612 Shares 5939 views

Zagadka: „Co ma łeb, ale nie ma mózgu”

Co ma łeb, ale nie masz mózg? Puzzle, które jest często zadawane dzieci. On nikomu nie przeszkadza, że w młodym wieku, nie każde dziecko może zrozumieć co w tym wszystkim chodzi. Po tym wszystkim, prawie każdy rodzic poświęca swoje dziecko w szczegółach anatomicznych od najmłodszych lat.


produkty

„Co ma łeb, ale nie ma mózgu?” – odpowiedź do tej zagadki może być niejednoznaczne, podobnie jak w większości tych klejnotów sztuki ludowej. Oczywiście, ludzie od dawna obraz był skomplikowany, składający się z prawego i „źle” odpowiedzi.

Zagadyvaya zagadka: „Co ma łeb, ale nie ma mózgu” – ludzie, w większości przypadków, można oczekiwać, aby usłyszeć jeden konkretny przykład. Okazało się, że „prawo” będzie więcej z następujących opcji – ser, czosnek, cebula.

Rzeczywiście, wiele znanych wyrażenia – „głowa ser”, „główka czosnku.” „Right odpowiedź” z tu i tam. Ale nie wszystko jest takie proste. Istnieje wiele innych wariantów odpowiedzi na zagadkę: „Co ma łeb, ale nie ma mózgu?”.

alternatywa

Jeżeli odpowiedź na to zagadki jest oczywiste dla dziecka, każdy dorosły jest w stanie zaoferować inną odpowiedź lub nawet wyjaśnić, dlaczego. Oczywiście, nie należą w naszym małym listy zniewag i niewybrednych żartów, ale nawet w tym przypadku, istnieje kilka alternatyw.

Na przykład, można łatwo odpowiedzieć – pin, który jest nazywany również tępy łeb głowica. Czy to jest dobra odpowiedź dla dziecka – Vinni PUH, którego głowa opiłki.

Tak, i każdy produkt, który nawet nieco przypomina człowieka lub zwierzęcia. Wróble, wróble, manekin posąg – można wymienić dowolne słowo i będzie absolutną rację. Ponadto, jeżeli w tradycyjnym rozwiązaniu, kombinacja „głowa …”, a następnie tego samego lub nadziewane manekina posiada pełną „głowa”, więc te opcje będą bardziej poprawne.

Niestety, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie dla dziecka do przedszkola lub szkoły, trzeba zadzwonić zatwierdziła opcję „spożywczy”, jak większość nauczycieli nie akceptują odchylenia od zapamiętanymi standardów, ale ponieważ dziecko może łatwo dostać złą ocenę sprzeciwu. Więc sam zdecydować, co zrobić, jeśli ich dziecko pomóc w odpowiedzi na zagadkę: „Co ma łeb, ale nie ma mózgu?”.