900 Shares 2506 views

Lure of Komarovsky: niuanse i osobliwości

Pomimo dużej ilości informacji, porad pediatrów i który dla wielu rodziców jest kwestia, kiedy zacząć pokarmów stałych, pozostaje otwarte. Po wszystkich wykwalifikowani lekarze mówią, że aż sześć miesięcy dziecko powinno być nic, a moja babcia powiedziała, że przyzwyczajeni do jedzenia z potrzeby dorosłego dziecka mieć miesiąca życia. Nie mniej ważne jest pytanie, gdzie jest potrzebna, aby rozpocząć zapoznanie dzieciaka ze zwykłej żywności. Ale nawet lekarze i naukowcy nie mogą dojść do porozumienia.


Niektórzy mówią, że lepiej jest zacząć jeść warzywa, inni nalegają na przecierów owocowych i innych – na zbożach. Ale przynęty Komarovsky rozpoczyna fermentowanych produktów mlecznych, takich jak jogurt. Ten popularny w CIS lekarza opiera swój pogląd, że przewód pokarmowy niemowlęcia używany wyłącznie do produktów mlecznych. Ponadto, w specjalnych jogurt zawiera bakterie kwasu mlekowego, które są w stanie wytrzymać wiele bakterii i zmniejszenie ryzyka infekcji przewodu pokarmowego. Ponadto, produkt ten poprawia trawienie i zmniejsza obciążenie inne dziecko słabego wątroby.

Pierwszy wabik Komorowski zaleca wprowadzić na początku dnia, stopniowo zastępując je drugą karmienia dziecka. Na próbce oblicza się sporo: pierwszy raz wystarczy karmić dziecku parę łyżeczek. W kolejnych dniach, dawka jest podwojona, aż dziecko zacznie jeść 100-150 gramów jogurtu jednego karmienia. Dalsze przynęty Komarovsky ujęto tak: gdzieś w zużyciu 5-dniowego jogurtu dodaje do niego twarogu. Oczywiście, to wszystko zrobić, pod warunkiem, że dziecko nie ma żadnych wysypkę, zaburzenia trawienia, jest energiczne i zdrowe. W wieku 6-8 miesięcy wystarczy stopniowo wprowadzać 30 gramów twarożku, do 9 z jego wartością jest dostosowana do '50 Jeśli dziecko takie jedzenie nie smakuje, Komorowski zaleca nieco osłodzić go.

Jeśli wchodzi się pokusie Komarovsky, po całkowitym zastąpieniu karmienie fermentowane produkty mleczne (i powinno zająć około 7-10 dni), można wprowadzić kolejne karmienie. Ten lekarz zaleca zastąpienie ostatni posiłek mleka i kaszek zbożowych: gryka, ryż lub płatki owsiane. Gotowanie go samodzielnie lub kupić rozpuszczalną wersji pakietu – powinno rozwiązać matka sama.

Wprowadzanie pokarmów stałych przez Komarovsky, tylko do 8 miesięcy w diecie dziecka dodać warzywa i owoce. Po pierwsze, zaleca, aby dać dziecku spróbować bulion warzywny, a dopiero potem przejść do zupy jarzynowej lub puree. Po 2-3 tygodniach należy dodać kawałek mięsa lub żółtka. Owoce Komorowski zaleca dając tylko po pojawieniu się pierwszy ząb dziecka, ale nie wcześniej niż 6 miesięcy.

Oto przynęty Komarovsky. Tabela wprowadzania produktów, które są zalecane do używania większość pediatrii różni się nieco od tego systemu. Na przykład, wielu lekarzy uważa, że produkty mleczne, a zwłaszcza ser – zbyt ciężkie dla żołądka produktów dziecięcych. Dlatego większość nadal zaleca, aby zacząć wprowadzać warzywa lub owoce. Ale i tu istnieją pułapek degustacja słodkie jabłka czy banany, dziecko może odmówić jeść świeże kalafior, cukinia lub ziemniaki.

Ale w jakim wieku i jakie produkty zaczynają wprowadzać swoje małe dziecko do dorosłego żywności powinny być rozwiązane tylko przez rodziców dziecka, kierując się radą lekarzy i zdrowego rozsądku.