124 Shares 1914 views

Spektakl lalkowy dla dzieci: scenariusz

Kukiełkowe – teatralny realizacji, w którym część fizycznego wykonywania lalki kontrolowane i wypowiadane przez aktorów-lalkarzy. Ta forma sztuki jest już od wieków i jest nadal kochany przez dzieci i dorosłych.


Znaczenie lalek odgrywa w życiu dzieci

Ważne jest, aby zabrać dzieci do teatru, ponieważ ma dużą wartość edukacyjną. Jednak wiele dzieci boją bohaterów bajki, gdy grają aktorzy, ludzie na scenie. Jednak nie są oni boją aktorów, kukiełki, jak są one małe i wyglądają jak zabawki, które dzieci uwielbiają grać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie marionetką pokazy dla dzieci. Skrypt musi być publiczność wieku należy rozumieć przez nich.

Występy z lalki dać dzieciom dobry nastrój i duże doświadczenie, rozwijać swoje umiejętności, wprowadzają ich emocjonalność. Dzieci widzą związek między znakami, które pokazują im, co trzeba i nie trzeba być. Postacie są przykładami dobroci, miłości do rodziny i dla kraju, prawdziwej przyjaźni, ciężkiej pracy, dążenie do spełnienia marzeń …

Bardzo pouczające są wielkie znaczenie dla lalek pokazuje dzieciom. Scenariusz prezentacji grał lalki bliskie dziecku. Dzieci doświadczyć radości, gdy widzą lalkowe. W ich oczach jest magia – lalki ożywają, poruszać, tańczyć, rozmawiać, śmiać się i płakać, zamienił się w coś lub kogoś.

Wskazówki

Napisać dobry, ciekawy skrypt lalkowe dla dzieci, trzeba wiedzieć, na co publiczność będzie na wyświetlaczu: tych z dziećmi lub dla określonej publiczności, gdzie nie wszystko może być pokazane. W niektórych przypadkach może być konieczne, aby pokazać coś konkretnego.

Gdy motyw skrypt do rozstrzygnięcia, konieczne jest wybranie głównego bohatera (musi być dodatnia) i jego antagonistę, który jest ujemny charakter, który sprawi, że trudno za nim. lalki wygląd powinien dopasować swoje postacie.

Kiedy postacie są zdefiniowane, trzeba wziąć pod uwagę historię: co dzieje się z bohaterami i gdzie. wydajność lalki powinny być pouczające, a więc jest to pożądane w obecności elementów humorystycznych. Lepiej jest, jeśli dialog nie będzie zbyt długi. Gra powinna być większa niż działanie tekstu. Długie rozmowy są męczące dla młodych widzów. Najważniejszą rzeczą – jest napisać skrypt interesujący i zrozumiały.

Wybór sceny

To musi być zaskoczony na początku. Wybierając działkę w którym skrypt puppet show jest napisane, że jest to konieczne, na podstawie wieku, którzy będą go oglądać. Dzieci, na przykład, 3 lat trudno byłoby dostrzec, co jest odpowiednie dla dzieci do 8 lat.

Spektakl lalkowy dla przedszkolaków będzie ciekawy do naśladowania, jeśli skrypt zostanie napisany przez jednego z tych opowieści, jak „The Gingerbread Man”, „rzepy”, „Mansion”, „Speckled Hen”, „Trzy misie” i tak dalej. Te historie są znane dzieci we wczesnym dzieciństwie. Puppet pokazuje dla dzieci w wieku szkolnym, należy podnieść w takich bajek jak: „The Little garbaty Koń”, „Przygody Pinokia”, „Ali Baba i 40 złodziei”, „Kubuś Puchatek”, „Kopciuszek”, „Calineczka”, „The Cat w butach „” Mowgli „” Podróże Guliwera „” Niebieski ptak „i innych. Scenariusze te prace są idealne dla widzów od lat 6 do 12. Puppet pokazuje dla dzieci powinny być jasne i niezapomniany, tak, że młodzi widzowie są spowodowane tak wiele pozytywnych emocji i pozostawia wiele wrażeń.

skład scenariusz

lalkowe (a także wszelkie inne) są wykonane według schematu:

  • wiązania;
  • Rozwój działań;
  • kulminacyjnym;
  • izolacja.

Działka – jest to bardzo początkiem całej wydajności. Konieczne jest zapoznanie publiczności z aktorami, z miejsca działania, a więc cała historia rozpoczęła się z imprezy publicznej, która zostanie opowiedziana.

Rozwój akcji – jest stopniowe przejście od strun do punktu kulminacyjnego.

Kulminacja – to decydujący moment w grze, jest przejście do punktu kulminacyjnego. On jest najbardziej intensywna i znacząca w historii, wynik gry dużo od niej zależy.

Uniezależnienie – etap, w którym została zakończona skargi, podsumowując występuje. Jest to wyjątkowy wynik z poprzednich elementów całej działki.

„Masza i Niedźwiedź”

Ten artykuł zawiera Przykładowy scenariusz przedstawienia kukiełkowego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest on oparty na bajce „Masza i Niedźwiedź”. Dzieci Puppet Show w rosyjskim produktu krajowego będzie spełniać wszystkie wymogi, na których historia ma być zbudowany. Istnieje pozytywna Główny bohater (Masza) i ujemny charakter – Niedźwiedź, co stwarza trudności dla dziewcząt. W tej opowieści jest zabawna i pouczająca chwile.

dramatis personae

pokaz lalek scenariusz na podstawie opowiadania „Masza i Niedźwiedź” zakłada zaangażowanie w prezentację następujących znaków:

  • Masza;
  • znieść;
  • Babcia Masza;
  • Jej dziadek;
  • dziewczyna Masza;
  • Pies.

krawat

Lalkowy spektakl „Masza i Niedźwiedź” zaczyna się od tego, że dziewczyna zaprosiła Masza pójść do lasu na grzyby.

Dekoracje przedstawiają rustykalny dom, gdzie główny bohater mieszka z dziadkami. W oddali widać las. Dom pasuje jej przyjaciel Masha z koszykiem w ręku i puka do okna.

Girlfriend: Masza, obudź się wkrótce, i że wszystkie grzyby przegapić! Mało snu, już koguty śpiewał.

W tym czasie, z okna wygląda maszynę babci.

Babcia: Nie rób hałasu, a następnie obudzić! Jestem jego wnuczka w lesie nie odpuszczę, żył niedźwiedzia.

Masza z domu z koszem. Babcia idzie za nią, próbując nie dopuścić ją do lasu.

Masza: Babciu, pozwól mi iść do lasu na grzyby, proszę!

Girlfriend: muszę spieszyć, a słońce jest wysoko i las daleko iść. Naberom podberozovikov, kurkami i truskawki.

Masza: Puść mnie, babciu.

dziadek pojawia się w oknie domu.

Dziadek: Chodź, babciu, niech Maszy w lesie! Istnieje już od dawna nie ponosi i nie ma śladu jego strzał Fedot.

Babcia: To byłoby miłe. Tylko tutaj Fedot swoje kłamstwo dużo.

Masza: Babciu, dobrze, pozwól mi iść do lasu na grzyby i jagody!

Babcia: No, wnuczka, i odchodzą, ale popatrz, nie zgubić i wrócić przed zmrokiem.

Masza i jej przyjaciel poszedł do lasu i dziadków – w domu.

działania rozwojowe

wydajność Lalek (jego działanie) jest przekazywana do drewna. Masza i jej przyjaciel zbierać grzyby i jagody. Idąc przez las, śpiewa piosenkę.

Masza (patrz grzyb, biegnie do przodu): Och, grzyb znaleziony.

Dziewczyna: Nie uciekaj od i nie pozostawać w tyle, a potem zgubić!

Masza: A oto kolejny Grzyb.

Ona ucieka do drzew, a to dla nich nie jest już widoczny, ale jej głos jest słyszalny.

Masza: Ile grzyby! Svinushki, pieczarki, kurki. Och, to nie jagody. Truskawki, borówki, żurawiny.

Dziewczyna jest zakłóca grzyb i umieszcza ją w koszu. Po tym, rozgląda się.

Girlfriend: Masza, gdzie jesteś? Ay! Odpowiedz mi! Wracaj! Prawdopodobnie zgubić Masza. Robi się ciemno, czas dla mnie, aby wrócić do domu.

Girlfriend zdziera kilka grzyby, a następnie powraca do wioski.

punkt kulminacyjny

Masza idzie przez las z koszem pełnym grzybów. Ona wychodzi na brzeg, gdzie znajduje się niedźwiedzi hut.

Masza: Podruzhenka kopalnia, ay! Odpowiedz mi! Jestem tutaj! Gdzie jesteś? Ale czyjaś hut, poproś osobę, która mieszka w nim, zabierze nas do domu.

Puka do drzwi i otwiera niedźwiedzia. Łapie ją i ciągnie do swego domu.

Opatrzone: przyjść, przyjść ponownie. Zatrzymuję się w moim życiu! Ja rozpalić piec, umieścić rzeczy w porządku, piec placki karmazynowy galaretkę i gotować owsiankę semoliny, albo cię zjeść.

Masza (płacze): Nie mogę tu zostać! Moi dziadkowie czekają, płacze. Którzy gotują kolację bez mną być?

Opatrzone: Powiedziałeś mi na potrzeby farmy! Będziesz żyć ze mną, a posiłki mogą gotują tutaj, a ja je leczyć.

Poniższy obraz jest rustykalny Lodge, wyszła babcia i dziadek maszyn, idą do lasu w poszukiwaniu swojego wnuczka.

Babcia: mówię to do lasu, nie poszła, a ty: „Idź, idź.” A moje serce chuyalo kłopot. A teraz spójrz, gdzie nasza wnuczka?

Dziadek: Jaka jestem? Zrobiłeś to sam w lesie puścić! Kto wiedział o tym przed ciemnym spree …

Babcia: Wnuczka, gdzie jesteś? Ay! I nagle niedźwiedź zjadł? Gdzie jesteś, Masza?

Ze względu na drzewie pokazuje niedźwiedzia. On wychodzi naprzeciw swoich dziadków.

Posiadać: Co ty głośno? Jesteś zakłócając mój sen!

Dziadkowie boją i uruchom go.

Opatrzone: To miłe! Nie ma nic w moim lesie spacer!

Miś idzie do swojej chaty.

wynik

Rano przyszedł. Znieść wychodzi z chaty. Za nim jest Masza i niesie ze sobą duże pudło.

Znieść: Gdzie idziesz? Co znajduje się w pudełku z wami?

Masza: upiekłam ciasto z malinami i jagodami dla dziadków! Będą szczęśliwi.

Opatrzone: Chcesz dostać ode mnie? Nie oszukać! Jestem w lesie najbardziej inteligentny! Wezmę swoje przez samego ciasta do nich.

Masza: Dobrze, weź. Dopiero teraz boję się, że wszystkie ciastka jesz na samej drodze. Potem wspiął się na sosnę, a tam będzie, aby upewnić się, że nie otworzyć okno i nic nie jeść.

Opatrzone: Nie będę cię oszukać.

Masza: Przynieś mi opał, więc gotowane owsiankę do ciebie, gdy jesteś w moich dziadków iść.

Miś idzie na opał. Tym razem dziewczyna ukrywa się w pudełku. Niedźwiedź wkrótce wraca, przynosi drewno zostało podjęte na odwrocie pudełka i idzie do wsi, śpiewając piosenkę.

Opatrzone: Och, coś jestem zmęczony. SIT-ka na pniu więc jeść ciasto!

Masza: (wychyla się z okna): Wysoce siedzieć, patrzeć z dala! Nie siedź na pniu i moje ciastka nie jeść! Zabierz swoich dziadków.

Opatrzone: To dlatego, że niektóre wielkie oczy.

Wzdycha i idziesz dalej.

Drewno wykończeniowe, niedźwiedzia już we wsi. Idzie do domu Maszy i uderzeniami. Pies biegnie do niego i rzuca. Miś rzuca kosza i biegnie z nią w lesie. Dziadkowie otworzyć okno, a następnie przeskakuje Masza. Są szczęśliwi, że wnuczka z powrotem, przytulając ją do domu i ołowiu.

Skrypt z lalek grać „Masza i Niedźwiedź” przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 6 lat.