232 Shares 2949 views

Gniazda wyznaczenia na schemacie obwodu. Oznaczenie gniazda na obwodzie: Standardowy

Ze swej natury w branży technicznej istnieje zbiór planów i projektów. Właściwy inżynier powinien nie tylko pewnie czytać te programy, ale także, aby móc je zrobić. Od kierunkach w sztuce duży zbiór, w każdej konstrukcji ma swoje osobliwości, zdecydowano się ujednolicić zasady rysunków i schematów.

Aby uprościć opracowanie i czytania rysunków normy krajowej skompilowany wszystkie elementy i urządzenia w pomieszczeniu dokumentów, między 21,614 a 21,608 GOST. Tam też jest opisany stosowania zasad umownie grafiki na rysunku, w tym gniazd oznaczenia znajdują się na obwodzie.

Przyczyny jaskry otwartego kąta

OAG notacja skrót warunkowo graficzny. Ze względu na fakt, że rysunek jest oficjalnym dokumentem, a to musi być odpowiednio przygotowany. Jeśli zrobione dobrze, pozwoli poprawnie zinterpretować treść rysunku. Jeśli takie przepisy nie istnieją, miało miejsce wiele spornych kwestii w produkcji części albo obiektów budowlanych.

W czasie, gdy rysunki były rysowane ręcznie, inżynierowie starali się uprościć proces rysowania. To sprawiło, że możliwe jest wytwarzanie konstrukcji i dokumentacji ankietę na krótki czas. W nowoczesnym budownictwie od dawna stosowane specjalne pakiety oprogramowania do tworzenia rysunków. Są one znacznie uprościć życie projektantów, ale OAG nadal pozostają aktualne. W elektrycznych rysunków technicznych dla wszystkich 95% składa się z zaledwie jednym warunkowych obrazów graficznych.

Na rysunku, wiele elementów, zwłaszcza w budowie rysunków. Skala szkicu lokalu pobranych od jednej setnej do pięciuset. Oznacza to, że powierzchnia może zostać zredukowana do stu albo pięciuset razy.

W jednej setnej skali od jednego centymetra na arkuszu papieru do ekwiwalentu jeden metr w rzeczywistości. Zdarza się, że projektanci muszą zmieścić na małej kartce papieru, zestaw elementów. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć OAG. To pozwala na przypisanie wielopoziomowych elementów elektrycznych na płaskiej formie.

Oznaczenie gniazda na obwodzie

Przy budowie domu lub budynku przemysłowego nie może obyć się bez instalacji urządzeń elektrycznych lub wyposażenia. Aby zrozumieć, gdzie umieścić konkretne urządzenie, konstruktor zwraca uwagę na oznaczenia gniazda na schemacie.

Sekcja Design „Sprzęt elektryczny” wymaga przygotowania wszystkich niezbędnych rysunków. Master zestaw rysunków, na budowę konkretnej podłogi lub pomieszczenia obejmuje kilka typów dokumentów. Pierwszym z nich jest schemat pojedynczej linii rozdzielnicy – pokazuje wszystkich użytkowników, przedstawione z typowymi objawami, poniżej znajduje się plan rozmieszczenia pokojowej. Dalej jest specyfikacja.

W inżynierii lądowej znaczna część warunkowych elementów graficznych tworzą gniazdek elektrycznych. Gniazdo umożliwia dostarczanie energii elektrycznej z elektrowni lub podstacji do konsumenta końcowego.

Każdy wie, że wylot znajduje się na ścianie. W dzisiejszym świecie prawie wszystkich urządzeń działa na energię elektryczną od 220 woltów. W konsekwencji, liczba ta jest rzadko mniej niż dwa w mieszkaniach lub biurach.

Typy odnoszą się do gniazd na planach

Jako sprzętu elektrycznego, gniazda są różne rodzaje wypełnienia i celu. W związku z tym, określenie gniazda w układzie jest wymagany do wykonywania różnych sposobów. Rozważmy główne typy gniazd:

  • Dwubiegunowe – konwencjonalny gniazda 220 V, które są zainstalowane w mieszkaniach;
  • trzy biegun – te same gniazda dwubiegunowe, ale z dodatkowym przewodem uziemiającym zawieść, są nowoczesne norma europejska;
  • czterobiegunowe – starego średnia stosowane, gdy poziom napięcia 380 woltów; takie rozetki znajdują się głównie w przemyśle (ewentualnie łączący silnik trójfazowy o małej pojemności);
  • pięć słup używany do specjalnych połączeń urządzeń przemysłowych.

Rodzaje gniazd do montażu proces

Oprócz tego gatunek wykonania, gniazda odznaczają sposobu instalowania:

  • z podtynkowa (włączonej do ściany);
  • otwarte ustawienia (nie ma własnej obudowy, która jest przymocowana do powierzchni nośnej);
  • instalacją zewnętrzną obudowę ochronną (mają dużą kurzu i wody, przeznaczony do montażu na zewnątrz).

W sprawie europejskiego systemu etykietowania urządzeń elektrycznych, w zależności od stopnia ochrony przed pyłem i wilgocią zastosowanie dwóch łacińskich liter IP i numer dwucyfrowy. Pierwsza liczba oznacza ochronę przed wnikaniem obcych ciał zewnętrznymi, drugi – od wilgoci. Jest to wartość od 0 do 9, im większa liczba, tym lepsza ochrona.

Gniazda oznaczenie Schemat GOST

Przepisy jasno określone wylot symbol na schemacie. Rozeta przedstawiono ogólnie jako półokrąg z obwodu rozciągają się do góry od dołu. Kreska wskazuje rodzaj gniazda. Jednym z nich jest bipolarny gniazdo dwie równoległe linie – odpowiednio dwubiegunowej podwójnie.

Trzy cechy, znajduje się wentylator, oznaczało, że trzybiegunowe wylotowej. Jeśli nie ma kontaktu z przyłączem przewodu ochronnego jest zasysane płaską linię równoległą do środka półkola, to jest ważne dla wszystkich placówek otwarta instalacyjnych.

Oznaczenie gniazd, przełączniki w obwodach z podtynkowy przedstawia się następująco: w środku półkola wyciągnąć kolejną linię. Jest on skierowany od środka w kierunku deski rozdzielczej, która wskazuje liczbę biegunów wylotowych. Często, to gniazdo tylko zamurowana w ścianie. Ma niski poziom ochrony, ale ze względu na fakt, że wszystkie odsłonięte części przewodzące są ukryte w ścianie, że jest bezpieczny.

Spełnia oznaczenie jak gniazda, włącza systemów o stałej półkole czarnym. Oznacza to, że mamy do czynienia z gniazda o wysokiej wartości IP. Dzięki temu można go zainstalować na zewnątrz, takie jak na ulicy.

Gdzie można znaleźć symbol różnych typów gniazd?

Reguluje oznaczenie gniazd na schemacie standardowym. Określa dokładny rozmiar i typ warunkowego notacji graficznej.