881 Shares 9419 views

Impatiens rośnie z nasion.

Piękne i jasne Impatiens kwiatowe można znaleźć w prawie każdym domu, w każdym ogrodzie. Ten kwiat ma jeszcze nam znane nazwisko „Vanka mokro”. Jego Impatiens otrzymał spadków cukru, które są tworzone na zębatych krawędziach jego liści. Roślina ta jest idealna dla początkujących ogrodników, gdyż jest bezpretensjonalny, toleruje wszelkie kaprysy natury, i jest często używany w Making łóżka, jak piękne Impatiens z nasion uprawianych wystarczy.


ogólny opis

Impatiens – rodzaj bylin i roślin jednorocznych, należące do rodziny „balsa”. Jego ojczyzną jest uważane za kraje Afryki Wschodniej. W Europie pojawił się w 1596 roku kwiat. I od tego czasu stał się kwiaty ozdobić nasz dom.

Pędy roślin gładkie, soczyste i pełne oddziałów. Wysokość skrzydła osiąga długość do 13 cm i są zwykle kształt owalny. Pozostawia się bogaty-zielone, mięsiste. Kolor kwiatów rośliny biały, różowy i czerwony. Możesz też kupić hybrydy z podwójnym kwiaty w różnych kolorach, oczywiście z wyjątkiem żółtego i niebieskiego. Rośnie z nasion Impatiens trzeba czekać aż do okresu kwitnienia. Następnie form kwiatowych owoce są zielone, a podczas dojrzewania owoce te pojawiają suchą kapsułkę z nasion. Propagowane przez nasiona Impatiens, a także wierzchołkowych sadzonek.

Jak rosną z nasion Impatiens

nasion uprawy balsam jest następujący.

Należy najpierw przygotować materiału siewnego i ziemi do hodowli roślin.

Doświadczeni ogrodnicy powinni kiełkują Impatiens z nasion w doniczkach, a następnie zasadzone rośliny w otwartym terenie.

Jeśli chcesz roślin w okresie letnim, nasiona wysiewa się na wiosnę. Namaczania nasion w zimnej wodzie, wcześniej traktując je roztworem nadmanganianu potasu. Następnie je sadzić w żyznej glebie.

Impatiens jest skromny do gleby, najważniejszą rzeczą, która jest pożywne. Dodać do podłoża humusu, piasku, torfu i ziemi arkusza w równych częściach. Następnie umieścić go w doniczce dowolną postać. Następnie nasiona obejmować torbę z tworzywa sztucznego i utrzymuje w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Nasiona powinny kiełkować w piątym dniu po namoczeniu. Ponadto, gdy roślina będzie liści, przyciąć je na kształt krzewu.

Z nasion niecierpka najlepiej sadzić w otwartym terenie w połowie czerwca. Dla roślin zadowoli każdego półcień. Chociaż, jeśli swoimi Impatiens, dorastał w pomieszczeniach, to będzie prawie natychmiast przyzwyczaić się do otwartej przestrzeni. Impatiens również kwitnie od początku czerwca do połowy października (kiedy nie będzie pierwsze mrozy). Pod koniec lata, wykopać roślinę ostrożnie odciąć wierzchołki sadzonek i będzie je sadzić.

Zapewniamy nawadniania.

Latem roślina wymaga obfitego podlewania. Pierwszy podlewania powinny być przeprowadzone po wyschnięciu warstwy górnej podłoża. Woda przenika rośliny mającej temperaturę pokojową. Uważaj więc, że gleba nie zachowuje wilgoć i nawilżone.

podkarmlivaniya

Nawozić roślin od wczesnej wiosny do późnej jesieni raz na dwa tygodnie złożonych nawozów.

Przycinania.

Jeśli nie po raz pierwszy rosną Impatiens rośliny wiosenne uprawianych w okresie zimowym, aby wyciąć połowę długości i szczypać się szczyty. Sprzyja to powstawaniu nowych pędów, a najlepszym kwitnienie. Im większy zakład będzie strzelać, tym lepiej będzie okresem kwitnienia. Produkujemy również rośliny uprawnej z chorymi lub słabych gałęzi.

Choroby i szkodniki.

Pamiętaj, że podobnie jak innych roślin, Impatiens może zranić i uszkodzone przez owady.

Objawy mogą obejmować: szare patyny i szarej pleśni na liściach, żółknięcia, odbarwienia i defoliacji okresie kwitnienia, lub odwrotnie blado łodygi.

przyczyny choroby mogą być różne. Ten stojącej wody, brak składników odżywczych, takich jak mszyce szkodniki lub mączlików.

Dlatego stale obserwować roślinę i zapewnienia mu warunków koniecznych do dobrego wzrostu i kwitnienia.