867 Shares 6375 views

5 typowych błędów przy planowaniu oszczędności emerytalne: Nie pozwól im!

Pension czasami wkrada się niepostrzeżenie, dopóki jesteś w rodziny, wychowania dzieci i kariery budynku. A następnie spędzają sen starość w wiejskim domu, gry w golfa i relaks na plaży, może prowadzić do konieczności umieścić na kamizelce i pozdrowić ludzi przy wejściu do supermarketu, zamiatanie podłogi. Chociaż taki los nie wyprzedzić, należy zbadać najczęstsze błędy związane z oszczędności emerytalnych, aby utrzymać je w swoim życiu.


1. Zbyt optymistyczny plan lub brak planu

Niektórzy ludzie albo nie wiedzą albo nie obchodzi, ile pieniędzy będą musieli zapewnić sobie wygodną emeryturę. Ocenić swoje potrzeby i możliwości realistycznie. Pomyśl o tym, jak widzisz swoje życie w przyszłości, co trzeba, ile pieniędzy będzie w stanie zapewnić tego rodzaju stylu życia. Idealnie, zaleca się podwoić tę liczbę w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

Na przykład, duże kwoty pieniędzy może iść na leczenie, ponieważ u osób starszych często jest koniecznością. Więc trzeba obliczyć, ile to usługi lekarzy i pielęgniarek, leków, reszta w sanatoriach i mieć pewność, aby dodać go do artykułu o planowanych oszczędności wydatków.

W Internecie można znaleźć wiele różnych kalkulatorów, które pomogą Ci obliczyć kwotę potrzebną do komfortowego emeryturę. Spróbuj uruchomić z grubsza oszacować, ile trzeba odłożyć, a następnie zwrócić się o wyjaśnienia do profesjonalnego finansisty.

2. Badanie powierzchni proponowanych warunkach depozytów

Ważne jest, aby dokładnie zbadać wszystkie składki programu i wykorzystać je dla własnych korzyści, co jest kluczem do własnego przyszłego sukcesu. Należy obliczyć której naliczane są odsetki w różnych bankach, i dowiedzieć się warunki otwarcia dodatkowego funduszu emerytalnego. Wiele zignorować tę radę, naiwnie wierząc, że będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy jest potrącana z pensji co miesiąc. Tu dopiero potem musiał zadowolić niskich dochodach i żyć grosz do grosza, co, oczywiście, nie będzie w stanie zaspokoić pragnienie, aby w pełni i bezproblemowo odpocząć na starość.

3. Pomyśl o emeryturze na krótko przed jej wydaniem

Znany przysłowie „Przygotuj sanki w lecie, a koszyk – w zimie” byłoby właściwe w tym przypadku. Po tym wszystkim, tym szybciej zaczniesz opóźnienie, tym większa kwota oszczędności w końcu. Kiedy jesteś młody, zawsze istnieją pewne pozycje wydatków: Chcę odpocząć za granicę, aby odłożyć na wychowaniu dzieci, kupić dom i uczynić go dobrym stanie … I wiele z powyższych jest to naprawdę konieczne, nie tylko w wieku emerytalnym, ale również u osób młodych. Tutaj tylko nie ma gwarancji, że potem ktoś będzie w stanie w pełni utrzymać się w starości, więc pomyślmy o tym, co jest lepsze od ciebie, nikt nie zadba o ciebie.

4. Krótkowzroczność

Kiedy jesteś młody, chcesz żyć pełnią życia, cieszyć się każdą chwilą życia, spędzając każdy ostatni grosz. A może jesteś sukces w biznesie i spróbować niech cały dochód nadal obracać. Ale dla młodych, w połączeniu z brakiem przewidywania, co do zasady, prowadzi do katastrofalnych rezultatów. Wystarczy pomyśleć, że po przyzwyczaił się do wygodnego życia w młodości, będzie niezwykle trudno wyregulować do ścisłego reżimu gospodarki w starszym wieku, gdy pieniądze nie są już potrzebne do celów rozrywkowych, a dla utrzymania życia na najwyższym poziomie jakościowym.

Inwestycja 5. Cashing

Kiedy na pewno wiedzą, że bank masz funduszu zgromadzonych środków, ryzyko jest duże, że nie można pomóc, ale wydawać pieniądze – jeśli nie wszystkie, to przynajmniej jego część. Jednakże, zdecydowanie nie polecam, aby myśleć o wkładzie jako kwoty, która może zostać wypłacone w dowolnym momencie. Pamiętaj, że to jest ważniejsze i bardziej przydatna będzie na starość, kiedy zdrowie nie pozwala nam zarabiać noce. Używaj go tylko dla najbardziej ekstremalnych i pilnej potrzebie, jeśli nie ma innych opcji nie pozostało!