392 Shares 7187 views

Film "Bone Tomahawk": recenzje, aktorzy i role

Są filmy o premierze, o których mówią na długo przed pojawieniem się na ekranach, ale w rezultacie publiczność jest często rozczarowana – oczekiwania nie uzasadniają końcowego wyniku. Są zdjęcia, których nikt nie wie, dopóki nie zostaną wydane, ale nagle okazuje się prawdziwym oddechem powietrza. Taki film to westernowy horror "Bony Tomahawk", recenzje krytyków i widzów są bardzo imponujące.

Dyrektor obrazu

Twórcą malarstwa, S. Craig Zahler, który występował natychmiast jako scenarzysta i dyrektor taśmy, jest ciemnym koniem w świecie kinematografii. Na jego koncie uczestniczy tylko w sześciu projektach, z których większość to filmy krótkometrażowe. Najważniejsza praca Zalera była zaangażowana jako scenarzysta thrillera "Incydent". Film "Bony tomahawk" stał się jego debiutem reżyserskim. Obraz otrzymał entuzjastyczne recenzje krytyków. Ale o tym później.

Zaler jest ciekawą i wszechstronną osobowością. Jest pisarzem, pisarzem i muzykiem. Cztery jego powieści zostały opublikowane. Według ostatniego z nich, reżyser filmu "Bony tomahawk", który jest niemal pozytywny, pisze scenariusz nowego "Złodziei z Rattleborg". Opowieść oparta jest na opowieści o dwóch kowbojach, którzy przybyli do osady indiańskiej. Oferują pomoc w powrocie bandyty porwanej córki przywódcy plemiennego, a w zamian zwracają się do indyjskich szamanów, aby spowodowały "burzę deszczu" z silną burzą w określonym miejscu. Zaler jest prawdziwym mistrzem pióra, skrupulatnie pisując portrety swoich bohaterów. W rezultacie czytelnicy postrzegają postacie książek jako swoich przyjaciół. Metoda ta działa w filmie "Bone tomahawk" ("Bony tomahawk" w języku rosyjskim).

Wybór gatunku to duża część sukcesu

Zachodnie były niezwykle popularne w połowie ubiegłego wieku, ale potem ustąpiły miejsca takim gatunkom, jak filmy o thrillerze, horroru i gangsterze. Za swoje debiutanckie dzieła, Zaler wybrał dokładnie zapomnianego starego westernu, a on nie zawiódł. Film "Bone Tomahawk", którego recenzje można przeczytać dalej, nadal różni się od klasycznych westernów – reżyser nie boi się dodać do niej dość dawnej bardzo krwawej sceny realistycznej. Rezultatem była diabelska koktajl zachodnia z elementami horroru.

Wspaniała obsada

O każdej artystce i jego roli w filmie "Bone Tomahawk" w 2015 roku porozmawiamy osobno, ale warto zauważyć fakt, że bardzo mało znanych tego młodego reżysera było w stanie zebrać wielką rolę: Kurt Russell, Matthew Fox, Richard Jenkins i Patrick Wilson Grały razem. Każdy z nich otrzymał podręcznik, ale żywy wizerunek – doświadczonego szeryfa, filozoficznego starszego adwokata, agresywnego łowcy nagród i kowbojka, zazdrosnej żony zazdrosnej o wszystkich, którzy się do niej zbliżają.

Pracuj na zdjęciu

Aby spróbować swoich sił w produkcji scenariusza scenarzysty, S. Craig Zaler planował w 2012 roku. Tymczasem Timothy Oliphant miał być w filmie. Rok później Kurt Russell zgodził się wziąć udział w projekcie. Matthew Fox i Patrick Wilson dołączyli do obsady w roku 2104. W tym samym roku zaczęło się kręcenie filmu. Mieli odbyć się w Utah i Nowym Meksyku, ale ostatecznie film został zastrzelony w Malibu, Paramount Ranch National Park. Ciekawostką: zdjęcie zdołało się skończyć w rekordowym czasie – zaledwie trzy tygodnie.

Działka zachodniego horroru

Film powstał pod koniec XIX wieku na granicy pomiędzy Texasem a Meksykiem. Dwóch bandytów, Purvis i Buddy, zabijają podróżnych na prerii, czyszczą ciała i rzeczy. Usłyszawszy hałas, ukrywają się w gardle. W nich znajdują się przerażające totemy utworzone z kości, w tym ludzkich. Wkrótce wędrują na cmentarzu indyjskim i są atakowani. Buddy zostaje zabity, a Pervis ucieka.

Po chwili pojawia się w małym miasteczku Bright Hope, gdzie są nadzorowane przez szeryfa Franklina Hunt i jego dwóch asystentów. Jeden z nich, starszy Chicory, mówi szeryfowi o podejrzanym obcym, a Hunt aresztuje Pervisa, po tym, jak zastrzelił go w dążeniu do ucieczki.

Asystentowi pomaga asystent lekarza miejscowego, Samantha O'Duir. Pozostaje w biurze szeryfa na noc, martwiąc się o kondycję Persisa. Drugi asystent Hunt chroni bandytę – Nick.

W nocy miasto jest atakowane przez Indian. Pan młody zabija, a Nick, Samantha i Purvis zostają porwani. Od miejscowych Indian dowiadują się o plemieniu indyjskich kanibalów, których wszyscy się boją i unikają spotkania się z nimi. Khan gromadzi ludzi, aby uratować porwanych, ale tylko cztery osoby zgadzają się pójść na wyprawę ratowniczą. Będą mieli kilka dni ciężkiej pracy i spotkania z niebezpiecznym i okrutnym wrogiem.

Motywacje czterech osób, które podjęły misję ratowniczą, są interesujące. Szeryf Hunt, z twarzą tak nieprzeniknioną, jak stuletni dąb, kieruje oddziałem, bo po prostu musi to zrobić. Jest szeryfem i nikt nie może wykonywać swojej pracy. Starszy pomocnik Buddy jest gotowy podążać za szefem na krańce ziemi, a Hunt nie może mu pomóc, chociaż rozumie, że stary jest ciężarem. John Brooder idzie z każdym, aby zemścić się na Indianach za jego złamane życie, a kowboj Arthur O'Duir jest gotowy na wszystko, aby uratować ukochaną żonę. Każdy z nich ma słabe punkty, ale w najistotniejszej chwili wszystkie z nich potrafią wykazywać wielką siłę woli.

Reakcja krytyków

Film o gatunku zachodniego horroru "Bony Tomahawk", recenzje krytyków i widzów, był jednogłośnie pozytywny, został nagrany za zaskakująco skromny budżet według standardów niedawnych filmów – około 2 milionów dolarów. Taśma ograniczała się do wynajmu, co nie przeszkodziło jej stać się jasną premierą i zasługuje na pochwały krytyków filmowych. Zdjęcie zostało nagrodzone kilkoma nagrodami.

Western-horror "Bony Tomahawk": aktorzy i role

Kurt Russell jako szeryf Franklin Hunt

Podczas swojej długiej kariery aktora pojawił się przed widzem na różne sposoby. Przede wszystkim pamiętał, że grał w wielu fantastycznych bojowników w latach 1980-1990. Najsłynniejsze dzieła Kurt Russell – cyberpunk "Ucieczka z Nowego Jorku", horror "Coś", thriller "Proof of Life" i detektyw western "The Ghoulish Eight". Najlepsze role aktorki związane są z filmami Quentina Tarantino. Filmografia najciekawszych i najbardziej udanych obrazów Russella została uzupełniona horrorem "Bony Tomahawk". Aktorzy, którzy wzięli udział w tym konkursie, stanowili doskonałą linię utalentowanych wykonawców.

Szeryf Franklin Hunt jest osobą spokojną i lakoniczną, która widziała i wolała rozwiązywać problemy w spokoju. Ale to nie znaczy, że nie jest zdolny do aktywnego działania. Jeśli sytuacja tego wymaga, jest gotowy ryzykować swoje życie bez zwłoki, aby ocalić ludzi, których zobowiązany jest do ochrony jako szeryfa miasta.

Matthew Fox jako John Brooder

Aktor był znany z udziału w serialu "Staying Alive". Jego postać, John Brooder, jest dude i rasistowskie, pomagając Indianom za śmierć swoich bliskich. Jednocześnie jest gentlemanem i bez wahania wezwany jest, aby pomóc szeryfowi w poszukiwaniu porwanej Samanthy O'Doyer.

Richard Jenkins – asystent szeryfa Cykoria

Aktor odgrywa głównie rolę drugoplanową, a najbardziej znanym obrazem z jego udziałem jest film "Visitor". Za rolę w niej Jenkins został nominowany do Oscara. W "Bone Tomahawk" jego bohaterem jest wdowa poświęcona szeryfowi, który kocha filozofowanie.

Patrick Wilson jako Arthur O'Doyer

Najbardziej znanymi filmami z udziałem aktora są horrory "Astral" i fantastyczny film akcji "Keepers".

Kowboj Arthur O'Dwyer w wykonaniu Wilsona jest zwodniczą miękkością. Kiedy towarzysze kowboj ze względu na złamaną nogę zmuszeni są iść naprzód, wskazując drogę do niego kamieniami, nie zrezygnuje, ale wykazuje wielką wolę, starając się, aby reszta ratowała żonę.

Ciekawe fakty o zdjęciu

Kurt Russell przeczytał jedną z książek Zalera i odniósł się do niego jako bardzo utalentowany pisarz. To zdanie zostało umieszczone na tylnej okładce wszystkich kolejnych książek przez reżysera i scenarzystę "Bone Tomahawk".

Dla aktora David Arquette, jest to drugi western o kanibalach, w filmie, w którym brał udział. Pierwszym był obraz "Ogre".

Scenariusz filmu Zaler napisał w 2007 roku, a ostatnia wersja westernu została wzięta z pierwszej wersji rękopisu.

Wnioski

Film "Bone Tomahawk" w 2015 jest strasznym, dziwnym i pięknym zachodem z elementami przerażenia o konfrontacji między kowbojami a Indianami kanibalistycznymi. Silne i mocne zdjęcie z silnym scenariuszem i dobrze grającymi aktorami – rzadkością w kinie ostatnich lat. Z pewnością warto oglądać, ale z jednym warunkiem: jeśli widzowie mają silne nerwy i żołądki, ponieważ wiele scen przemocy jest kręconych bardzo realistycznie.