398 Shares 8616 views

Japońska ceremonia herbaty

Japońska herbata ceremonia jest wspólnym tea party w szczególności formę rytuału. Urodziła się w tym kraju już w średniowieczu. Początkowo jej rola w procesie medytacji buddyjskich mnichów, a dziś jest integralnym elementem kultury miejscowej ludności.


Sprowadzony z herbatą kontynentalnej zaczął być używany w tym kraju z VII-VIII wieku. BC Z rozprzestrzenianiem się buddyzmu Zen zaczął go używać wszędzie. Następnie jeden mnich napisał książkę na temat korzyści płynących z herbatą, został przyjęty na dworze Szoguna Minamoto Sanetomo. Napój ten stopniowo zajęło należne jej miejsce wśród Samuraj, arystokratów, impreza z okazji turniejów „herbaty” zgromadził dużą liczbę uczestników.

Japońska herbata ceremonia odbyła się z dużej liczby odmian degustacji napojów, zgodnie z jego smaku określana locus tego wyjątkowego krzewu. Tradycja szlachty i stopniowo przesuwane do zwykłych ludzi, ale to nie było tak pompatyczny i uroczyste, a to prosta spotkań dzielenie herbatę i leniwe rozmowy.

Podstawą japońskiej ceremonii herbaty zawiera Sung herbata chińska tradycja, która została założona przez mnichów około 1236-1308 lat. W tym okresie, przeszkolony przygotowanie sztuki napojów pachnący i pierwszy mistrz. Japońska ceremonia herbaty w tej formie, jaką znamy, powstała później, w 1481 roku, dzięki Murat Juku. Weszła tradycję władców i przeniósł się stopniowo w kierunku swoich poddanych.

Podstawą było to, że idea „wabi” i pragnienie naturalności i prostoty. Stała przeciwieństwie do bardziej bujne i luksusowych „turniejach herbaty”, prowadzonych przez samurajów. Ceremonia herbaty w Japonii w połączeniu z 4 podstawowe zasady: harmonia – wa, czystość – Sai, cześć – kei, cisza i spokój – Seki.

Późniejsze tradycje związane z picia herbaty tylko ewoluowały. W 1502-1555 gg. użyto do przeprowadzenia ich specjalne domy herbaty, lub „tyasitsu”. Aby zachować zgodność z zasadą harmonii (WA), zaczęli budować w stylu chat chłopskich z strzechą. Ceremonia herbaty w Japonii z tego okresu było wystąpić z wykorzystaniem ceramiki stołowej.

Nieco później niektóre z domu zaczął tworzyć ogród z kamiennymi ścieżkami (Rodz), który został nazwany „tyaniva”. W tym samym czasie założył i etykieta ceremonii była sekwencja działań osób zaangażowanych, a także tematów rozmów, prowadząc tea party. Wszystko wokół było stworzenie atmosfery spokoju, możliwość poruszania się z dala od zmartwień, zbliżając się do piękna i prawdy.

Te innowacje dodaliśmy kolejną zasadę zwaną „Sabi”. On domniemanych obecność ukrytego piękna, a nie wzrok, który miał być proste rzeczy, pastelowe kolory kolory, miękkie dźwięki. W rzeczywistości był mini-performance, był traktowany jako forma praktyki duchowej, a wszystkie działania, części i przedmioty mają znaczenie symboliczne.

Tajemniczy i ciekawy kraj, Japonia! Tradycje tego państwa utworzone na przestrzeni wieków. Wiemy, ceremonia herbaty podczas swego istnienia zdobyła kilka odmian. Wśród nich są sześć podstawowy: w nocy – w świetle księżyca; sunrise – od 3.00 do 6.00; rano – w czasie upałów; po południu – o 13.00; Wieczorem – po godzinie 18.00; specjalnego – na specjalne okazje.

Co za pełen uroku i oryginalności Japonii! Jego tradycja, jak była czasem wydawać niewiarygodne. Tutaj wszystko jest niezwykłe: gejsza, kabuki występy, nawet tradycyjny japoński sposób życia wydaje bardzo nietypowe, gdy się poznaliśmy. Co ciekawe, na zewnątrz wszystko wygląda trochę sham, ale pozostaje prawdą. Japoński – naprawdę niesamowici ludzie, czcili piękno natury, żyją w pełnej harmonii z nią oraz z szacunkiem dla jego wielkości.