416 Shares 8035 views

„W futrze ryb”: phraseologism wartość i historię jej występowania

W języku rosyjskim, wiele ciekawych zestaw fraz, którego znaczenie nie jest łatwe do zrozumienia dla obcokrajowców. Ale czasami nawet urodzony w rosyjskich ludzi nie może dokładnie wyjaśnić tę czy inną ekspresję i prawo do korzystania z niego. Na przykład, definicja, że kiedyś każdy słyszał „na futra ryb” frazeologicznych znaczenia i historii jego występowania, będziemy starać się w tym artykule.

W rosyjskiej ryby mają sierść?

Od wczesnego dzieciństwa uczy nas, że grubej miękkiej wełny – jest to jedna z charakterystycznych cech ssaków. Więc dlaczego mówimy: „On futra ryby”? Znaczenie phraseologism łatwe do wyjaśnienia – jest to bardzo słaba jakość pokrywy izolacyjnej lub jej braku. W rybach, futro nie jest? Więc jeść popularny wyraz, gdy chcemy podkreślić słabą jakość niektórych przedmiotu (zwykle odzieży) i jego niezdolności do ogrzać.

pochodzenie

Idiom „na futra ryby” pochodzi ze starej rosyjskiej przysłowie. W pełnej wersji to brzmi następująco: „Pokryć biednych na ryby do futra” Wcześniej w tym samym idiomu aktywnie stosować: „Na Sterlet futra.” To był biedny, którzy nie mogą pozwolić sobie wystarczająco ciepłe ubrania dla rosyjskiej zimy. Według niektórych ekspertów, to przysłowie miało głębszy sens, na przykład, przypomniał, że aby poznać stan osoby, a jego sytuacja finansowa może być starannie sporządzający jego ślady. Dziś jednak to przysłowie jest prawie całkowicie z użytku i można go usłyszeć bardzo często.

„W futrze ryb”: wartość phraseologism i jego prawidłowego użytkowania

Wykorzystując swoje powiedzonka mowy, można przekazać do wykształcony, oczytany i dowcipny. Kiedy należy powiedzieć „na ryby do futra?” Znaczenie phraseologism wiąże go użyć do oceny jakości ubrania. W mowie potocznej, można go używać, gdy myślę, że złej jakości rzeczy lub noszone w zimnie zbyt. Dobrym przykładem: „Jestem tak zimno dzisiaj, bo mam kurtkę na futra ryb” lub „I jak wkłada coś na mróz ulicy, a na ryby do futer.” Oba te wnioski są poprawne i będą istotne w odpowiednich sytuacjach. Jednakże, należy zachować ostrożność podczas korzystania z nich ubrania krytykować kogoś innego, można zranić swojego właściciela. I wreszcie, pamiętajmy popularną piosenkę studenta: „mój platishko na ryby do futer, piór moje rękawiczki na węża …”.