. Zacienionym i chłodnych miejscach rozwój larw okres ten może zostać przedłużony na kolejny rok: w fazie Przepoczwarczenie przyjdzie przez 4 sezony.

Larwa Polyphylla: Harms

Dorosły chrząszcz chrząszcz zjada trochę, więc kardynał nie uszkodzić roślin powoduje. Najgroźniejsze szkodniki są jego larwy. O ile w pierwszym etapie życia, odżywiają się próchnicy i młodych korzeni roślin. W drugim okresie uszkodzenia korzeni drzew owocowych i sadzonek winorośli niż spowodować śmierć rośliny. Chętnie jedzą bulwy ziemniaków, buraki, czosnek, cebula, kapusta, rzepak, kukurydza. Osoby z trzeciego wieku równolegle jeść korzenie starych drzew. w ubiegłym roku rozwój larwy są w stanie nie tylko wyciąć korzenie młodych sosen, ale także przegryźć korzeń silnego drzewa.

Preferując na osiedlenie się na słabych glebach, gdzie rośliny odporne na choroby i szkodniki obniżone larwy chrząszcza marmur spowodować wielkie szkody dla młodych nasadzeń winnic i drzew owocowych. Czasami wzrost jego działania przy braku wilgoci w glebie. Zdarzały się przypadki, prawie kompletne (70%) zniszczenie sadzonek winorośli posadzonych nad Dnieprem banków.

Metoda biologiczna ochrona

Podziemny marmur larwa kilka sposobów, które prowadzi się korzystnie w połączeniu z innymi.

Ten sposób biologiczny, który korzysta z naturalnych wrogów Polyphylla, w szczególności rozdrobnione (Scolia quadripunctata). Łatwe wyszukiwanie w larwa gruntu potencjalnego wroga (przesuwając się ku niej niemal w linii prostej), jednak paraliżuje stab ofiarę, a następnie kładzie jajko w jego brzuchu. Czasami r jaj nie produkują, ale uderzył stab ofiara umiera tak. Wykluły się larwy Scola jako żywność używając larwa hosta – rodzaj zawsze świeżej żywności: bezruch, ale z ciągłym obiegu. Następnie proces konwersji podczas poczwarki i dorosłe owady. Ostatni chińskiej nektar z kwiatów jak feverweed, cebula-headed, Facelia. Dlatego eksperci sugerują, że obszary dotknięte działań sabotażowych larwy Polyphylla, sadzenie tych roślin w celu przyciągnięcia żetony. Kolorów zalecane jest obsiania kilku lat, co zapewnia ciągłość procesu niszczenia szkodników.

Metody walki

W celu ochrony kulturowych przestrzenie Polyphylla zalecany do leczenia systemu korzeniowego siewek środkiem owadobójczym. Zanieczyszczone gleby wymagane dopracowany pestycydów.

Polyphylla głównie kolonizuje porcje forestless wolnych partiach, więc w miejscach, gdzie jest to wymagane w celu zapewnienia siedlisko gęstość stoi. Świeże sadzenie cięcia zaleca się wziąć młody las, a stare polany zobowiązany do głębokiej orki ziemi przy jednoczesnym wprowadzeniu środków chemicznych. Nagromadzenia Polyphylla drzewa usunięto roztwór substancji chemicznych.