462 Shares 3347 views

Joker (DC Comics) – głównym wrogiem Batmana

W tym artykule będziemy mówić o jednym z najbardziej znanych czarnych charakterów z komiksu. Jego pseudonim – Joker (DC Comics). Prawdziwe nazwisko jest wciąż tajemnicą dla fanów kreskówek historie, a dla fanów filmów o superbohaterach.


Narodziny Joker

Po raz pierwszy postać o tej samej nazwie pojawił się w 1940 roku w pierwszym numerze komiksu o Batmanie.

Przeszłość jest owiana tajemnicą złoczyńcy. Do końca nie jest jasne, kto był, co jego prawdziwe imię to, czy rodzina była. Bohater za każdym razem mówi zupełnie różne wersje przeszłości. Istnieje opinia, że nie pamięta, kto zanim stał się złoczyńcą Joker.

DC Comics pierwotnie przyklejona do tej wersji „Born” charakter z powodu tragicznego wypadku. przegrany komik lub włamywacza (wersja w różnych wersjach komiksów rozchodzą) w kolorze czerwonym nasadki przypadkowo spadła do kadzi z kwasem. Stało się to w nocy, Redcap przestraszony Batmana. Ale po upadku niedoszły złodziej został zabity, a reaktywowana zupełnie inną istotę. To był człowiek z śnieżnobiałej skóry, cienie pod oczami, zielone włosy i mrożonych uśmiechem na twarzy.

debiut

To było jakiś czas po incydencie z kwasem, a na jednym z magazynów Gotham została odkryta góra trupów. Każdego zmarłego uśmiech zamarł na jego twarzy. Następnie widzowie ten komunikat z obcym mężczyzną w purpurowym kolorze. Obiecał zabić jednego z miejscowych milionerów, a nawet nazwany dokładny czas. Ten dziwny człowiek, oczywiście, był Joker.

DC Comics – firma, która stworzyła jedną z najbardziej popularnych złoczyńców. Pomimo jego niepoczytalności, Joker nie jest pozbawiona pewnego uroku.

Ale wracając do planów tej niezwykłej bandyty. Zgodnie z obietnicą, milioner zmarł mimo wysiłków policji. Ale to nie było wszystko. Joker (DC Comics), zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule zamiar otruć zbiornik. Tylko dzięki wysiłkom Batman i komisarz Gordon nie udało mu się. Łotr został uwięziony, a następnie udał się do Arkham – kliniki psychiatrycznej.

Kariera w podziemiach

To, oczywiście, nie była ostatnią rzeczą zrobić Joker. DC Comics nie zapomniał o tym czarnym charakterem. Wręcz przeciwnie, udało mu się przekręcić najbardziej głośnych i niesamowitych przestępstw. To nie przypadek, Joker stał się znany jako głównego wroga Bemtena. Aby walczyć z superbohatera villain zamienił się w zabawy i ekscytującej grze życia.

Joker stał się regularnym gościem Arkham, gdzie okresowo prowadził jedną lub uwalniającego spółki wszystkich przestępców. Gojenie się stało jego miejsce odpoczynku od walk i siedziby dla tworzenia nowych planów podstępnych.

Na Joker nawet pojawił wspólnika – Harli Kvinn. Ubiera się jak arlekin i odżywia przetargowych uczucia dla maniaka.

charakter

Więc, kto jest Joker (DC Comics)? Pisarze spółki lewo tajemnicę swojej tożsamości nieujawnionych, ale we wszystkich kolorach malowane charakter złoczyńcy.

Joker – jest przekonany, szalony maniak z pragnieniem zniszczenia. Pomimo jego destrukcyjny, jest bardzo sprytny, przebiegły, chytry i diabelsko pomysłowa. Ufa nikomu i te same okrutne akty jak wrogów i sojuszników. Ale najbardziej ukochany wróg Joker – Batman. To nie jest tylko człowiekiem, który jest gotowy do clown sposób ciągły zemsty, jest także godnym przeciwnikiem. „Gry” z Batman Joker dostarczyć najwięcej przyjemności. Z niego czarny charakter może konkurować w przebiegłości i sprytu, a nie tylko ważny. Pod wieloma względami, miłość Joker do genialnego planu ze względu na fakt, że pod względem siły fizycznej jest on gorszy superbohaterem.

Nawet jeśli Joker jest w zespole, to nie może być niczyją kontrola, dlatego jest często służy lidera lub organizator. Jednak ci, którzy postrzegają ją jako sojusznika, prędzej czy później zapłacić za to życiem. Nie można powoływać się na niego, a pracodawcami. Joker zawsze wykonywać zadania na własną rękę. I nie zawsze nowy plan nie obejmuje śmierci klienta.

Złoczyńca nie zna litości ani litości. Ale jego główną cechą – szaleństwo. Joker jest zawsze pogodny i nigdy nie bierze niczego poważnie. Wszystko, co się dzieje – po prostu żart, nawet jeśli setki ludzi umierają wokół.

Nic nie może powstrzymać Jokera w drodze do swego celu. On nie bał się żadnego niebezpieczeństwa, tortur lub śmierci. Jednak w tych momentach, kiedy jego życie jest naprawdę w niebezpieczeństwie, zawsze samozachowawczy instynkt jest aktywna. Tylko z tego powodu pozostaje żywa.

Joker szybko koncentruje się w każdej sytuacji, a ze względu na niezdrowy psychiki jest w stanie zaakceptować nieprzewidywalne, ale właściwych decyzji. Villain może odwrócić losy bitwy, nawet najbardziej przewidywalne. Ponadto jest łatwy do określenia słabości wroga. Rzetelny walka nie musi czekać na Jokera. On jest zawsze gotowy kilka metod nikczemnych.

Wśród innych przestępców, że cieszy się taką samą władzę. W Arkham jego władza nad innymi więźniami, bez obramowania.

zdolności

Joker (DC Comics) – komiks bohater nie jest całkiem normalne. Nie ma odrębnych supermoce. Jego atuty – niesamowite willpower i genialny umysł. Ponadto, łotr nie działających trucizn i tortur. Joker ma dobrą bliską walkę. Jednak nie wygrywa siłą, ale sztuczek, nieprzewidywalności i przebiegły.

strój

Joker (DC Comics) nie ma uzależnienie od konkretnego rodzaju broni. Jedyną rzeczą – trucizna, która u ludzi po śmierci na ich twarzach uśmiech zamarza. Również oszukać zamiłowanie do wszelkiego rodzaju figli, zamieniając je w śmiertelną broń: porażenie prądem na ramieniu 500 woltów dla ostatniego uzgadniania, ostre Zygfryda, fałszywe karabiny, które są śmiertelne i tak dalej ..

W ogóle, Joker – jeden z najwybitniejszych złoczyńców DC Comics wszechświata.