191 Shares 3079 views

Co to jest kołnierz Shantza

Obroża Shantza to szeroki "kołnierz" wykonany z miękkiej tkaniny, otaczającej szyję i zapiętej na plecach z rzepem. Musisz go kupić w specjalnych sklepach ortopedycznych. Konsultacje z doświadczonym personelem pomogą Ci wybrać urządzenie, które jest dla Ciebie odpowiednie.


Trzeba jednak zrozumieć, że kołnierzyk Shantz nie lecza jakiejkolwiek choroby, ale łagodzi objawy chorób kręgosłupa lub łagodzi napięcie i zmęczenie szyi. Innymi słowy, pełni funkcję kul. Kołnierz weźmie na głowę ciężkość, rozdając ją na obojczykach i lekko – na podstawie szyi. Dzięki temu obciążenie jest rozłożone równomiernie, mięśnie, więzadła i ścięgna na szyi są rozładowywane, a głowa jest zamocowana we właściwej pozycji.

Co to jest kołnierz?

Obrońca szyi Shantz jest przydatny do łagodzenia bólu w przypadku, gdy jedno mięśnie przeciąga się po boku szyi, powodując tym samym silne bolesne doznania. Urządzenie poprawi prawidłowe położenie i złagodzi ból.

Po nadmiernym wysiłku fizycznym, kiedy napięcie czucia i zmęczenie są odczuwalne, kołnierz ortopedyczny stanie się wiarygodnym asystentem w celu wyeliminowania tych objawów.

Ataki zespołów tętnicy kręgosłupa, gdy mdłości, bóle głowy lub bóle karku szyi, zaleca się noszenie kołnierza Shantz. Wskazanie ogólnego dobrobytu w tym przypadku może pogarszać się, gdy urządzenie jest zużyte, więc musisz słuchać swoich uczuć. Przy pierwszych oznakach zepsucia kołnierz jest usuwany.

Jak wybrać kołnierz

Obroń Shanka Nie siedzaj zbyt mocno na szyi. Wyczuwana jest uczucie duszności i silnego nacisku. Sprawdź to bardzo prosto. Jeśli palec przechodzi łatwo między szyjką a urządzeniem, ciśnienie jest normalne.

Bardzo ważne jest, aby wysokość kołnierza była prawidłowa. Z przodu pokrywa się z odległością od szczęki do podstawy szyi, a od tyłu – począwszy od czaszki. Dno kołnierza opiera się o kości pleców, a górna część podpiera dolną szczękę w taki sposób, że głowa jest mocowana w płaskiej pozycji. Prawidłowo wybrane urządzenie powtarza zakręty ciała. Ale słabo ustalony kołnierz nie tylko nie przyniesie ulgi, ale jest całkiem zdolny do czynienia krzywdy. Zawsze używać kategorycznie zabronione. Częste usuwanie obciążeń z szyi powoduje atrofię mięśni, tkanki zostaną wyczerpane, a szyja straci swoją funkcjonalność.

Obroża dla noworodków

Często kołnierzyk Shantza jest przeznaczony dla dzieci, które potrzebują tymczasowego ograniczenia ruchów szyi. Zazwyczaj to niemowlęta cierpiące na tortikollis, ranną szyję i noworodka z urazem narodzin. Najczęściej lekarz mianuje kołnierz przez miesiąc bezpośrednio po urodzeniu, ale druga opcja jest możliwa. Urządzenie jest noszone stale, z wyjątkiem chwil kąpieli. Bać się tego nie jest konieczne, jeśli lekarz mianuje, oznacza, że istnieje konieczność rozładowania szyi. U noworodków jest to często obserwowane. Obrońca nie spowolni rozwoju dziecka, wręcz przeciwnie, ograniczy ruchy, które dają mu bolesne odczucia, zrelaksują się i przywracają ruchy dotkniętych mięśni.