552 Shares 5436 views

Rodzaje i wartość DZI koraliki i zdjęcia

W umysłach wielu ludzi w Tybecie jest nierozerwalnie związane z magią i wyższych uprawnień. Zatem wiele tradycji tybetańskiej jest to niemożliwe do wyobrażenia bez amuletów. Wśród starożytnych brązów, gliny i kamieni szlachetnych były uważane za szczególnie cenne kamienie, aby umieścić na nich wiele zdjęć, z których każda posiadała pewną wartość.

Niektóre tajemnicze talizmany tybetańskie przeżył. Jeden z nich – koraliki Dzi. Zdjęcia i znaczenie każdego z nich, w tym horoskopie, przedstawione w niniejszym artykule. Tutaj dowiesz się, jak nosić paciorki, talizmany, aby chronić się przed chorobami, przynosi szczęście i znaleźć równowagę duchową.

Wartość maskotka świata tybetańskiego

koraliki DZI – to zwykłe kamienie różnej wielkości, często wydłużone, cylindryczne, aby umieścić na nich magiczne wzory w formie oka, kształty geometryczne, paski, kolorów, obrazów i innych znaków. Materiał – agat lub chalcedon (odmiana kwarcu). Nie jest znany dokładny czas i miejsce ich pojawienia się na ziemi, ale oczekuje się, że ponad dwa tysiące lat, są one częścią kultury tybetańskiej.

Znaczenie koraliki Dzi całym świecie ze względu na pragnienie człowieka, aby być silny, zdrowy, bogaty, sukces, lepiej niż jakikolwiek inny naród na ziemi. Aby to zrobić, Tybetańczycy byli maskotki na ciele z pewną symbolikę i wierzą, że dzięki tajemniczego amuletu wokół nich towarzyszyć będzie szczęścia i pomyślności.

Poczuj pełną siłą magii Tybetu może być dzisiaj. Aby to zrobić, trzeba znać znaczenie koralików DZI (ze zdjęcia pokazujące wygląd tych elementów, czytelnik jest odsyłany w artykule), dzięki czemu można łatwo wybrać odpowiedni dla siebie „prawo” kamień. Perełki Działamy upewnił się wiele osobistości, dla których tybetańskie kamienie stały się tylko cenne ozdoby jest ważniejsza niż złota i klejnotów.

Co wiadomo o pochodzeniu koraliki Dzi?

Istnieje wiele legend związanych z pochodzeniem i znaczeniem na ziemi Ji. Ze względu na fakt, że w Tybecie są zabronione żadnych badań archeologicznych, w celu sprawdzenia dokładności co najmniej jeden z nich nie jest możliwe. To sprawia, że koraliki Dzi jest jeszcze bardziej tajemniczy i mistyczny.

Podstawowa wersja wyglądu tych kamieni jest związana z legendą o półbogów Bonpowie starożytnej cywilizacji, która istniała około 4000 lat temu. Tybetańczycy wierzą, że półbogowie nosił paciorki jako ozdoby, a kiedy są zepsute, tylko rzucony na ziemię. Tłumaczy to fakt, że magiczne kamienie Ji nigdy znaleźć się w dobrym stanie. Według legendy, po perełki spadł na ziemię, że zamienił się owadów. Ji-owady żyjące w ziemi jak robak, a na dotyk ludzkiej ręki mu znowu zamienił się kamieni.

Istnieją legendy w różnych częściach Tybetu, o tym, jak były kulki na ziemi. Jedna z nich mówi, że Ji – ciągły przepływ opadającym zboczu Tybecie. Jeden zły kobieta spojrzała na strumieniu, a on natychmiast przerwać. Utworzony w ten sposób od właściwości powierzchni taśmy kulek.

Istnieją również inne wersje pochodzenia kamieni związanych ze spadającego meteorytu, fragmenty, które zamieniły się koralików, a także z przyjęciem Buddy, zesłanego z nieba magiczne Ji uzyskania Tybetańczyków przez epidemię. W tym samym czasie, w tym legendy niezależnie jest prawdziwe, wartość Ji kulek pozostała niezmieniona. Ale to faktycznie reprezentują magiczne kamienie, omówione poniżej.

Dzi koraliki Rodzaje

W zależności od wieku są trzy rodzaje koralików DZI:

 1. Stary – to pierwszy koralik, który, według legendy, spadł z nieba. Przyjmuje się, że ich wiek ma kilka tysięcy lat, ale bardziej precyzyjny czas wystąpienia nie mogły zostać ustalone na ziemi. Starożytne talizmany nie można znaleźć na otwartym rynku. Są one przechowywane tylko w muzeach i kolekcjach prywatnych.
 2. Vintage – koraliki Dzi, których wiek wynosi nie mniej niż 100 lat. Są one wykonane z agatu i umiejętne rysunki oznaczone na swoich mnichów powierzchni rąk. Takie perełki DZI są również antyczne wartość i są dość drogie. Jednak w dawnych skał można stwierdzić, nagromadzonych przez lata (stagnacji) energii, więc trzeba z nich korzystać dopiero po oczyszczeniu. Aby to zrobić, należy przytrzymać zgrubienie zaleca się długo nad ogniem lub pozostawić na kilka godzin w słońcu
 3. koraliki Dzi, które nadal są wykonane przez tybetańskich mistrzów dawnych technologii – nowy. Mają różne kształty i obrazy, i są szczególnie doceniane w praktyce Feng Shui. Nowe koraliki są uważane za czyste, ponieważ nie mają energię cudzego. Do ich produkcji wykorzystywane jest agat, wydobywa się w Himalajach. Ten sam klejnot ma potężną siłę magnetyczną. Likwiduje zmęczenie, promuje sukces w biznesie i przyczyni się do zrealizowania. Okazuje się, że to nie jest przypadek, że agat służy do wykonywania koralików Ji.

Co oznaczają symbole na kulkach Dzi?

Na każdej kulki pokrytej pewien obraz, symbol, wskazujący, że skupienie się na energii magnetycznej Ji. Rozszyfrowania symbole na kamieniu, przede wszystkim zwrócić uwagę na liczbę okręgów i owali. Symbolizują one oczy Buddy, dając zgrubienia największą siłę. W uzupełnieniu do oczu, można zobaczyć kamienne paski, symbolizujące tygrysie skóry, kwadraty i inne figury geometryczne, obrazy roślin i zwierząt. Wszystkie postacie mają pewną wartość, przeprowadzić pewną siłę skierowaną w kierunku ochrony ludzkiego negatywnych pochodzących od krytyków, w tym przekleństwa na obereganie go z choroby, realizacji życiowego budynku, i tak dalej. D.

Rodzaje i wartości DZI koraliki w tybetańskim i chińskim praktyce nie jest to samo. Tybetańczycy zawsze uważał, że koralik sprawia, że człowiek szczęśliwy, niezależnie od tego, jaki rodzaj obrazu stosuje się do niego. Chińczycy również poprzez praktykę Feng Shui i nowoczesnej numerologii wprowadziliśmy wiele nowych wartości w tabeli rozszyfrowanie symboli. Dziś Tybetańczycy i Chińczycy razem interpretować obrazy drukowane na Ji, stosując się do faktu, że każda postać ma na celu rozwiązywanie konkretnych problemów i dostarczenie pewnych rodzajów opieki.

Oprócz różnic rysunek obrazu, perełki mogą mieć inny kształt. W świecie nie są okrągłe, wydłużone (wydłużone rurowe) kamienie w kształcie sierpa lub sześcianu. Noś je są ludzie w różnym wieku, i wszystkie są takie same zostaną wysłane do energii.

Koraliki Ji: wartość (opis) w liczbie oczu

koraliki Dzi oczami są najczęściej na ziemi, z nierówną liczbę znaków na kamień ma inne znaczenie. Ci więc przed wybraniem kamienny maskotkę, trzeba zdecydować, co chcesz za i dać pierwszeństwo najbardziej odpowiedniego produktu z agatu.

Znaczenie koraliki Dzi oczy z następujących powodów:

 • 1 oko – kamień do niezdecydowany, niedołężnych ludzi. On sprawia, że człowiek pewność siebie w przyszłości, dodaje mądrości i wytrzymałość.
 • 2 (dwie wzrok oczy zgrubienie Ji). Wartość tego talizmanu – miłość. Ten magiczny kamień przynosi harmonię w romantycznych związkach. Jeśli człowiek jest sam, kulki energii pomoże mu znaleźć partnera. Miłości pary maskotki będzie okazją, aby utrzymać swoje uczucia i uczynić bardziej harmonijny związek.
 • Dzi koralik „trzy oczy”. wartość maskotka związane z bogactwa materialnego i niematerialnego. wygra szacunek, który doprowadzi do dobrobytu, sukcesu i finansowego dobrobytu. Daje zdrowie i długowieczność do właściciela. Ponadto, istnieją trzy-eyed koralik dZi z wizerunkiem Buddy serce, które daje osobie wszystkie istniejące rodzaje bogactwa. Symbolizuje Budda Żółty – oznaką bogactwa.
 • 4 oczy – najlepsza ochrona przed wszelkimi przeszkodami na swojej drodze, pomaga uporać się z negatywnej energii i zwiększa trwałość.
 • 5 Eye – pieniądze magnes, który przyciąga bogactwo z pięciu kierunkach. Ten koralik jest potężnym amuletem finansowy, który przynosi jej posiadacz wszelkie materialne bogactwo, szczęście w sprawach pieniądze i szczęście.
 • 6 oko – odpowiedzialna za 6 z ludzkich emocji, ich kontrolować, rzuca smutku i melancholii, przynosi dobrobyt.
 • Dzi koralik "7 oczy". Wartość tego talizmanu jest ważne, aby wiedzieć, dla osób, które prowadzą do życia publicznego. Pomaga nawiązać komunikację, zdobyć sławę i karierę.
 • 8 oczy – jest najpotężniejszym amulet w okresie od 2004 do 2024 roku. Pomaga osiągnąć harmonię w sobie, zapewniają ochronę przed klęskami żywiołowymi i katastrofami.
 • Dzi koralik "9 oczy." Wartość związana z chwilowej bogactwo obrazów i niespodziewanym sukcesem. Jest to najbardziej pożądane i potężny talizman wszystkim.
 • 10 oczu – pomaga osiągnąć cele przy minimalnym inwestycji finansowych (koszt).
 • 12 eyes – przynieść szczęście na polu zawodowym, pomaga uporać się ze swoimi lękami.
 • 15 eyes – sprawia, że człowiek mądrzejszy i przynosi szczęście we wszystkich sprawach.
 • 21 oko – koralik spełnienie życzenia.

Niezależnie od liczby oczach widać, każdy koralik Ji sprawia, że ludzki umysł jaśniejszy, daje mu spokoju i harmonii w sobie, wyeliminowanie chorób i pomaga znaleźć szczęście.

Czego Dzi koralik „9-oko”?

koraliki Dzi pojawił się na ziemi w tamtych czasach, gdy istniała i buddyzm w Tybecie zdominowane religii Bon. Jej postać została uznana za świętą numer 9. Dlatego devyatiglazaya Dzi koralik jest uważany za najbardziej wartościowe w porównaniu do wszystkich innych, pomimo faktu, że liczba ta w buddyzmie, aż pewnego czasu nie przywiązują taką wagę w chińskiej numerologii. Znajdź kamień z symboli w tybetańskich górach marzeń każdego, ponieważ jest potężnym talizmanem, który jest odpowiedzialny za karmę.

Najbardziej popularny jest dziś dokładnie koraliki DZI „9 oczy.” Wartość tego symbolu buddystów związanego z nieoczekiwanym szczęścia i bogactwa, które czekają na właściciela talizmanu. Devyatiglazuyu Ji Turtles zwany także jako amulet cesarskiej w Chinach, numer 9 był zawsze związany z głównym człowiekiem w kraju. Talisman związane z tą postacią, nie tylko przyczynia się do powodzenia w sprawach finansowych, ale również jest potężnym talizmanem. Taka informacja jest zachowana, że podczas upadku samolotu przetrwał jedyną osobą na której ręka była bransoletka z devyatiglazoy DZI koralikami. Poza wzór w postaci żółwia, osadzonej na kamieniu, promuje szybkiego odzyskania zdrowia.

koraliki symbolizm DZI

Ale ta „zasięg” magiczny kamień tybetański nie kończy. Jakie inne koraliki Dzi? Zdjęcia i ich znaczenie są przedstawione na poniższej liście.

 • „Ji Big mityczny ptak” – pomaga uporać się z plotek, pogłosek i oszczerstw, pozbywa się negatywnej energii.
 • „Wielki człowiek” ( „Bigmen”, „Arystokrata”) – Dzi koralik, których wartość jest związana z przetrwania i zwycięstwa nad rywalami i wrogów. Ten talizman przyciągnie w ludzkim życiu właściwych ludzi, ci, którzy nie tylko chronić i przyczyniają się do rozwoju zawodowego i finansowego dobrobytu. Koralik „Arystokrata” (Ji) jest szczególnie konieczne dla polityków, biznesmenów i ludzi chętnych do rozwoju zawodowego. Kobiety są takie talizman pomoże Ci znaleźć ramię tzw mocarza, który doprowadzi ich do twórczego, zawodowego i finansowego dobrobytu.
 • Ji Medycyna – przynosi zdrowie, gwarantuje ochronę przed wszystkimi chorobami.
 • Huo Ji Tu – gwarantuje ochronę przed przestępstw i przestępców, aby przynieść szczęście i dobrobyt.
 • Dzi koralik „Lotus” – wartość maskotką jest wynikiem harmonii umysłu, ciała i ducha.
 • Ji Temple of Heaven and Earth – pomaga znaleźć wiarygodnych sojuszników i mądrych nauczycieli.
 • Dzi Bead Rui – wartość maskotka ze względu na wpływ, siłę i sukces w sprawach. To pomaga, aby relacje między rodzicami i dziećmi bardziej harmonijne.
 • Ji długowieczności – najsilniejszy talizman długowieczność, ochrona przed śmiertelnymi chorobami i wirusami.
 • Ji Obfitość – pomaga osiągnąć dobrobyt materialny, promuje powodzenia w biznesie, rozwój biznesu.
 • Ji Boskiej Obfitości – przyczynia się do szybkiego sukcesu i rosnącej zamożności.
 • Ji Turtles – ochrona przed śmiercią, obiecuje długowieczności i dobrego zdrowia.
 • Pięć Nietoperze DZI – przynosi szczęście i powodzenie w osiąganiu celów.
 • Cai Shen Ji – pomaganie ludziom zdobyć bogactwo i odnieść sukces i szczęśliwy.
 • Paski – symbolizuje beztroskie życie i spełnienie pragnień. Nawet trudnych sytuacjach pomaga przełożyć się korzystne.
 • Duchowego oświecenia – chroni ludzi chodzących na ścieżce duchowego oświecenia i rozwoju.
 • Dzi koralik „Swastyka” – wartość obrazu na tej kulki odzwierciedla rozwój pozytywnych cech w człowieku. Ta maskotka będzie uniknąć uszkodzeń w życiu na swojej drodze.
 • Ji Dragon – odpędzania złych duchów i pomaga uporać się z negatywnej energii.
 • Koralik „Eye of the Dragon” – talizman, który sprawia, że jego właściciel zadowolony.
 • „Tooth Tiger” – eliminuje obawy, które próbują cię posiąść. Ten talizman odblokowuje ukryte rezerwy, co daje witalność, pozbawianie przeszkód w życiu.
 • „Cztery z łaski” – DZI koralik, który przynosi sukces w nowych przedsiębiorstw w uzyskaniu i utrzymaniu dobrobytu, równowagi, rozwija umysł i mądrość.
 • „Pieniądze Hook” – ujawnia zdolność osoby do akumulacji bogactwa.
 • „Garuda” – chroni wszystkich, którzy są z dala od domu, nie pozwala zła pogoda wyprzedzić osoby podróżującej.
 • „Cap Padmasambhava Ji” – symbol czystości i harmonii, maskotką patronatem wszystkich bogów.
 • „Nektar statek” – ochrona przed kłopoty, rozwój pozytywnych cech w człowieku.
 • „Słońce i Księżyc” – obraz jest bilans energii u ludzi. Ten talizman zabezpiecza drogę, pomagając w realizacji naszych planów.
 • „Bodhi” – sprawia, że ludzie bardziej łagodny i hojny wobec innych ludzi.
 • Ji „Patron” – zmaga się z negatywnej energii skierowanej przeciwko osobie, w tym plotek, nienawiści, podrażnienia, etc …

Magiczna energia zawarta w perełek DZI, pomaga osiągnąć pożądane rezultaty tylko tych ludzi, którzy naprawdę wierzą w moc talizmanu. Zaleca się nosić tak często, jak to możliwe, usuwając tylko do spania i podjąć zabiegi wodne.

koraliki Znaczenie Ji „Lotus”

Szczególne znaczenie wśród Tybetańczyków ma kwiat lotosu. Nie jest zatem przypadkiem, że w naukach tybetańskiego DZI koralik jest obecny „Lotus”. Wartość tego talizmanu związanego z harmonii, które człowiek musi osiągnąć w życiu, i dotyczy to wszystko: umysł i ciało i ducha.

Lotus wśród Tybetańczyków – symbol czystości, doskonałości i harmonii. Uważa się, że ten kwiat rośnie w tych miejscach, które kiedyś stąpał przez Buddę. To symbolizuje harmonię z samym sobą: w jego umyśle, w ciele i duszy. Elderberries Ji z obrazem pomaga osobie pielęgnowania, daje mądrość, pomaga podejmować odpowiedzialne decyzje.

Kulki dZi z lotosu Zaleca się stosowanie w skrzyni lub na impuls (co nadgarstka). Tymczasem, jeśli rozmiary maskotka nie nadają się do noszenia na ciele, kamień może być umieszczony w mieszkaniu w pewnej dziedzinie, odpowiedniej praktyce Feng Shui. Na przykład, aby dokonać harmonijny związek miłosny, DZI zgrubienie usytuowane w południowo-zachodniej części mieszkania, ale w celu osiągnięcia wzrostu w zawodzie – w południowo-wschodniej części, etc …

Tybetański DZI koraliki: wartość horoskop

W tybetańskim praktykę uznaje się, że siła kulek będzie pomnożyć kilka razy, jeśli magia talizman wybrany zgodnie z datą (rok) urodzenia. Chiński horoskop pozwoli każdej osoby, aby wybrać dla siebie własnym amulet promuje spełnienie swoich pragnień i akumulacji bogactwa.

Poniżej znajdują się nazwy zwierząt, według horoskopu, a tybetańskie koraliki ji znaczenia już opisane, tak że mogą być oglądane powyżej.

 1. Szczur – nadaje dwa oczach dZi koralik i kamień-talizman z 8 oczu.
 2. Bull – DZI kulki z wizerunkiem 2 i 8 oczu.
 3. Tiger – nadające koraliki z 2 i 8 oczu.
 4. Królik – Koraliki z obrazem 3, 4, 9 oczach.
 5. Dragon – pasuje trzy-, cztero- i devyatiglazye koraliki Dzi.
 6. Wąż – talizman z 3, 4 i 9 oczach.
 7. Koń – koraliki, które przedstawia 1, 5, 7 oczy.
 8. kamienie agat, w których zastosowane obrazy 1, 5, 7 oczy – owca.
 9. Monkey – Koraliki z obrazem 1, 5 i 7 części oka.
 10. Kurek – koralikami oczu 2, 6, 10.
 11. Pies – kulki, który przedstawia 2, 6, 10 oczu.
 12. Pig – obraz 2, 6 i 10 oka na kulki.

Nie zaleca się nosić w tym samym czasie, zaledwie kilka perełek, ponieważ mają bardzo silną energię, a lud ten może nawet nudności. Jest możliwe, aby mieć kilka maskotek, ale dzień należy wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich planów na ten okres czasu.

Jak nosić paciorki Dzi?

Dzi koraliki w pełni ujawnić swoją magiczną moc, zaleca się, aby nosić je na pulsie. Z tego doskonałego bransoletki, w którym kamień-maskotka będzie umieszczona na wewnętrznej stronie nadgarstka. Gdy ta opcja jest włączona, wartość koralików DZI jest wzmocnione jeśli nosisz ją w ramce srebra, korala czerwonego, karneol, turkus, bursztyn.

Nie mniej siły mają koraliki Dzi, znajdujące się w środku klatki piersiowej i w dole u podstawy szyi (szyjna depresji). Jest to region, w którym czwarty i piąty czakry są odpowiedzialne za harmonii w miłości i efektywnego uczenia się, w tym wdrażania umiejętności organizacyjnych i kierowniczych.

Jeśli kropelki nawet mały kawałek urwała, nosić go dłużej. Oznacza to, że wyczerpał całą swoją energię, zebrał wszystkie negatywne człowieka i nie jest już w stanie mu korzyści. W tym przypadku, z kamienia, po prostu trzeba się pożegnać i zakupić nową maskotkę. Koraliki, osoba może być kilka, a także pragnienia i cele, które pomoże mu spełnić lub wdrożyć w pewnym okresie czasu.