828 Shares 9658 views

„Ampicylina”: instrukcje obsługi, opinie. Analogi „ampicylina”

producenci leków oferują obecnie szeroką gamę antybiotyki, środki przeciwbakteryjne i środki bakteriostatyczne. Niektóre z nich mają szerokie spektrum działania, inni walczą z tylko niektórych mikroorganizmów. Takie leki są zakazane podjąć własną rękę, ponieważ efekty leczenia mogą być bardzo różne. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć o „ampicyliny” środków. Instrukcje użytkowania, rzeczywistych odpowiedników i prawidłowy sposób, aby wykorzystać zostanie przedstawiony uwagę.


Wstępie, że informacje te nie powinny zachęcać do samoleczenia. Jeśli masz problemy ze zdrowiem i potrzebują takich ważnych leków, takich jak antybiotyki, to trzeba szukać pomocy medycznej. Tylko w tym przypadku jest szansa na szybkie odzyskanie.

Znajomość Uwalnianie kształt, jakość i skład

Składnik aktywny leku jest związek o nazwie trihydrat ampicyliny. Analogi tego antybiotyku może być częścią tej samej nazwie lub różnych komponentów. Na nich dowiesz się w dalszej części tego artykułu. „Ampicyliny” najczęściej wytwarza się w postaci tabletek lub proszku. Ta ostatnia jest przeznaczona do podawania domięśniowego lub dożylnego. Wstępnie trzeba przygotować roztwór. Jak to zrobić poprawnie – szczegółowy opis w instrukcji. Rzadziej, na rynku można spotkać zawiesiny.

Koszt leków dostępnych. Oznacza „ampicylina” od dawna obecne na rynku farmakologicznym. Można go kupić bez recepty. Tabletki 20 jednostek 250 mg kosztuje około 20 rubli. W zależności od ceny producenta może być lekko przesunięty w górę lub w dół. Kupić butelkę proszku do wstrzykiwań w 15 rubli. Zatem zawartość ampicylinę w takim pojemniku mogą być różne: 200, 250, 500 i 1000 mg.

Jak działa „ampicylina”?

Lek „ampicyliny” odnosi się do pół-syntetycznym lekiem przeciwbakteryjnym penicyliny. Zakład ma szerokie spektrum aktywności, a więc są często przepisywane pacjentom bez uprzedniego wrażliwości siewu. Lek hamuje syntezę komórki bakteryjnej niż działanie bakteriobójcze.

Substancją czynną leku skutecznego przeciwko wielu drobnoustrojów tlenowych, zarówno Gram-dodatnich i Gram. Leki i ma minusa. Nie był w stanie hamować wzrost bakterii, które wytwarzają penicylinazę. Niestety, te są obecnie bardzo dużo. Często te mikroorganizmy, powstającą w wyniku niewłaściwego antybiotyków. To kolejny dowód na to, że jest to niemożliwe do samoleczenia i trzeba udać się do lekarza o pomoc.

substytuty penicylina

Mogę wybrać analogi „ampicylinę” samemu? Wszyscy lekarze oraz osoby z wykształceniem medycznym odpowiedzi na to pytanie jednomyślnie: to niemożliwe. Fakt, że niektóre substytuty mają wąskie spektrum działania, mogą nie być skuteczne w danej sytuacji. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą korzystać z wyznaczonego „ampicylinę” analogi nowej generacji lub nieaktualne substytuty należy zalecić lekarz.

Wiesz już, że lek należący do grupy penicylin. Dlatego alternatywny lek często wybierane niego samego. Jeśli mówimy o narkotykach, w których substancja czynna jest trójwodzian ampicyliny, następujące narzędzia mogą być zidentyfikowane: „Zetsu”, „Stantsatsillin”, „Penodil”, „Purtsillin”, „Pentreksil” i tak dalej. Przypomnijmy, że lek „ampicylina” może być produkowane przez różnych producentów. W związku z tym, modyfikowane i nazwa handlowa: „trihydrat ampicyliny”, „sól sodowa ampicyliny”, „Ampetsillin Innotech”.

Wymienić narzędzia można penicyliny antybiotyków z innymi składnikami aktywnymi. W tym przypadku analogów „ampicylina” będzie zawierał następujące aktywny składnik:

 • amoksycylina ( "Augmentin", "Ekobol", "Flemoksin");
 • fenoksymetylopenicylina ( "Kliatsil", "ospy");
 • oksacylina ( "Prostaflin");
 • Piperacylina ( "Pitsellin", "Pipraks") i inne.

Inną alternatywą: popularne antybiotyki

Analogi „ampicylinę” może mieć również inne składniki aktywne. Są leki należące do innych grup antybiotyków. Często, są one wybrane jako substytut gdy pacjent zostanie wykryte reakcje alergiczne. Niektóre leki są nowej generacji antybiotyków. Tak, oznacza „ampicylinę” analogi mają następujące.

 • Cefalosporyny „cefotaksymem” „ceftriaksonu”, „Supraks”.
 • Makrolidy "Sumamed", "Vilprafen", "Klatsid".
 • Tetracykliny: "Minoleksin", "JUnidoks", "Tigatsil".
 • Aminoglikozydy, „gentamycyna”, „neomycyna”, „streptomycyny”.
 • Linkozamidy „neroli”, „Dalatsin” i wiele innych.

Wskazania i ograniczenia korzystania z „ampicylinę”

Bezwzględne analogi „ampicylinę”, podobnie jak antybiotyk penicylinę często przepisywany do zmian bakteryjnych układu oddechowego: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc. Zastosowanie preparatu praktyka ENT w infekcjach nosa, gardła i uszu. Jest on przewidziany do choroby bakteryjne przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego. Wskazania do stosowania jest rdzeniowych, posocznicy, chorób skóry, chorób reumatycznych.

Przed użyciem antybiotyk „analogi” ampicylinę lub substytutów dla nowej generacji, ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją. Należy zwrócić szczególną uwagę na przeciwwskazania i działania niepożądane. Na przykład, lek „ampicylinę” jest niedopuszczalne, aby użyć dużą wrażliwość na jego składniki, alergie na inne penicyliny. Przeciwwskazania będzie również mononukleozy zakaźnej, choroby wątroby i krwi. Lek ten jest nieskuteczny przeciwko patologii wirusowych.

„ampicylinę”: instrukcje użytkowania

analogi narkotyków zawsze mają inny sposób wykorzystania. Należy zwrócić szczególną uwagę na to. Nieprawidłowe stosowanie antybiotyków prowadzi do najbardziej nieoczekiwanych konsekwencji z nieskuteczności leku do śmierci. Wiesz już, że „ampicylina” jest dostępny w dwóch postaciach: tabletki i zastrzyki (można znaleźć zawieszenie, ale to nie jest tak popularny). Jak ich używać?

 • Pastylki są przypisane do objętości od 1 do 2 g składnika aktywnego na dzień (podzielone na 4 dawki). Niemowlęta lek określony w zależności od wagi ciała. Nie zaleca się stosowania tabletek do leczenia dzieci.
 • Lek podaje się poprzez wstrzyknięcie dorosłych 250-500 mg raz na 4 lub 6 godzin (w zależności od zakażenia i ciężkości stanu). W przypadku leczenia „ampicylinę” jest stosowane u dzieci w porcjach 25 do 50 mg leku na kg masy ciała. To podczas ustawiania wtrysku przestrzegać środków ostrożności i technik aseptycznych jest ważne.

Czas trwania leczenia jest ustalana indywidualnie, ale nie powinien być krótszy niż pięć dni. Maksymalna dzienna dawka leku dla dorosłych wynosi 4 g, w postaci tabletek, lecz w postaci zastrzyków – 14.

Leczenie w okresie ciąży i laktacji

Niektóre analogi „ampicylinę” zatwierdzony do stosowania w czasie ciąży, ale tylko na zeznaniach. W większości przypadków jest to przyjemność narkotyków penicyliny. Kolejne w ciąży można podawać makrolidy, ale zdarza się to rzadko. Medycyna „ampicylina” dopuszczalne jest stosowanie w czasie ciąży przez lekarza. Jest to konieczne, aby powstrzymać się od zabierania antybiotyk tylko w pierwszym trymestrze ciąży. Przyszłe matki lek jest przepisywany w pojedynczej dawce określonego wzoru.

Jest udowodnione, że substancja czynna – trójwodzian ampicyliny – jest w stanie przenikać do mleka matki. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo dostania się leku w organizmie dziecka. Jeśli istnieje konieczność leczenia w okresie laktacji, konieczne jest, aby rozwiązać kwestię zakończenia karmienia piersią.

Dodatkowe informacje o lekach

Jeśli używasz analogowego „ampicylinę” tabletki z oryginalnego antybiotyku działania obu leków może znacznie zwiększyć. Dlatego ważne jest, aby wybrać właściwą terapię. Nie mieszać „ampicylinę” z nowej generacji antybiotyków i innych podobnych środków, ma działanie bakteriobójcze.

Ponieważ lek hamuje mikroflory jelitowej może powodować naruszenie czynności przewodu pokarmowego. Diuretyki, środki przeczyszczające i leki sorbenty zmniejszają wchłanianie antybiotyku. kwas askorbinowy, wręcz przeciwnie, zwiększa. Należy pamiętać, że lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.

Negatywne skutki terapii

Leki nie należą do nowej generacji antybiotyków. przechodzi ona ulepszoną czyszczenie. Dlatego lek może powodować negatywne reakcje. Wśród najczęściej:

 • niestrawność, nudności, wymioty;
 • dysbioza jelit, biegunka lub zaparcie;
 • zakażenia grzybicze jamy ustnej, skóry, narządów płciowych;
 • reakcje alergiczne, takie jak obrzęk, pokrzywka, wstrząs.

Alergia na „ampicylina”

Analog „ampicyliny” (w zastrzykach lub tabletki – nie ma znaczenia) z grupy penicylin, jak również samego leku, często wywołują alergie. W tym przypadku, może mieć różne manifestacje. Jeśli kiedykolwiek zaobserwowano takiej reakcji, trzeba pamiętać. W przyszłości, mianowania leków przeciwbakteryjnych, zawsze uwzględniać fakt lekarzowi.

Najczęściej uczuleni na ampicylinę „” przejawia się wysypka. Małe wrzody mogą być zlokalizowane na całym ciele lub w poszczególnych obszarach. Placówka również powoduje ból stawów i skóry szczelność. Mniej obrzęk występuje. Jeśli masz jakieś alergie trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, nie przyjąć kolejną dawkę leku. Dalsze leczenie wiąże się z wykorzystaniem sorbentów i leki przeciwhistaminowe. Konieczne jest również, aby podnieść analogiem antybiotyku.

„Ampicylina” i alkohol

Co jeszcze mówi o „lek” na ampicylinę przewodnika? Analogi penicyliny jako antybiotyk i opisał adnotacji nie zaleca łączenia z napojów alkoholowych. Takie kombinacje zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Poza etanolem w połączeniu z „ampicylinę” negatywnie wpływa na wątrobę i żołądek. Łączenie chemikalia mogą po prostu wyłączyć efekt leku.

Pomimo tego, że niektórzy użytkownicy zarządzać przegapić parę okularów likierowych w trakcie leczenia. Pacjenci mówią, że nic złego się z nimi. W rzeczywistości, jest to po prostu szczęście. Prawdopodobnie, konsekwencje będą manifestować więcej w przyszłości.

Komentarze o antybiotyku

Co opinie powstają u pacjentów z tego narzędzia? W większości przypadków lek jest skuteczny. To pozwala szybko pozbyć się problemu. Już na drugi dzień podawania antybiotyku jest zauważalna poprawa. Jednocześnie nie ma lekarstwa i negatywne strony. Dane terapia oznacza długi, podczas gdy nie ma negatywny wpływ na inne narządy. Prawie wszyscy pacjenci twierdzą, że korzystanie z „ampicylinę” naruszenie tabletki występuje funkcji trawiennych. Dla dalszego odzysku wymaga przebieg probiotyków. To nie jest tanie, mimo przystępnej cenie „ampicylinę”.

W ostatnich latach lekarze nie próbują przepisać lek opisany. Został on zastąpiony przez nowych i ulepszonych leków. Nowa generacja antybiotyki są całkowicie usunąć. To sprawia, że są mniej prawdopodobne, aby powodować działania niepożądane, nie toksyczny wpływ na organizm pacjenta. Niektóre leki, składają się z kombinacji materiałów, które wzmacniają ich działanie, na przykład, „Amoxiclav” lub „Augmentin”.

podsumować

Z artykułu dowiedziałeś o długich wynalezione już przestarzałych i antybakteryjnych leków zwanych „ampicylina”. Opinie, analogi tego leku i sposób jej stosowania – wszystko to rozmawialiśmy w szczegółach. Pomimo faktu, że obecnie wiele leków Wiesz, to nie jest konieczne do samoleczenia. Pamiętaj, że antybiotyki są bezużyteczne (i wręcz szkodliwe) w zakażeniach wirusowych. Większość przeziębienia było również spowodowane przez wirusy. Dobre zdrowie dla ciebie!