537 Shares 9723 views

Detektor równo – asystent wymagać naprawy

Naprawy w domu, nawet jeśli to jest i chcemy uniknąć – wydarzenie niemal nieuniknione. Zawsze istnieje pragnienie, aby poprawić coś zmienić lub dodać. Ale, trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo, jak również zachowanie integralności, co zostało zrobione przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac naprawczych. Jeśli okablowanie i pokój idzie za murami, w tym przypadku, pochowany detektor przewodowy jest koniecznością. Bez niego, nawet zwykłe półki śrubowe może zakończyć się łzami.


równo detekcji detektor jest urządzeniem, które wykrywa obecność przewodów elektrycznych w ścianach. Jest to konieczne podczas prac naprawczych w obszarach, w których instalacja linii energetycznych jest dokonywanych w obrębie murów, a oględziny nie daje absolutną pewność w ściśle określony przez jego lokalizacji. Ogólna zasada jest taka, że takich urządzeń przechwytywania fal elektromagnetycznych dają się sygnał ostrzegawczy. Ponieważ fale elektromagnetyczne ściany nie są z wielkim hałasem, detektor pozwala na dokładne określenie ich źródła, czyli kabel.

Aby korzystać z takiego urządzenia jest bardzo prosta. Musisz najpierw włączyć kolor detektora. Następnie wydać je wzdłuż ściany w miejscu, gdzie będą wykonywane wiercenia lub innych prac, które mogłyby uszkodzić Kabel jest. Jeśli istnieje linia energetyczna przechodzi, urządzenie wyda dźwięk lub wiadomość wideo.

Wszystkie detektory można podzielić na trzy klasy:

– elektrostatyczne. Wszelkie równo Detektor tego typu jest łatwy w obsłudze i jest w stanie wykryć kabel z dala od siebie. Ale on nie jest pozbawiony wad i. Po pierwsze, tego rodzaju urządzenie nie będzie skuteczna jeżeli ściany są metalowe lub na mokro. W tym przypadku, to pokaże, że okablowanie jest na całej ścianie. Po drugie, braki można dodać fakt, że to nie będzie działać, jeśli kabel nie jest pod napięciem.

– elektromagnetyczne. Takie równo Detektor umożliwia znalezienie kabla w ścianie z bardzo dużą dokładnością. Jednocześnie jest to również bardzo łatwy w obsłudze. Niestety, dla jej skutecznego działania wymaga napięcia na przewodzie i obciążenie podłączone rzędu kilowatów.

– Metal. Tego typu urządzenie jest po prostu patrząc na metalu w ścianach. To jest główną wadą tego typu detektora, jak poszukiwanie okablowanie będzie kolidować różnorodnych elementów metalowych. Jednak ich praca nie wymaga obecności napięcia.

Jak widać, każdy z detektorów ma swoje wady, które mogą uniemożliwić skuteczne księgowań wyszukiwania. Połączenie wszystkich trzech urządzeń w jednym może zwiększyć prawdopodobieństwo dokładnego wykrywania przewodów w ścianie. Praktycznie każdy producent takich urządzeń pomiarowych produkuje uniwersalne. Na przykład, detektor pochowany drutu Bosch «GMS-120" , który pozwala na wyszukiwanie nie tylko kabli elektrycznych i metalowych w ścianie, ale również konstrukcje drewniane. I z takiego urządzenia lub analogu innych produktów, które mogą przypadkowo natknąć się na przewody elektryczne są znacznie mniejsze.