489 Shares 9187 views

Ogrodnictwo w upadku. Co robić w ogrodzie jesienią?

Każdy wie, że prawdziwy właściciel jesienny ogród potrzebuje dużo uwagi i opieki. Praca wykonana w tych miesiącach, przeznaczony jest do uprawy gleby, wzbogacając ziemi niezbędne materiały i zapewnienia ochrony roślin w okresie zimowym.

Powstawanie Landscape Design

ogrodnictwo w upadku obejmuje sadzenie młodych drzew owocowych. Ponieważ ziemia jest jeszcze ciepły po ciepłym okresie letnim, korzenie młodych siewek zakorzenić szybko w nowej lokalizacji. Zwłaszcza jesienią rośliny nie emitują nadmiar energii na wzrost liści i powstawania owoców. Dlatego cała jego siła, wysłali do korzeni. Co sadzić jesienią w ogrodzie? To już zależy od ciebie. Praktycznie nie ma takiego roślina wieloletnia, która nie zaakceptuje w tym czasie. Pomimo faktu, że spadek jest uważany deszczowej, zaleca się, aby nie zaniedbać podlewania nowo posadzonych drzew, jak wiatr może bardzo szybko wyschnąć wierzchnią warstwę ziemi.

najlepszy nawóz

Oczywiście, to zajmuje dużo czasu na jesieni ogród, uprawa i pni drzew. Można przygotować własny nawóz. Wiele osób uważa, że głównym zadaniem pracy w ogrodzie jesienią jest sprzątanie opadłych liści. Ich ogrodnicy zazwyczaj prowizja w stosy i palono. To jest największy błąd. Dlaczego spalić lub unieszkodliwienia substancji życiodajnej, a następnie osobno kupić nawóz, czy mogą to zrobić samemu? Proponujemy postępować racjonalnie i nie wydać dodatkowe pieniądze do nawożenia ogrodu przeprowadzono jesienią. Poczekaj, aż będą zanikać wszystkie liście, a następnie iść na jej kosiarka do posiekać je dobrze. Ponadto wokół każdego drzewa ostrożnie bez uszkodzenia systemu korzeniowego czyni mały otwór. Eksperci zalecają, grabienie liści im rozdrobnione. Wszystko to zaczyna się gwałtownie pogarszać. Nasze małe liście zamieniają się w pięknej organicznego dodatku do gleby. Więc nadal spędzają rozdrabniania i zaizolować korzeni drzew w zimie. Oto potrójna korzyść dla Twojego ogrodu!

Gotowanie drzewa owocowe na zimę

Zazwyczaj w ogrodzie w okresie letnim nie ponosi pracę. W tym okresie nie jest zgromadził znaczną liczbę szkodników. Ogrodnictwo jesienią zapewnia również do obróbki pni i koron drzew. Kiedy najlepiej byłoby to zrobić? Bezpośrednio po zbiorze drzew owocowych jest zalecany w leczeniu mocznik. W związku z tym rozwiązaniem jest gotowa. Musimy 500 g mocznika na 10 litrów wody.

W przypadkach, gdzie drzewa zaatakowane przez parcha lub więcej upraw zniszczonych przez zgniliznę, chore rośliny traktowane z siarczanem miedzi. Gotować oznacza łatwe. Jego roztwór składał się z 100 g siarczanu i 10 litrów wody. I owoce, które zostały dotknięte przez zgniliznę, musi być usunięty z terytorium działce. Drzewa muszą być starannie obkopat. Lepiej jest używać wideł, aby nie uszkodzić korzeni. Następnie można dodać nawóz i woda drzewa. To nie jest zalecany do wyrównywania gleby po obkapyvaniya. Jest wyjaśnienie. Nierówna powierzchnia lepiej wchłania wilgoć po deszczu i roztopowych. Są one następnie idealnie wyrównać glebę. Są to zadania, które mają być wykonywane przez chałupników, przygotowując swoją witrynę na zimę. Teraz już wiesz, co robić w ogrodzie jesienią.

przycinanie drzew

Przycinanie drzew owocowych normalnie wykonywać dwa razy w roku. Powinno to nastąpić w okresach wiosennych i jesiennych. Rozważmy rośliny procedury przygotowań do zimy. Ogród Przycinanie odbywa się jesienią po opal wszystkie liście, ale przed nadejściem mrozów. Eksperci wyrazili pogląd, że proces ten zwiększa szanse uprawy na następny rok. Ale nie można przesadzić. Lepiej jest stosować się do pewnych zasad, tak aby nie szkodzić drzew. Jednym z celów jest przerzedzone oddziały przycinanie w celu poprawy przepływu powietrza i przenikanie promieni słonecznych do całej koronie drzewa. A młode sadzonki, procedura ta jest wykonywana w celu utworzenia właściwego korony. Co do starych drzew, ich decimation polega na cięcie gałęzi, które rosną w kierunku tułowia lub w dół. Nie są one potrzebne. Również usunąć gałęzie, które są skrzyżowane z innymi. Tak więc Koronka utworzona jest poprawnie. Oddziały powinny być rozmieszczone równomiernie we wszystkich kierunkach. Więc roślina dostanie wystarczająco dużo światła.

Ważnym czynnikiem jest skrócenie gałęzi, która jest wykonywana w celu kontrolowania ich wzrost i zapewnić kierunek we właściwym kierunku. Najprostszym zadaniem jest usunięcie wykończenia procesy suche lub chore. Muszą być usunięty z terytorium ogrodzie i spalone. Więc przyjdź na tę chorobę nie rozprzestrzenił się na inne drzewa. Wykończenia martwych gałęzi nie powoduje żadnych uszkodzeń roślin. Procedura ta nie wymaga żadnych dodatkowych manipulacji. Ale chore gałęzie, w rzeczywistości żyje. Umieść je cięcia drewna – jak otwarte rany. Muszą być traktowany. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć lakieru lub oleju farby. Nie przeszkadza dobrze podlewane drzew i dodać do nawóz po przycinanie.

Sekrety formowanie koron drzew owocowych

ogrodnictwo jesienią jest cięcie drzew, jak już wspomniano. Ale to powinno być realizowane nie chaotyczny, a opierając się na ładunkiem norm. Nie warto dużo do cięcia drzewek. To spowolnienie ich wzrostu i opóźnienie czasu otrzymania owocu. Aby utworzyć silny szkielet drzewa, należy pozostawić tylko jeden główny oddział, końcówki, a wszyscy zawodnicy muszą być usunięte. Jeśli roczny wzrost rośliny jest zbyt słaby, to trzeba wdrożyć silną wole. Są chwile, kiedy lepiej jest usunąć dużą gałąź, niż stale oczyścić dużo małych. Jeśli średnica odcięcia większa niż 1 cm, konieczne jest w celu leczenia skoku ogrodowe, lakieru lub farby oleju.

przycinanie drzew należy wykonać po opadanie liści, a przed nadejściem mrozów. Nie powinno być żadnych oddziałów, które rozciągają się od osi pod kątem ostrym, muszą zostać usunięte. Przycinać drzewa – każde zadanie indywidualnie. Intensywność procedury zależy od gatunku i odmiany. Jeśli drzewo jest uszkodzone przez mróz, jego cięcie powinno być odłożone do wiosny. Wtedy po prostu trzeba zobaczyć zanieczyszczoną. Dla starszych drzew i krzewów można stosować silne przycinanie odmłodzić roślinę. Wszystkie odpady muszą być sporządzone ze strony ogrodu i spalone. Wszystkie narzędzia powinny być ostre, że w trakcie postępowania, nie są one związane z kory roślin.

Czyszczenie pni drzew

Jesteśmy coraz bardziej przekonany, że ogród jesienią, drzewa wymaga dużo czasu przetwarzania. Należy zwrócić również uwagę na czyszczenie pni drzew owocowych. Ten rodzaj pracy jest zwykle przeprowadzane raz na dwa – trzy lata. Z metalową szczotką lub skrobakiem trzeba oczyścić martwą warstwę kory. Ale odbywa się to bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić tkankę żywą. Proces ten ma również na celu niszczenia szkodników, które często żyją w suchych warstw kory. Po oczyszczeniu lufy, konieczne jest Blanch. Odbywa się to w celu ochrony przed zmianami temperatury, wiatrem i nowych szkodników.

Sadzenie drzew jesienią

Wiele osób pyta: „Co sadzić jesienią w ogrodzie?” W rzeczywistości, wszystkie drzewa owocowe. Możesz być przeszczepione na jesieni wszystko co chcesz. Najpopularniejsze rośliny – jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie, morele. Najważniejsze – aby przygotować glebę i sadzonki poprawnie. Również jesienią – to korzystny okres do przesadzania krzewów, takich jak porzeczki, agrest, maliny, wiciokrzew. Jednocześnie nie je obficie podlewać i nawozić właściwie zapomnieć.

Znaczenie prace jesienne

Dbanie o ogród jesienią – jest integralną częścią każdego letniego mieszkańca. W ten sposób dba o swoich roślin, zapobiega chorobom, przyczynia się do lepszego wzrostu drzew. Jakość pracy określa następny zbiór jesienny. stan po zimie drzewa też będzie zależeć od przygotowania do zimy. Dlatego nie należy zaniedbywać pracę jesienią w ogrodzie.