375 Shares 3876 views

„Wizytówka” Rosja – Dymkovo zabawka

Dymkovo zabawka ma długą historię o jeden i pół wieku. Ten rodzaj sztuki ludowej uległa zmianie wraz ze zmianą pokoleń artystów. Dymkovo zabawka ma swoje pochodzenie z czasów starożytnych, ale dokładna data produkcji pierwszego rysunku nie można ustalić.


Zabawka w jego skład jest niejednorodny i należący do różnych okresów rozwoju Rosji. Jego celem Dymkovo zabawka, według ekspertów, otrzymał w związku ze starożytnego rosyjskiego wiosenno-letnim wypoczynkowego pandemonium. Stopniowo, w rustykalnym życia i ceremonialnych gwizdki zostały zastąpione tiara rzeźby, które zdobią półki z naczynia i parapetów. Starożytny rytuał zawartość pójść w zapomnienie, Dymkovo zabawka nabył cech małej rzeźby ludowej. Z biegiem czasu został wzbogacony nie tylko elementy dekoracyjne, ale również wzrost sceny z codziennego życia różnych grup społecznych: są pojedyncze postacie i skład poszczególnych postaci, a karuzela i indyki, niedźwiedzie i jeźdźców – wszystko Dymkovo zabawka.

Dama z parasolem i dwóch niemowląt w każdym ramieniu nie zmieniła się znacząco od przedrewolucyjnych czasów, kiedy zabawka to tylko sposób, aby zarobić trochę powszechne wśród chłopów prowincji Vyatka.

Dokonywanie zabawki

Podczas produkcji, każdy krok jest ważny. Trzeba przygotować glinę, która jest dobra tylko kilka małych wykopalisk Dymkovo wsi. Po czym przeprowadza się formowanie i kształtowanie charakterystyczne bujne kształty zabawka, która zależy bezpośrednio od rodzaju gliny. Następnym etapem jest suszenie i prażenie w piecach muflowym wybielić biała, a wreszcie pomalowane. W obrazie zabawek niewykorzystywanych złote i aniliny barwników – są osiągnięcia naszych czasów.

Z biegiem czasu, rozróżnienie między różnymi prądami w produkcji Dymkovo zabawek. Każde pokolenie artystów, zwłaszcza artystów okresu sowieckiego, są wpisane w coś innego formowania i dekoracji. Ale ogólny kanon nigdy się nie zmieniają. Na białym tle postaci, które nigdy nie objętych koloru całkowicie, pozostawiając część jest zawsze biały, rysować linie i okręgi. Masters zawsze używać czystych kolorów do malowania, nigdy mieszanej farby. kwiaty sztukaterie i falbany – główne cechy zabawek Dymkovo – pozostaje więc do dnia dzisiejszego. Jako „tylko groteskowy i dekoracyjne wyobraźni” odbicie „w życiu potwierdzając uczuć wzbudzanych przez niego,” to, według historyka kultury materialnej A.B.Saltykova, Dymkovo zabawki. Pani we wspaniałej sukni emocji przynosi uśmiech na twarzach iw naszych czasach.

„Wizytówka” Rosja

Stopniowo tworzy szereg cech, które odróżniają zabawkę z kilku innych jednostek. Canon rzeźbienia figurek – szkoła umiejętności, szkolenia językowe warunkowego różni się od innych wyrobów formowanych zabawka Dymkovo ludowych.

Zdolność do przekazywania ruchu, zwięzłość i modelowanie uogólniony – objawy te charakteryzują się cyframi Dymkovo wsi. Poczucie radości, wyrażające znaków zapał, dowcipnych żartów nadal reagować na naszych duszach Dymkovo zabawki. Jego historia nie kończy się w naszych czasach. Teraz gra to raz dziecka stać się jedną z „wizytówek” współczesnej Rosji, znany daleko poza jej granicami.